Dziś mamy 25 marca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2018

Akcja "Bezpieczny pieszy". Policja prowadziła kolejne kontrole

fot. archiwum

fot. archiwum

Policjanci z nakielskiej drogówki prowadzą na drogach powiatu działania, ukierunkowane na # bezpieczeństwo pieszych. Kontrolują, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale także, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

W dniach 11-12.04.2018 r. w godzinach 6 - 22, policjanci z nakielskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, prowadzą działania prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych w szczególności reagowanie na wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez kierujących pojazdami wobec niechronionych użytkowników dróg.

Mundurowi sprawdzają, czy kierowcy nie łamią przepisów mówiących o ustępowaniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, zakazie parkowania przed przejściem dla pieszych, wyprzedzaniu na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, jaki innych wykroczeniach mających wpływ na bezpieczeństwo niechronionego uczestnika ruchu drogowego.

Sprawdzane jest także zachowanie pieszych. Funkcjonariusze przyglądają się, w jaki sposób piesi przechodzą przez jezdnię i czy odbywa się to w miejscach dozwolonych. Kontrolowani są także rowerzyści przejeżdżający niezgodnie z przepisami przez przejścia dla pieszych i poruszający się chodnikiem.

materiał: St.asp. Damian Moczadło p.o. Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Nakielanin , w dniu 12-04-2018 20:50:38 napisał:

  Co to za działania, które powodują takie utrudnienia i korki. Chyba, że oficer prasowy nie trafił że zdjęciem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Burmistrz , w dniu 13-04-2018 10:56:33 napisał:

  Zdjęcie z wszystkich świętych

  odpowiedz

  • 1 (3)

  g, w dniu 13-04-2018 21:11:43 napisał:

  Czy to jest przed rondem im Lecha ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (7)

  amabo, w dniu 14-04-2018 08:54:30 napisał:

  A piesi i tak chodza jak swiete krowy. Przez Nakło przejechać to szok co 15 m przejście kierowca uważa a i tak z winkla jeszcze się zjawiają bez jakiegokolwiek spojrzenia na drogę. Ja uważam,że gdyby nie było przejść było by lepiej i bezpieczniej,bo pieszy zwróciłby uwagę na drogę i przechodził tylko wtedy gdy droga jest pusta lub bezpieczna a tak wchodzą ,bo ma pierszeństwo.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Elewacje
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)