Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

30 stycznia 2023 0

Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Wyjazd edukacyjny

Dnia 27 stycznia br. uczniowie klas I TŻŚa Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VIII D Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wraz# ze swoimi wychowawcami p. Wiolettą Ossowską i p. Michałem Wiśniewskim wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Bal karnawałowy w Kosowie. Długo wyczekiwany dzień przez dzieci

Jak co roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie odbył się bal karnawałowy. Był to niezwykły #dzień, wyczekiwany z niecierpliwością przez dzieci z oddziału przedszkolnego jak i uczniów klas 1-3.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.

(czytaj więcej)
24 stycznia 2023 0

Szkolny Klub Czytelnika. Promocja dobrej i wartościowej literatury

W styczniu 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu rozpoczął działalność Szkolny Klub Czytelnika. Opiera się on# na założeniu, że warto czytać książki i o nich rozmawiać.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

Zespół z Karnowa wyśpiewał I miejsce. Sukces na wojewódzkim festiwalu

19 stycznia 2023roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie wzięli udział w IX Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek# w Bydgoszczy. Impreza, której organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 3 w Bydgoszczy, miała miejsce w Salonie Hoffmana Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury i objęta była patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 0

W świecie Antarktydy. Inspiracją "Zaczarowana zagroda"

W minionym tygodniu uczniowie klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, dzięki lekturze# „Zaczarowana zagroda” odwiedzili Antarktydę.

(czytaj więcej)
14 stycznia 2023 0

Profilaktyka pozytywna. Teatrzyk obrazkowy Kamishibai

Profilaktyka pozytywna stanowi podstawowe narzędzie wykorzystywane w realizacji programów profilaktycznych w# szkole w Witosławiu. Pedagog szkolny Pani Ilona Manys, jako innowacyjną formę pracy z dziećmi wykorzystała teatrzyk obrazkowy Kamishibai. Technika i walory takiego przedstawienia pomagają osiągnąć magiczny efekt koncentracji.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2023 0

XXXIII Olimpiada Teologii Katolickiej. Alan Jagodziński po raz czwarty w finale

Martyna Wadach, Alan Jagodziński i Karina Bulatowicz – to zwycięzcy diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej#, który odbywał się w bydgoskim Zespole Szkół Katolickich Pomniku Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
30 grudnia 2022 0

Przygoda z nauką i świąteczna atmosfera. Wycieczka do Poznania

21 grudnia uczniowie klas 4-8 ze szkół w Mroczy i Witosławiu wyjechali do Poznania, by przeżyć niezwykłą przygodę z# nauką, a także poczuć atmosferę świąt i kupić oryginalne prezenty na jarmarku bożonarodzeniowym.

(czytaj więcej)
23 grudnia 2022 0

O nadużywaniu sprzętu "wysokiej technologii". Kacper Gondek nagrodzony

W dniu 16 grudnia br. wręczono nagrody laureatom Powiatowego konkursu: „W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym - oto jest pytanie?”.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2022 0

Świąteczne warsztaty. Wieńce na drzwi i szklane bombki

7 i 9 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbyły się świąteczne warsztaty. Uczniowie starsi wykonali# wieńce na drzwi, a młodsze dzieci malowały szklane bombki.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2022 0

Poznali zwyczaje i obrzędy Krajny. Prelekcja etnograficzna

15 grudnia br. uczniowie z klas młodszych odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. Wzięli tam udział w prelekcji etnograficznej# na temat zwyczajów i obrzędów okresu Bożego Narodzenia na Krajnie.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2022 0

Bliżej fizyki. Ciekawe zajęcia doświadczalne w Żegludze

8 grudnia 2022r. uczniowie Technikum nr 2 kształcącego w# zawodzie technik pojazdów samochodowych ZSŻŚ uczestniczyli w zajęciach pokazowo - doświadczalnych pt. "Bliżej fizyki".

(czytaj więcej)
14 grudnia 2022 0

"Żegluga" ruszyła z pomocą. Akcja „Pełna miska dla schroniska"

Widok bezdomnych piesków w schronisku niesamowicie nas poruszył. Stwierdziliśmy jako społeczność klasowa#, że zorganizujemy dla nich pomoc.

(czytaj więcej)
13 grudnia 2022 0

Profilaktyka na wesoło. Uczniowie wcielili się w rolę swoich idoli

W czwartek, 08 grudnia Szkołę Podstawową w Witosławiu odwiedziły gwiazdy światowego formatu! “Mikołajkowy Koncert Gwiazd”# to wydarzenie podczas którego uczniowie wcielili się w rolę swoich idoli.

(czytaj więcej)
08 grudnia 2022 0

"Jeden uczeń, jeden produkt". Wzięli udział w akcji charytatywnej

Zakończyła się akcja charytatywna dla osób starszych i samotnych z powiatu nakielskiego "Jeden uczeń, jeden produkt".

(czytaj więcej)
08 grudnia 2022 0

Uczniowie z wizytą u burmistrza. Poznali strukturę organizacyjną urzędu

8 grudnia Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemara Chudzika odwiedzili uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej# „KMK KOS” w Kosowie. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną urzędu oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny.

(czytaj więcej)
07 grudnia 2022 0

Zobaczyli wiele interesujących miejsc. Humory dopisywały wszystkim

W piątek 2 grudnia chętni uczniowie z kl. VI-VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wyruszyli na wycieczkę #do stolicy Niemiec - Berlina.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)