Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Dzień Patrona. Uczniowie zaprezentowali audycję "Poranek z Mickiewiczem"

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W Szkole Podstawowej im. #Adama Mickiewicza w Witosławiu w ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie klasy 8 zaprezentowali audycję pt. "Poranek z Mickiewiczem".

W czwartek 21 września na 1 godzinie lekcyjnej z głośników radiowęzła popłynęły do uczniów  ciekawostki z życia i twórczości naszego wieszcza narodowego. Ósmoklasiści dzięki wykorzystaniu nowej formuły przeprowadzili wywiad z Adamem Mickiewiczem. Społeczność szkolna wysłuchała historii z życia Mickiewicza oraz jego utworów poetyckich, często we współczesnych aranżacjach. Na tej podstawie uczniowie klas 5-8 mogli wziąć udział w konkursie wiedzy. Nie zabrakło innych zadań, których celem było propagowanie wiedzy na temat życia i twórczości poety. Kolejnymi propozycjami były: konkurs dla klas 4-8 pt. na mem inspirowany osobą i twórczością poety oraz „Stylizacja na Adama Mickiewicza” dla klas 1-8. Dla młodszych uczniów przygotowano słodką niespodziankę oraz zadanie plastyczne.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)