Dziś mamy 9 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

07 czerwca 2023 0

"Wszystkie dzieci nasze są". Szkolny koncert z okazji Dnia Dziecka

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J.Korczak). 1 czerwca głównym zadaniem w# Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu było wywołanie uśmiechu na twarzach uczniów. Tego dnia odbył się przygotowany przez Panią Ilonę koncert piosenki dziecięcej zatytułowany: "Wszystkie dzieci nasze są".

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

Biblioteka gościła drugoklasistów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania

W minionym tygodniu Biblioteka Dziecięca gościła uczniów klasy 2 z Niepublicznej Szkoły #Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 0

Uczniowie na wycieczce. Zwiedzanie zoo i wspólna zabawa w parku rozrywki

30 maja uczniowie klas #młodszych oraz ich nieco starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wybrali się na wycieczkę do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2023 0

Policjanci na festynie szkolnym. Przygotowane atrakcje cieszyły dzieci

Mrotecka szkoła podstawowa zorganizowała festyn dla uczniów, do udziału w którym zaproszeni #zostali policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2023 0

"Warszawa dwóch powstań". Uczniowie Żeglugi i Czwórki w stolicy

W bieżącym oraz przyszłym roku szkolnym Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej #w Nakle nad Notecią realizuje szkolny projekt pt. "Warszawa dwóch powstań".

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Egzamin połączony z profilaktyką. Spotkanie policjantów z uczniami

Nakielscy i mroteccy policjanci egzaminowali na kartę rowerową uczniów ze Szkoły Podstawowej# w Samsiecznie. Spotkanie było też okazją, by poznać pracę mundurowych, obejrzeć oznakowany radiowóz i motocykl oraz wysłuchać pogadanki profilaktycznej.

(czytaj więcej)
27 maja 2023 0

Aktywnie spędzony dzień. Uczniowie na pikniku profilaktycznym

19 maja uczniowie klasy 2, 3 oraz 4 Szkoły Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wzięli udział w pikniku profilaktycznym w Paterku.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Spotkanie uczniów z policjantami. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem

Policjanci przeprowadzili zajęcia dla uczniów Technikum Mundurowego z# Mroczy, podczas których zachęcali młodych ludzi do tego, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Wszystko dla zwierząt. Działania szkolnego koła wolontariatu

W maju Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka# w Lubaszczu zorganizowało zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, przyjaznego ludziom i zwierzętom.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

Spotkanie młodzieży ze sztuką. Spektakl "Balladyna" zaciekawił uczniów

W czwartek 26 kwietnia uczniowie klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej #im. Adama Mickiewicza w Witosławiu uczestniczyli w ważnym wydarzeniu kulturalnym. Obejrzeli spektakl pt.: "Balladyna", przygotowany przez Teatr Edukacyjny z Wrocławia.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Niezwykła lekcja w ramach projektu. Spotkanie z historią

Dnia 27.04.2023 r. uczniowie z NSP w Kosowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w kolejnym# wydarzeniu Projektu pt. „Powrót do powstańczych korzeni oraz zbrodni pomorskiej 1939 Słupówko k. Mroczy – kontynuacja”.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Uroczysta akademia. Apel z okazji świąt majowych

W dniu 11 maja br. uczniowie NSP "KMK KOS" w Kosowie wraz z wychowawcami przygotowali# uroczysty apel z okazji świąt pierwszomajowych. Odśpiewaliśmy hymn Polski, przypomnieliśmy o Święcie Konstytucji Trzeciego Maja oraz symbolach ważnych dla naszej Ojczyzny.

(czytaj więcej)
13 maja 2023 0

Wodospad Kamieńczyka zrobił duże wrażenie. Ognisko na zakończenie

W piątek, 12 maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odwiedzili #najwyższy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy - Wodospad Kamieńczyka. Poniżej ich relacja.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Wędrówka po Karkonowskim Parku Narodowym. Rekord wykonanych kroków

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu przebywający na# wycieczce w górach dzisiejszy dzień spędzili w Karkonoskim Parku Narodowym. Poniżej ich krótka relacja i zdjęcia.

(czytaj więcej)
10 maja 2023 0

Uczniowie na warsztatach pszczelarskich. Cenne informacje i degustacja

Dnia 9 maja br. uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich pod hasłem „Wykorzystanie pszczelich produktów przez człowieka”, które odbyły się w Szkole Filialnej w Dębowie. Zajęcia prowadziła pani Ania - pszczelarz, która w fascynujący sposób opowiadała o tych małych owadach.

(czytaj więcej)
09 maja 2023 0

Udana wycieczka do Karpacza. Humor i pogoda dopisały

Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu do #Karpacza trwa w najlepsze.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Dzisiaj kolejny egzamin. Maturzyści mierzą się z matematyką

Po weekendzie maturzyści ponownie zasiedli do egzaminów. Dziś mierzą się z #matematyką na poziomie podstawowym.

(czytaj więcej)
05 maja 2023 0

Uroczysty apel. Uczniowie przygotowali interesujący program

Dnia 28 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy odbyły się uroczyste #apele poświęcone Uchwaleniu Konstytucji 3 Maja przygotowane przez uczniów klas VI pod kierunkiem p. Justyny Czuber, p. Anny Balcer i p. Karola Koziela, który wraz z chórem wzbogacił występ.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)