Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Przedszkolaki

15 czerwca 2024 0

Mini Playback Show. Gratulacje i upominki dla uczestników

12.06.24r. w Przedszkolu Miejskim #w Mroczy odbyła się zabawa muzyczna, której celem było zachęcenie dzieci do wystąpień artystycznych i zapewnienie rozrywki wszystkim uczestnikom.

(czytaj więcej)
25 maja 2024 0

Wyjątkowe lekcje biblioteczne. Zajęcia dla małych czytelników

Ostatnio w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej# w Mroczy odbyły się wyjątkowe lekcje biblioteczne dla dzieci z Przedszkole Miejskie w Mroczy.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2024 0

Dzieci odwiedziły pracowników urzędu. Wizyta w mroteckim ratuszu

29 kwietnia 2024 roku pracowników Urzędu Miasta# i Gminy w Mroczy odwiedziły dzieci z najstarszej grupy „PAPUG” Przedszkola Miejskiego w Mroczy wraz z: wychowawcą - Karoliną Kubicką, nauczycielem wspomagającym - Danutą Majcherczak oraz pomocą nauczyciela - Anną Gapa. Celem wizyty było zapoznanie przedszkolaków z informacjami na temat naszego regionu oraz symboli miejskich.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2024 0

Niespodzianka dla seniorów. Piękne stroiki w prezencie

W środę 27 marca 2024 r. kolejną niespodziankę# dla naszych Mieszkańców przygotowały przedszkolaki z grupy "Michasie" z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią, które z rodzicami podczas warsztatów zrobiły stroiki wielkanocne.

(czytaj więcej)
31 marca 2024 0

Przedszkolaki w fabryce mebli. Nie zabrakło świątecznych upominków

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Krasnale i Biedronki #z przedszkola Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wybrały się na wycieczkę do Fabryki Mebli GABI BIS w Więcborku.

(czytaj więcej)
09 marca 2024 0

Dzień Kobiet w przedszkolu. Pokaz mody, quiz i tańce

8 marca w Przedszkolu Miejskim #w Mroczy świętowano Dzień Kobiet. Z tej okazji odbył się pokaz mody.

(czytaj więcej)
08 marca 2024 0

Dzieci rozdały symboliczne róże. Przedszkolaki z wizytą w urzędzie

8 marca 2024 roku z okazji Dnia Kobiet Urząd Miasta i Gminy# w Mroczy odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Mini Akademia o profilu anglojęzycznym w Mroczy.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie. Dzieci otrzymały słodkości i upominki

26 lutego 2024 roku Urząd Miasta i Gminy #w Mroczy odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Mini Akademia o profilu anglojęzycznym w Mroczy.

(czytaj więcej)
24 lutego 2024 0

"O bałwanku, któremu było zimno". Inscenizacja podobała się seniorom

W piątek, 23 lutego #w Naszym Senioralnym Domu z przyjemnością spotkaliśmy się z grupą przedszkolną "Mądre Sowy" z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Nakle nad Notecią wraz z opiekunami.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Odbudowano dom Heleny Grossówny. Budynkowi groziła rozbiórka

Przy #ul. Wola Zamkowa w Toruniu można już zobaczyć odbudowany dom, w którym mieszkała Helena Grossówna. Trwają ostatnie prace, które zakończą się w marcu. Dziewiętnastowieczny budynek udało się ocalić dzięki inicjatywie marszałka Piotra Całbeckiego.

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 0

Zabawa w rytm ulubionych hitów. Pomysłów na stroje nie brakowało

Bal Karnawałowy to obowiązkowy punkt w kalendarium imprez# przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Zabawa z muzyką i bańkami mydlanymi. Bal karnawałowy w przedszkolu

5 lutego w Przedszkolu Miejskim# w Mroczy odbył się Bal Karnawałowy.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2024 0

III Przegląd Kolęd i Pastorałek. Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników

17 stycznia 2024 roku w Przedszkolu Miejskim #w Mroczy odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek.

(czytaj więcej)
21 grudnia 2023 0

Przedszkolaki z wizytą u burmistrza. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku

21 grudnia 2023 roku pracowników Urzędu Miasta# i Gminy w Mroczy odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Mroczy.

(czytaj więcej)
19 grudnia 2023 0

Przedstawienie "Maleńka przyszła miłość". Wzruszeniom nie było końca

13 i 14 grudnia dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach i scenografii #nawiązującej do betlejemskiej szopki, wprowadziły w przedszkolu nastrojowy klimat Bożego Narodzenia. Przedstawienie noszące tytuł „Maleńka przyszła miłość” zachwyciło widzów.

(czytaj więcej)
14 grudnia 2023 0

Książka okazała się strzałem w dziesiątkę. Policjantka czytała dzieciom

Nakielska policjantka spotkała się z przedszkolakami#, aby przeczytać im bajkę pod tytułem "Kicia Kocia zostaje policjantką". Książeczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o przygodach sympatycznej bohaterki. Wspólna lektura była wstępem do zabawy i rozmowy o bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2023 0

Przedszkolaki dbają o ptaki. Szczególna opieka w okresie zimowym

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu zadbały o ptaki w okresie zimy.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2023 0

Królował taniec na gazecie. Andrzejki w doskonałych nastrojach

Andrzejki to wyjątkowy czas zabaw i magii. Tak jak co roku# – wypadają one w nocy z 29 na 30 listopada. Oznacza to, że przypadają w wigilię imienin Andrzeja. Jednak my wraz z naszymi przedszkolakami obchodziliśmy je właśnie 30.

(czytaj więcej)
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)