Dziś mamy 5 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Piłka ręczna

14 listopada 2014 0

Zwyciężyli nakielanie

W Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Mini Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych.

(czytaj więcej)
15 listopada 2013 4

Mycielewo zwyciężyło

14 listopada, w hali sportowej ZS w Mycielewie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

Trzecie miejsce i brązowe medale szczypiornistek z Szubina

W poniedziałek 17 grudnia w Lubiczu rozegrano Finał Wojewódzki w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt. Zespół prowadzony przez Ilonę Nowakowską osiągnął znakomity rezultat - wywalczył trzecie miejsce w województwie.

Szubinianki z jedynki w finale!

We wtorek 11 grudnia w Bydgoszczy rozegrano półfinał wojewódzki w mini piłce ręcznej dziewcząt. Drugie miejsce w tych zawodach zajęły dziewczęta z SP nr 1 Szubin, dzięki czemu awansowały do wojewódzkiego finału.

Mycielewo szóste w województwie

W środę 5 grudnia w sali Gimnazjum nr 2 w Bydgoszczy rozegrano ćwierćfinał XIV Kujawsko-Pomorskiej Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców. Zespół z Mycielewa zajął drugie miejsce# w turnieju i ostatecznie został sklasyfikowany na szóstym miejscu w województwie.

Awans szubinianek do półfinału!

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie awansowały do wojewódzkiego półfinału w piłce ręcznej.

ZSO Kcynia w wojewódzkim półfinale

W piątek 30 listopada na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. J. Czochralskiego w Kcyni rozegrano finał powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. Mistrzem powiatu została drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni.

Szubinianki najlepsze w powiecie

W rozegranym 29 listopada finale mistrzostw powiatu nakielskiego w piłce ręcznej zwyciężyły uczennice LO nr 1 w Szubinie. W przegranym polu pozostawiły ekipy z Kcynii i Nakła.

Szubińska „jedynka” w ćwierćfinale wojewódzkim

W piątek 23 listopada w szubińskiej hali widowiskowo-sportowej rozegrano mistrzostwa powiatu nakielskiego. Do finałowej rozgrywki przystąpiły trzy drużyny, tj. Gim. Kcynia, Gim. 4 Nakło oraz gospodarz Gim. 1 Szubin.

Triumf Mycielewa

W czwartek 22 listopada w Zespole Szkół w Mycielewie rozegrano finał powiatu szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. Mistrzem został zespół gospodarzy, czyli Gimnazjum w Mycielewie.

Wygrał Szubin, Kowalewo było blisko

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczyli w dzisiejszych zawodach szczypiorniści z Kowalewa i szubińskiej Jedynki podczas mistrzostw gminy Szubin w piłce ręcznej# chłopców szkół gimnazjalnych. W bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się jednak gospodarze.

Mycielewo szczypiorniakiem stoi

W dniach 19-20 w Mycielewie odbyły się mistrzostwa gminy w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych. W poniedziałek o prym w gminie walczyły dziewczęta, we wtorek również w szczypiorniaku# rywalizowali chłopcy.

Kcyńskie szczypiornistki górą

W poniedziałek, 19 listopada, w Mycielewie rozegrano gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły ze szkół gimnazjalnych.

Staszic przed I LO i Żeglugą

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w dniu dzisiejszym o mistrzostwo gminy Nakło. W zawodach udział wzięli szczypiorniści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica#, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego oraz gospodarze – uczniowie z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego.

Bezdyskusyjne zwycięstwo Gim. 1

Sześć drużyn przystąpiło w sobotę (17 listopada) do rywalizacji o mistrzostwo gminy Szubin w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Zawody rozgrywano systemem każdy z każdym.# Komplet zwycięstw odniosły szczypiornistki z szubińskiej Jedynki i uzyskały kwalifikację do mistrzostw powiatu.

Minikrólestwo w Szubinie

Zawody w Mycielewie znakomicie ułożyły się dla młodych miłośników piłki ręcznej z Szubina. W ciągu dwóch dni zdobyli dwa mistrzostwa powiatu nakielskiego# w minipiłce ręcznej. Wczoraj triumfowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, dziś sukces odnieśli chłopcy.

Triumf dziewcząt z SP nr 1 Szubin

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie zdobył mistrzostwo powiatu nakielskiego w minipiłce ręcznej.

Podium dla Szubina, Kołaczkowa i Turu

W sobotę 10 listopada młodzi szczypiorniści z gminy Szubin wzięli udział w zawodach mistrzowskich - zgłosiło się 7 drużyn. W pierwszej fazie zawodów# zespoły rozlosowano do dwóch grup, których zwycięzcy spotkali się w finale. W najważniejszym meczu tego dnia zmierzyli się uczniowie SP nr 1 Szubin i SP Kołaczkowo. Szubinianie zwyciężyli 5:2 i zdobyli mistrzostwo gminy Szubin w minipiłce ręcznej.

0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

0

Przepis na syrop z lilaka. Właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe

Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak pospolity#, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.

0

Wspomnienie św. Floriana. Oddał życie za wiarę

4 maja kościół katolicki wspomina św. Floriana#, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy, oraz Krakowa, Chorzowa, Bystrzycy Kłodzkiej, Żnina oraz Górnej Austrii i Linzu. Według tradycji był rzymskim oficerem, który stanął w obronie prześladowanych chrześcijan.