Dziś mamy 5 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2012
Wojewódzki ćwierćfinał Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców

Mycielewo szóste w województwie

fot. Andrzej Kulczyński

fot. Andrzej Kulczyński

W środę 5 grudnia w sali Gimnazjum nr 2 w Bydgoszczy rozegrano ćwierćfinał XIV Kujawsko-Pomorskiej Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Zespół z Mycielewa zajął drugie miejsce# w turnieju i ostatecznie został sklasyfikowany na szóstym miejscu w województwie.

W wojewódzkim ćwierćfinale wystąpiły cztery zespoły: Gimnazjum nr 5 w Bydgoszczy, Gimnazjum w Strzelnie, Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu oraz Gimnazjum w Mycielewie. Grano dwie połowy po 15 minut.

W pierwszym meczu szczypiorniści z Mycielewie pokonali zespół z Inowrocławia. Tym samym zespół z Mycielewa awansował do finału. Tam drużyna z Mycielewa spotkała się z reprezentacją Strzelna. Niestety, mecz zakończył się porażką zespołu z Mycielewa. Ostatecznie Gimnazjum w Mycielewie zostało sklasyfikowana na szóstym miejscu w województwie.

- Pierwsza połowa w meczu finałowym ze Strzelnem była wyrównana – mówi Andrzej Kulczyński opiekun, zespołu Gimnazjum w Mycielewie. -  Na początku drugiej połowy straciliśmy cztery razy piłkę, a Strzelno to wykorzystało i odskoczyło na siedem bramek. Chłopcy walczyli, ale trudno już było odrobić starty. Strzelno grało szybkie kontrataki i powiększało przewagę. Jestem zadowolony z postawy zespołu, zważywszy, że tak naprawdę dopiero od półtora roku możemy trenować na nowej sali – podkreśla Andrzej Kulczyński.

Wyniki:
Gimnazjum w Mycielewie - Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu 14:10
finał:
Gimnazjum w Mycielewie - Gimnazjum w Strzelnie 10:20 (5:8)

Gimnazjum w Mycielewie: Miłosz Gratkowski – Hubert Olszewski, Adrian Stypczyński, Paweł Stypczyński, Jakub Nowak, Patryk Kubiak, Hubert Chmura, Radek Giza, Jakub Wiśniewski, Filip Matuszak, Filip Paszkiet. Opiekun Andrzej Kulczyński.

Oceń artykuł: 99 131

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Przepis na syrop z lilaka. Właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe

Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak pospolity#, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie św. Floriana. Oddał życie za wiarę

4 maja kościół katolicki wspomina św. Floriana#, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy, oraz Krakowa, Chorzowa, Bystrzycy Kłodzkiej, Żnina oraz Górnej Austrii i Linzu. Według tradycji był rzymskim oficerem, który stanął w obronie prześladowanych chrześcijan.

(czytaj więcej)
0

W upały nie zapominaj o piciu wody. Szczególnie potrzebują jej seniorzy

Niedobory wody u osób po 65 roku życia występują znacznie częściej niż# są rozpoznawane. Postępujące wraz z wiekiem pogorszenie funkcji narządów sprawia, że nawet niewielkie zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej mogą inicjować proces chorobowy lub prowadzić do zaostrzenia chorób współistniejących.

(czytaj więcej)