Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Dzień Patrona. Uczniowie zaprezentowali audycję "Poranek z Mickiewiczem"

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W Szkole Podstawowej im. #Adama Mickiewicza w Witosławiu w ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie klasy 8 zaprezentowali audycję pt. "Poranek z Mickiewiczem".

W czwartek 21 września na 1 godzinie lekcyjnej z głośników radiowęzła popłynęły do uczniów  ciekawostki z życia i twórczości naszego wieszcza narodowego. Ósmoklasiści dzięki wykorzystaniu nowej formuły przeprowadzili wywiad z Adamem Mickiewiczem. Społeczność szkolna wysłuchała historii z życia Mickiewicza oraz jego utworów poetyckich, często we współczesnych aranżacjach. Na tej podstawie uczniowie klas 5-8 mogli wziąć udział w konkursie wiedzy. Nie zabrakło innych zadań, których celem było propagowanie wiedzy na temat życia i twórczości poety. Kolejnymi propozycjami były: konkurs dla klas 4-8 pt. na mem inspirowany osobą i twórczością poety oraz „Stylizacja na Adama Mickiewicza” dla klas 1-8. Dla młodszych uczniów przygotowano słodką niespodziankę oraz zadanie plastyczne.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)