Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Sport

19 listopada 2022 0

Zawodnicy z Klubu "Yamabushi" na podium. Łącznie 9 medali

W dniu 19 listopada 2022 r. w Lęborku odbył się VIII Grand Prix International w Karate WKF. W zawodach udział wzięło #ponad 420 zawodników reprezentujących 23 Kluby z 4 państw. Tradycyjnie, jak co roku w turnieju tym uczestniczyła reprezentacja Klubu „YAMABUSHI”, tym razem w składzie 14-osobowym.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Bezapelacyjne zwycięstwo. Awans trampkarzy do II ligi

Rewelacyjnie w rozgrywkach KPZPN zaprezentowali się najstarsi piłkarze# LUKS Feniks Mrocza. Podopieczni trenera Karola Skiby zdeklasowali grupowych rywali i bez straty punktu zdobyli awans do II ligi.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Mistrzostwa Polski w Karate WKF. Wywalczyli 7 medali

W dniach 12-13 listopada 2022 r. w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Polski #Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate WKF. W zawodach udział wzięło 374 zawodników z 56 Klubów Karate z terenu całej Polski.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 1

Cenne doświadczenie. Ligowa potyczka szachistów

13 listopada szachiści Feniksa Mroczy zainaugurowali rozgrywki III Ligi Drużynowych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Kolejna edycja „Potulickiej Dychy” za nami. Kto zwyciężył?

Prawie 150 zawodników stanęło na starcie imprezy biegowej pn. Potulicka Dycha. Zwycięzca potrzebował niewiele ponad #35 minut na pokonanie ustalonego dystansu.

(czytaj więcej)
05 listopada 2022 2

Tytuł mistrzyni Polski seniorek dla Moniki Marach. Najlepsza w kat. 71kg

Dobre informacje docierają z Nowego Tomyśla, gdzie trwają Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w# Podnoszeniu Ciężarów. Kolejny sukces dla zawodniczki Tarpana Mrocza. Monika Marach została mistrzynią Polski seniorek w kat. 71 kg. Znalazła się także wśród najlepszych zawodniczek w punktacji Sinclaira.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 2

Wiktoria Wołk mistrzynią Polski. Znakomity występ w Nowym Tomyślu

Wiktoria Wołk, zawodniczka klubu Tarpan Mrocza, aktualna wicemistrzyni Europy została mistrzynią Polski #w podnoszeniu ciężarów w kategorii 64 kg. Zawody odbywają się w Nowym Tomyślu.

(czytaj więcej)
28 października 2022 9

Koniec pucharowej przygody Tarpana. III – ligowiec okazał się za mocny

Piekielnie trudne zadanie czekało na piłkarzy Tarpana Mrocza w IV rundzie Pucharu Polski na# szczeblu K-PZPN okręgu bydgoskiego. Rywalem była bowiem III – ligowa Unia Solec Kujawski.

(czytaj więcej)
27 października 2022 1

Piłkarze wykonali plan. Choć do przerwy pachniało niespodzianką

Najsłabszy zespół grupy III – Zieloni Zalesie był kolejnym rywalem #Czarnych Nakło w rozgrywkach piłkarskich bydgoskiej B – klasy. Z bardzo dobrej strony pokazał się Mikołaj Jaruzal, który strzelił trzy bramki.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Koniec złej passy. Iskra Zamość – Rynarzewo wygrywa w Przyłękach

W ostatnim czasie niezbyt dobrze wiodło się Iskrze Zamość – Rynarzewo w #rozgrywkach piłkarskich B – klasy. Po trzech z rzędu porażkach przyszło jednak przełamania i to w sposób nie pozostawiający wątpliwości.

(czytaj więcej)
22 października 2022 0

"Szubin Open". Dwudziesty turniej warcabów klasycznych

W poniedziałek 17 października w Szubińskim Domu Kultury # odbył się XX Turniej Warcabów Klasycznych "Szubin Open".

(czytaj więcej)
21 października 2022 2

Mistrzostwa w Europy szczęśliwe dla zawodniczek Tarpana. Dwa srebrne medale!

W Durres w Albanii trwają Mistrzostwa Europy w # podnoszeniu ciężarów. Są sukcesy zawodniczek Tarpana.

(czytaj więcej)
21 października 2022 5

"To był chyba najtrudniejszy mecz tej rundy". Tarpan zmierzył się z Wdą Świecie

Po kolejnym zwycięstwie nad rezerwami Wdy Świecie w # fotelu lidera piłkarskiej A-klasy pozostał Tarpan Mrocza.

(czytaj więcej)
20 października 2022 2

Sroga lekcja w Wójcinie. Mecz przegrany

Dużą porażkę ponieśli w niedzielę piłkarze Szubinianki #w klasie A grupa II, którzy w Wójcinie zmierzyli się z tamtejszym Tarantem. Gospodarze to silna ekipa, plasująca się w tabeli bardo wysoko. Niemniej rozmiary porażki z pewnością mogły i powinny być niższe. Szubinianka przegrała 0:4.

(czytaj więcej)
20 października 2022 2

Ostre strzelanie Czarnych. W meczu padło aż 9 goli

Mimo iż Czarni Nakło wysoko pokonali Iskrę Zamość-Rynarzewo# w piłkarskiej lidze, to zwycięstwo nie przyszło im łatwo. W meczu padło aż 9 bramek.

(czytaj więcej)
18 października 2022 3

Zawody strzeleckie Snajper. Kto okazał się najlepszy?

W miniony weekend na terenie strzelnicy Mundurowego Klubu# Strzeleckiego w Kowalewku zostały przeprowadzone zawody strzeleckie, z cyklu tegorocznych imprez sportowych, których celem było między innymi oddanie hołdu żołnierzom 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej oraz popularyzacja sportu strzeleckiego i postaw patriotycznych.

(czytaj więcej)
17 października 2022 0

II Turniej szachowy o puchar MGOKiR w Mroczy. Udział wzięło 65. zawodników

W sobotę 15 października odbył się - II Turniej Szachowy o # puchar Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. Kierownikiem zawodów oraz sędzią był Mirosław Kozielski.

(czytaj więcej)
16 października 2022 0

Mistrzostwa Europy w Albanii. Na pomoście zawodniczki Tarpana

W dniach 15 -25 października odbywają się # Mistrzostwa Europy U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów w albańskim Durres.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)