Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

29 listopada 2021 0

Komisja wyłoniła laureatów. Do konkursu zgłoszono ponad 120 prac

„Grzybobranie bez pomyłek”, to jeden z# podstawowych celów XIII edycji konkursu Jesień w lesie grzyby niesie. Tegoroczna odsłona konkursu zwróciła także uwagę na ogromne znaczenie lasów dla zdrowia człowieka oraz całej przyrody - ukazanie walorów lasu w naturalnym środowisku poprzez kształtowanie umiejętności obserwacji i fotografowania natury.

(czytaj więcej)
27 listopada 2021 0

Jubileusz Jesiennego Kwiatu. Świętowano 20 lat zespołu

Wczoraj, 26 listopada 2021 r. odbył się koncert jubileuszowy# Jesiennego Kwiatu w Szubińskim Domu Kultury. Atmosfera wydarzenia i zaśpiewane piosenki przeniosły słuchaczy w przeszłość 20 lat wstecz, do początków istnienia zespołu.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Brak pomysłów na weekend? Zobacz, jakie wydarzenia zaplanowano

Wspomnienia, nie zawsze miłe, ale# z reguły okraszone wachlarzem różnych emocji. To coś dla czego warto żyć. Dziś (26 listopada) na deskach Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu odbędzie się premiera spektaklu „September Songs”, w reżyserii Agnieszki Castellanos-Pawlak. Marszałkowskie instytucje kultury zapraszają w najbliższy weekend do udziału w atrakcyjnych wydarzeniach miłośników teatru, muzyki i sztuki.

(czytaj więcej)
26 listopada 2021 0

Bez nich nie odbędą się tradycyjne dożynki. Najciekawsze witacze nagrodzone

Słomiane scenografie przy drogach i na skwerach to# wspaniała tradycja aktywizująca mieszkańców wsi do wspólnego działania. 23 sołectwa z naszego województwa wzięły udział w konkursie ,,Pomysłowy witacz dożynkowy 2021”. Wczoraj (25 listopada) w Pałacu Dąmbskich w Toruniu odbyło się podsumowanie wyników. Nagrody wręczył przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Pawlak.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 2

Spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim. Akcja kryminału dzieje się w regionie

We wtorek 23 listopada w szubińskiej bibliotece odbyło się# spotkanie autorskie z Krzysztofem Gawkowskim liderem „Nowej Lewicy”, posłem na Sejm RP ale też autorem publikacji naukowych i…. kryminałów.

(czytaj więcej)
20 listopada 2021 0

Koncert mis i gongów jedną z atrakcji. Śpiewanie przy kominku

19 listopada po rocznej przerwie spowodowanej pandemią# koronawirusa, w świetlicy wiejskiej w Drzewianowie zorganizowano imprezę pt. Śpiewanie przy kominku. Było to kolejne spotkanie z cyklu wydarzeń „Z wizytą u sąsiadki”.

(czytaj więcej)
14 listopada 2021 9

Jesienna Zaduma w Mroczy. Na scenie wystąpił balet Cracovia Danza

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, mieszkańcy Mroczy# ponownie wzięli udział w wydarzeniu pn. Jesienna Zaduma. Tym razem ze spektaklem „W starym kinie” wystąpił krakowski zespół Cracovia Danza.

(czytaj więcej)
14 listopada 2021 0

,,Zapobiegamy Pożarom 2021”. Laureaci konkursu plastycznego

Znane są wyniki eliminacji miejsko-gminnych konkursu plastycznego# o tematyce przeciwpożarowe prowadzonego pod hasłem "Zapobiegamy Pożarom".

(czytaj więcej)
12 listopada 2021 0

Szopki bożonarodzeniowe z zapałek. Wystawę prac obejrzysz w bibliotece

Przemysław Kozłowski jest malarzem, artystą, rzeźbiarzem, a# przede wszystkim twórcą szopek bożonarodzeniowych wykonanych z zapałek.

(czytaj więcej)
12 listopada 2021 2

Wieczornica zakończyła uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

Pięknym zwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w# gminie Mrocza była patriotyczna wieczornica. Za jej przygotowanie odpowiadała miejscowa biblioteka.

