Dziś mamy 9 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:

13 marca 2025

Młodzież Krzywoustego debatowała. Projekt „Gramy w Zaangażowanie”

fot. Filip Świciński

fot. Filip Świciński

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego, # z klasy 3 angielsko-geograficznej B, pod opieką wychowawczyni Romany Jelińskiej mieli okazję uczestniczyć w inspirującej debacie, która odbyła się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica. Spotkanie było częścią projektu "Gramy w Zaangażowanie", realizowanego przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Celem debaty, przeprowadzonej w formule "World Café", była rozmowa o sprawach kluczowych dla młodych ludzi oraz umożliwienie im wyrażenia swoich potrzeb i oczekiwań wobec lokalnej społeczności. Wyniki spotkania będą stanowić podstawę do kształtowania polityki młodzieżowej w powiecie.

Kluczowe zagadnienia debaty:
• Jakie umiejętności i kompetencje są najważniejsze, by dobrze przygotować się do dorosłego życia i pracy?
• Jakie miejsca i wydarzenia są potrzebne, aby młodzież mogła aktywnie i ciekawie spędzać czas wolny?
• Jakie wyzwania napotykają uczniowie w codziennym poruszaniu się po powiecie?
• Jakie wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego jest konieczne dla młodzieży?
• Jakie warunki powinny zostać spełnione, aby młodzi ludzie chcieli zostać i rozwijać się w swoim powiecie?
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z różnych szkół regionu:
• I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią,
• Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie,
• Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni,
• Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią.

Partnerem projektu jest Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, które aktywnie wspiera inicjatywy młodzieżowe. Debata stanowiła doskonałą okazję do wymiany poglądów i przedstawienia realnych potrzeb młodych ludzi.

Udział w projekcie "Gramy w Zaangażowanie" to ważny krok ku budowaniu świadomości obywatelskiej i aktywnego zaangażowania młodzieży w sprawy społeczności lokalnej.

materiały: Romana Jelińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 32 22

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)