Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

21 listopada 2022 0

Z wizytą u sąsiadki. Panie spotkały się w Samsieczynku

W dniu 19 listopada 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Samsieczynku# odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Z wizytą u sąsiadki" zorganizowane przez Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Samsieczynku.

(czytaj więcej)
07 listopada 2022 0

Ruszył sezon na morsowanie. Białe koszule, krawaty i ognisko

W minioną niedzielę o godz. 12.00 morsy Krajeńskiego " Przerębla" rozpoczęły sezon# morsowy 2022/23.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 1

Morsowali dla Zosi. Wspólna akcja w szczytnym celu

W miniony weekend Krajeńskie Morsy "Przerębel" wraz z# morsami z klubu Lodołamy z Sępólna Krajeńskiego zorganizowały akcję w szczytnym celu.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 2

Wielkie święto gęsiny. Pokazy kulinarne i inne atrakcje

Listopad to dumne celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie temu #świętowaniu, już tradycyjnie, towarzyszą rodzinne spotkania przy stole przy daniach z gęsiny. Już w kolejny weekend (11-12 listopada) plac przy dawnym budynku Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku zamieni się w największy w Polsce gęsi jarmark w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”. Na odwiedzających czekać będą świeże gęsi, potrawy z gęsiny i produkty regionalne.

(czytaj więcej)
26 października 2022 0

Gościnny występ. „Pod Dębem” w Domu Pomocy Społecznej

Warsztaty Terapii Zajęciowej "Pod Dębem" z Paterka na gościnnym występie w Domu Pomocy Społecznej w Nakle.

(czytaj więcej)
24 października 2022 0

KGW Mrocza świętowało. Wszyscy dobrze się bawili

W dniu 22 października w Świetlicy Wiejskiej w # Wielu odbyła się oficjalna impreza KGW Mrocza. Była to również okazja do spotkania z cyklu „Z wizytą u sąsiadki”.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Piękno przyrody województwa kujawsko-pomorskiego na fotografii. Nagrody rozdane

Dziś w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie#i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2022. W uroczystości wzięli udział m.in. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

(czytaj więcej)
17 października 2022 0

Silne, waleczne, pełne pasji. Wystawa w Urzędzie Marszałkowskim

Nowotwór – z taką diagnozą mierzy się każdego dnia wiele kobiet. #Ich determinacja i walka, jaką toczą na drodze do zdrowia, są niezwykłe. Jedenaście mieszkanek naszego regionu, zmagających się z chorobą nowotworową, stanęło przed obiektywem Filipa Kowalkowskiego. Efektem współpracy jest wystawa „Siła kobiety”, którą 17 października w Urzędzie Marszałkowskim otworzyli, w towarzystwie bohaterek sesji, marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. Oficjalna strona akcji

(czytaj więcej)
10 października 2022 17

Zespół świętował jubileusz. 45-lecie Krajny za nami!

Zespół Pieśni i Tańca „Krajna” świętował # swoje 45-lecie w Nakielskim Ośrodku Kultury. Urodzinowy koncert ściągnął do NOK-u tłumy, które mogły doświadczyć wyjątkowego spektaklu.

(czytaj więcej)
05 października 2022 0

Pożegnanie lata. Była zabawa taneczna i konkursy

30 września 2022 roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej #w Nakle wzięli udział w uroczystym "Pożegnaniu Lata". Tańce przeplatane konkursami uświetniły zabawę wszystkim obecnym.

(czytaj więcej)
01 października 2022 0

Mieszkańców odwiedzili pszczelarze. Na zakończenie słodka degustacja

W środę 28 września 2022 r. Mieszkańców Domu Pomocy# Społecznej w Nakle odwiedzili Panowie: Ludwik Żurek oraz Piotr Kuś z Koła Pszczelarskiego "Chrońmy Pszczoły", którzy przeprowadzili pogadankę edukacyjną na temat pszczół i pszczelarstwa.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Z cyklu bibliotekarz poleca. "Gdzie śpiewają raki"

Delia Owens jest amerykańską pisarką, zajmującą się do tej pory# dokumentowaniem afrykańskiej przyrody. „Gdzie śpiewają raki” jest jej debiutancką powieścią, która okazała się w latach 2019-2021 bestsellerem w Stanach Zjednoczonych. Książka w pełni zasługuje na to miano.

(czytaj więcej)
25 września 2022 0

Warsztaty kulinarne. Powstały przepyszne placki ziemniaczane

21 września 2022 r. odbyły się warsztaty kulinarne podczas których powstały przepyszne placki ziemniaczane.

(czytaj więcej)
18 września 2022 10

„Barwy Lata–Dary Jesieni”. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem

18 września mieszkańcy powiatu nakielskiego tłumnie zjechali się do # Minikowa, a wszystko za sprawą jesiennych targów ogrodniczych. Nie było to jednak jedyne wydarzenie odbywające się tego dnia na terenie Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Zakończenie lata z Klubem Seniora. Wspólne pieczenie kiełbasek

W dniu 14 września 2022 roku w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie# o godzinie 10:00 odbyło się spotkanie Klubu Seniora z okazji zakończenia lata. Wśród zaproszonych gości zjawili się m.in. : Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Okonek oraz Sołtys Rościmina – Henryk Kimber.

(czytaj więcej)
11 września 2022 0

Święto Ziemniaka w Matyldzinie. Były konkursy i pyszne potrawy

10 września 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie odbyły się obchody# Święta Ziemniaka organizowane przez Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich, Sołectwo Matyldzin oraz LGD Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".

(czytaj więcej)
11 września 2022 11

Stanisław Soyka wystąpił w Szubinie. Kwartet zachwycił

W sobotni wieczór dla mieszkańców Szubina wystąpił Stanisław Soyka Kwartet!# Sala Szubińskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi, a publiczność zachwycona występem na żywo.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Zwiedzili Kołobrzeg i Ciechocinek. Pogoda dopisała zwiedzaniu

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle ostatnio odwiedzili Kołobrzeg i Ciechocinek.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)