(czytaj więcej)
05 listopada 2021 0

Powieść Anny Szafrańskiej. "Jeden błąd" czy to błąd...

Anna Szafrańska swoją przygodę z pisaniem zaczęła# w trzynastym roku życia. Do dziś przechowuje stare zeszyty z pierwszymi powieściami. Pod pseudonimem Anna Scott opublikowała w internecie : „Widmo grzechu”, „Grzech pierworodny”, "Właśnie tak”.

(czytaj więcej)
05 listopada 2021 0

Nie masz planów na weekend? Zobacz, jakie atrakcje zaplanowano w regionie

Koncert z okazji urodzin Ignacego Jana Paderewskiego w# Filharmonii Pomorskiej, balet na motywach baśni braci Grimm w Operze Nova, zajęcia z ceramiki i warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych. Zapraszamy na wydarzenia organizowane przez marszałkowskie instytucje kultury. W ofercie na najbliższy weekend także spektakle i spotkania poświęcone lokalnym twórcom.

(czytaj więcej)
04 listopada 2021 0

Otwarcie wystawy „Siła kobiety”. Inspiracją był film „Avatar”

Nowotwór – z taką diagnozą mierzy się każdego dnia wiele# kobiet. Ich determinacja i walka, jaką toczą na drodze do zdrowia, są niezwykłe. Dwanaście z nich, mieszkanek naszego regionu, zmagających się z chorobą nowotworową, stanęło przed obiektywem artystów Madame Miko i Marcina Urzędowskiego. Efektem współpracy jest wystawa plenerowa „Siła kobieTy”, którą wczoraj (3 listopada) przed Urzędem Marszałkowskim otworzyli marszałek Piotr Całbecki, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i bohaterki sesji zdjęciowej.

(czytaj więcej)
02 listopada 2021 0

Refleksja, zaduma i modlitwa. Wyjątkowy moment na wspomnienie zmarłych

A gdyby tak, zatrzymać się na chwilę, zanurzyć się w# refleksji na temat śmierci, wspomnieć poległych bohaterów i pomodlić się za naszych bliskich zmarłych.

(czytaj więcej)
27 października 2021 1

Dzień Seniora w NOK–u. Dorota Lanton oczarowała publiczność

26 października w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury z# okazji Dnia Seniora odbył się koncert Doroty Lanton pt. „Miłość w Paryżu”.

(czytaj więcej)
16 października 2021 0

Wiejski jarmark w sercu Torunia. Lokalne żywność i dania kuchni regionalnej

Świeża i lokalna żywność na wyciągnięcie ręki# - dziś (15 października) na straganach przed Urzędem Marszałkowskim można zaopatrzyć się w najwyższej jakości produkty pochodzące z regionalnych upraw i hodowli. Szesnastu wytwórców sprzedaje warzywa, owoce, ryby, sery, przetwory i wędliny. Wystawców i odwiedzających przywitał marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
14 października 2021 0

Wspomnienia z wakacji! Przygoda młodzieży z „Eko – spacerami”

Wakacje już dawno za nami, ale w myślach cały czas o# nich pamiętamy. Miło wrócić wspomnieniami do ciepłych letnich nocy, szumu wiatru, złotych łanów zbóż, dzikiej przyrody… Na ten temat sporo mogą powiedzieć dzieci i młodzież z sołectwa Kosowo, które w dniach 16 – 17 sierpnia uczestniczyły w wyjeździe do leśniczówki w miejscowości Laskownica. Realizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Integracji Środowiska Wiejskiego Sołectwa Kosowo „KMK KOS” w Kosowie przy udziale Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Był to wyjazd realizowany w ramach projektu „Eko – spacery”, na który środki były pozyskane ze Starostwa Powiatowego w ramach otwartych konkursów.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Teren przy jeziorze zyskał nowy blask. Sobotnia akcja mieszkańców

W sobotnie przedpołudnie kilkadziesiąt osób – mieszkańców# gminy Więcbork wzięło udział w jesiennym sprzątaniu terenu wokół Jeziora Więcborskiego.

(czytaj więcej)
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)