Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

12 czerwca 2024 0

Uczniowie w Bożejewiczkach. Wycieczka do westernowego miasteczka

Dnia 11 czerwca uczniowie klasy 5a i 5c oraz 4a i 5b Szkoły Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy uczestniczyli w wycieczce do westernowego miasteczka Silverado City.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2024 0

Wyjazd do Kłodawy i Świnic Warckich. Uczniowie Czwórki i Żeglugi na wycieczce

5 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół# Żeglugi Śródlądowej oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią udali się na wycieczkę do Świnic Warckich oraz Głogowca – miejsca urodzenia św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2024 0

Certyfikowany kurs barmański w "Żegludze". Teoria i praktyka

W dniu 4-5 czerwca br. w# „Żegludze” odbył się certyfikowany kurs barmański.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Olimpiada Solidarności. Udział uczniów z naszego powiatu

Trójka uczniów: Szymon Wiliński, Michał Piskorz# (obaj z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu) oraz Mikołaj Steppa z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu to zwycięzcy wojewódzkiego etapu X edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się dziś (5 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Uczniowie poradzili sobie doskonale. Policjant przeprowadził egzamin

Młodszy aspirant Bartosz Rybacki #z kcyńskiego komisariatu przeprowadził egzamin na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Laskownicy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z egzaminem.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Mikołaj Hoppe na podium. Sportowy sukces ucznia z SP Mrocza

28 maja 2024 w Świeciu w Wojewódzkich Igrzyskach #Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce świetnie zaprezentował się uczeń Szkoły Podstawowej w Mroczy Mikołaj Hoppe z klasy 8c.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2024 0

"Krajna haftem malowana". Uczniowie wzięli udział w warsztatach

W maju uczniowie Szkoły Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy uczestniczyli w warsztatach z malowania wzorów krajeńskich.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2024 0

"Toruń Szlakiem Legend". Wycieczka udała się wyśmienicie

W środę 29 maja uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej #im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wybrali się na wycieczkę do Torunia.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 5

Trwa Schools Adventure Race. Kto zwycięży?

29 maja na terenie Przystani Powiat Nakielski #rozpoczęło się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie School Adventure Race 2024, za którego organizację odpowiada Powiat Nakielski oraz Stowarzyszenie Aktywna Kcynia.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Wyniki konkursu. "Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych"

W dniu 24 maja 2024 r. uczniowie klas branżowych# kształcących w zawodzie mechanik samochodowy Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią, pod opieką nauczyciela zawodu uczestniczyli w konkursie „Najlepszy w zawodzie - Mechanik Pojazdów Samochodowych" zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych im. gen. Stanisława Maczka w Koronowie.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Poszukiwanie pirackiego skarbu. Na dzieci czekała miła niespodzianka

W ostatnim czasie filię dziecięcą odwiedzili uczniowie #klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Mroczy.

(czytaj więcej)
29 maja 2024 0

Innowacyjny projekt międzyszkolny. Uczniowie Żeglugi w Skierniewicach

W dniu 22 maja 2024 roku, w #Skierniewicach miało miejsce podsumowanie kolejnej edycji innowacyjnego projektu międzyszkolnego, w którym wzięła udział młodzież, kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ze szkół z Nakła nad Notecią, Kutna, Skierniewic i Łodzi.

(czytaj więcej)
26 maja 2024 0

"Depresja bez tajemnic". Spotkanie profilaktyczne dla uczniów

W Szkole Podstawowej #im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne. Tym razem poświęcone było tematyce zdrowia psychicznego pod hasłem “Depresja bez tajemnic”.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Rocznica bitwy pod Monte Cassino. Uroczyste obchody

W poniedziałek, 20 maja w Kcyni miały miejsce Wojewódzkie Obchody# 80. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Dlaczego w Kcyni? Wiemy o dwóch uczestnikach bitwy, którzy pochodzą z naszej gminy. To Wojciech Spławski pochodzący z Turzyna, uczestnik bitwy, 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, pochowany na cmentarzu Monte Cassino. Drugą osobą jest Albin Rudaś, pochowany na kcyńskim cmentarzu, uczestnik bitwy, który od 1947 r. mieszkał w Malicach. I właśnie od złożenia kwiatów na grobie śp. Albina Rudasia rozpoczęto dzisiejsze uroczystości.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Zwiedzanie Berlina

Dnia 17 maja br. uczniowie #nakielskiej Czwórki i Żeglugi odwiedzili Berlin. Program „Berlińskiego ABC” obejmował zwiedzanie najsłynniejszych zabytków stolicy Niemiec jak: Brama Brandenburska, Berliner Dom – największy kościół protestancki miasta nad Sprewą, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną, katolicka katedra św. Jadwigi, Plac Poczdamski, Reichstag – budynek niemieckiego parlamentu oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Turniej turystyczno-krajoznawczy. Uczniowie "Żeglugi" na podium

W dniach 10-11 maja 2024r. na przystani wodnej #„Przystań Powiat Nakielski” odbyły się eliminacje wojewódzkie L Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK PTTK). Organizatorem imprezy był Regionalny Oddział PTTK „Szlak Brdy” w Bydgoszczy, współorganizatorem był Powiat Nakielski, natomiast patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Nakielski.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych. Uczennica nagrodzona

6 maja 2024 roku w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej #im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kuratora Oświaty w Bydgoszczy 2023/2024.

(czytaj więcej)
09 maja 2024 0

Dzisiaj egzamin z języka obcego. Większość zdających wybrała angielski

W czwartek, 9 maja maturzyści sprawdzają swoją wiedzę #z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Najczęściej jest to język angielski.

(czytaj więcej)
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)