Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

29 września 2023

Dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej. Uroczyste podpisanie umowy

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

28 września 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy odbyło się# uroczyste podpisanie umowy o udzielenie dofinansowania ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W uroczystości udział wzięli: Wojewoda Kujawsko - Pomorski - Mikołaj Bogdanowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza - Jarosław Okonek, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza - Renata Jesionowska - Zawieja, Skarbnik Miasta i Gminy Mrocza - Edyta Deja, Radny Rady Miejskiej w Mroczy - Grzegorz Biliński oraz Sołtys Sołectwa Drzewianowo - Janusz Świętoń.

Zadanie polega na przebudowie drogi gminnej w miejscowości Drzewianowo na długości 750 mb. W ramach zadania przewiduje się wyposażenie drogi w nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,00 m oraz obustronne pobocza gruntowe utwardzone kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie o szerokości 0,75m, przebudowę istniejących zjazdów, regulację rowów odwadniających, roboty wykończeniowe. Teren objęty inwestycją to pas drogowy drogi gminnej o szerokości do 7,00 m. Teren, na którym zlokalizowano przebudowę zagospodarowany jest przez jezdnię gruntową miejscowo utwardzoną kruszywem, pobocze gruntowe oraz rowy przydrożne. Początek trasy to odcinek od km 0+000 i nawiązuje on do skrzyżowania z droga powiatową 1908C, natomiast koniec znajduję się w km 0+750 (granica działki drogowej nr 60/1 i działki nr 54 stanowiącej rów).

W ramach zadania zaprojektowano wykonanie przebudowy jezdni na powierzchni 3750 m2, poboczy o powierzchni 1125 m2, zjazdów o powierzchni 174 m2 oraz wyregulowanie istniejących rowów przydrożnych o powierzchni 4290 m2.

Wyłonienie Wykonawcy inwestycji nastąpiło na podstawie przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Dokumenty złożyło 6 podmiotów, z czego najtańszą była oferta Firmy Kowalski Budownictwo Sp. z o.o., ul. Dworcowa 12, 88-400 Żnin. Umowa na kwotę 1 084 854,16 została podpisana w dniu 18.08.2023 roku.

Nadzór inwestorski dla zadania został wyłoniony na podstawie przeprowadzonego w dniu 18.17.2023r. zapytania ofertowego. Zapytanie skierowano do 4 podmiotów. Ofertę złożył tylko Nadzór Inwestycji Jacek Jankowiak, z którym podpisano umowę na kwotę 24 969,00 zł.

Przekazanie placu budowy miało miejsce w dniu 18.08.2023 roku, natomiast zakończenie prac planowane jest 12.04.2024 rok.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)