Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

01 grudnia 2023 0

Uczniowie włączyli się do akcji. Los powstańcow nie jest im obojętny

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce #historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku, w którą zaangażowali się uczniowie klas 7-8 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu.

(czytaj więcej)
30 listopada 2023 0

O bezpiecznym korzystaniu z internetu. "My dzieci w wirtualnej sieci"

Chociaż internet i sprzęt mobilny jest świetnym środowiskiem do #nauki i rozrywki, to jest również źródłem wielu zagrożeń. Badania wykazują, że jedna czwarta dzieci poznaje Internet już przed ukończeniem szóstego roku życia.

(czytaj więcej)
29 listopada 2023 0

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Żeglugi. Uroczysta gala

22 listopada 2023 r. o godzinie 11.00 w Pałacu Młodzieży# w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

"Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Akcja okazją do nadrobienia zaległości

Szkoła Podstawowa# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu przyłączyła się do akcji "Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia".

(czytaj więcej)
26 listopada 2023 0

Ruszyli z pomocą ubogim. Nie brakowało "wielkich serc"

W niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada zakończyliśmy# w naszym mieście akcję pomocy potrzebującym, w ramach obchodzonego Światowego Dnia Ubogich. Koordynatorem akcji było Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle, które zaprosiło do współpracy SKC z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle i nakielskie parafie.

(czytaj więcej)
25 listopada 2023 0

"Jak odszukać i rozwijać w sobie pasje…?". Debata Młodych

Dnia 23.11.2023 r., w Szkole Podstawowej #im. A. Mickiewicza w Witosławiu odbyła się Debata Młodych, pt. „Jak odszukać i rozwijać w sobie pasje…?”. Chcąc uzyskać odpowiedź na postawione pytanie uczniowie działający w ramach Programu: „Szkolni Liderzy Profilaktyki”, zaprosili do dyskusji gości – trójkę młodych ludzi ze szkół ponadpodstawowych posiadającą ciekawe zainteresowania. W Debacie uczestniczyli także uczniowie z klas IV-VI nauczyciele.

(czytaj więcej)
24 listopada 2023 0

Policjanci w Technikum Mundurowym w Mroczy. Uczniowie wysłuchali prelekcji

Uczniowie Technikum Mundurowym w #Mroczy spotkali się z policjantami i wysłuchali prelekcji na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich i dorosłych za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji nieletnich i jej przejawach.

(czytaj więcej)
16 listopada 2023 0

Czas uroczystości patriotycznych. Chętni uczniowie poznali kroki poloneza

Listopad jest dla Polaków miesiącem szczególnym, bo związanym #z odzyskaniem niepodległości. To czas wspomnień i uroczystości patriotycznych.

(czytaj więcej)
13 listopada 2023 0

Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów. Wiersze i pieśni patriotyczne

Dnia 9 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie #klas młodszych Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu pod kierunkiem Pani Anny Skubiszewskiej – Olszak zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

(czytaj więcej)
12 listopada 2023 0

"Nie tylko Mickiewicz pisał wiersze". Szkolny Konkurs Recytatorski

9 listopada w Szkole Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu pod hasłem "Nie tylko Mickiewicz pisał wiersze" odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

Uroczysty dzień. Obchody Święta Niepodległości i ślubowanie uczniów

10 listopada w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się# uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz zaprzysiężenie uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
10 listopada 2023 0

Działania profilaktyczne dla uczniów. Spotkania w ramach projektu

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej przez ostatnie #dwa dni (7-8.11.23) rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle oraz Szkoły Podstawowej w Mroczy w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU".

(czytaj więcej)
06 listopada 2023 0

Życie i kultura w średniowieczu. Pokaz spodobał się uczniom

Dnia 30 października 2023 roku w Szkole Podstawowej #im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbył się pokaz historyczny: "Życie i kultura w średniowieczu".

(czytaj więcej)
01 listopada 2023 0

Edukacja dla bezpieczeństwa. Zajęcia dla uczniów w Kowalewku

Teoretyczne jak i praktyczne zajęcia obejmujące zagadnienia programowe #Edukacji dla Bezpieczeństwa zostały przeprowadzone dla kilkudziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Elektronicznych z Bydgoszczy oraz Technikum Mundurowego w Mroczy.

(czytaj więcej)
31 października 2023 0

Uroczyste pasowanie. Ważny dzień w życiu pierwszoklasistów

W piątek, 27 października 2023 roku w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy, na Hali Widowiskowo - Sportowej, odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych.

(czytaj więcej)
30 października 2023 0

Dzielnicowy odwiedził uczniów. O przepisach drogowych i bezpieczeństwie

Mrotecki dzielnicowy sierż. #Hubert Gracz spotkał się z uczniami szkoły w Kosowie. Policjant opowiadał o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
29 października 2023 0

"Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Podsumowanie projektu

26 października odbyła się konferencja podsumowująca #projekt "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Wzięło w niej udział ponad 500 szkół i przedszkoli.

(czytaj więcej)
29 października 2023 0

Odkrywali historię żydowskiej Warszawy. Uczniowie Żeglugi w stolicy

W bieżącym oraz przyszłym roku szkolnym #Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią realizuje szkolny projekt pt. "Warszawa dwóch powstań".

(czytaj więcej)
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)