Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Sport

25 maja 2022 1

Szansa na awans się oddala. Iskra wyjechała z Kcyni z 1 oczkiem

Spory zawód swoim kibicom w miniony weekend sprawił# Orzeł Kcynia, który w 17. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy podejmował na własnym terenie Iskrę Zamość – Rynarzewo. O zdobyciu kompletu punktów mógł zdecydował Maciej Grześkowiak, ale pomylił się z rzutu karnego.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 3

Alina Majchrzak i Bogdan Kowalczyk zwyciężają! Rocznicowy turniej brydżowy

Para Alina Majchrzak i Bogdan Kowalczyk wygrali# turniej brydżowy w Nakle.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Rywalizowali w warcabach stupolowych. Jan Rosiński zajął VI miejsce

22 maja Jan Rosiński wziął udział w# X Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w warcabach stupolowych, które zostały rozegrane w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 maja 2022 1

Tarpan Mrocza zwycięża z Zawiszą Bydgoszcz. Awans do rundy finałowej

W sobotę, 21 maja 2022 w Mroczy, Raszynie i Oławie odbyły się# mecze 4. rundy PLPC 2022. Tarpany pokonały Zawiszę, KS Raszyn – Andaluzję, Radomsko - Tytana, Impuls walkowerem wygrał z Lotnikiem. Najlepszy wynik indywidualny rundy – Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz).

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0

Młodzież rywalizowała na Orliku w Nakle. Znamy wyniki!

19 maja 2022 roku na boisku Orlik przy# Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyło się czwarte spotkanie w rundzie wiosennej zawodów dziecięcych XXVIII edycji imprezy pn. „Czwartki Lekkoatletyczne".

(czytaj więcej)
20 maja 2022 0
Polegli pod tężniami

Goplania Inowrocław - Szubinianka SISU Szubin 3:1 (2:1)

Kompletnie nie udał się piłkarzom Szubinianki wyjazd do# Inowrocławia na mecz ligowy. Tamtejsza Goplania okazała się wyraźnie lepszą drużyną. Szubinianom na osłodę pozostała bramka Macieja Janca, która niestety niewiele w tym meczu zmieniła.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

GLZS raził nieskutecznością. Pomimo tego pewnie wygrał

W 16. kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo# B – klasy LKS Szubinianka II/Victoria Kołaczkowo podejmowała na własnym boisku GLZS Sadki. Goście przed 90 minut gry dominowali ale mieli bardzo rozregulowane celowniki.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Trójbój LA dziewcząt. SP Mrocza Wicemistrzem Powiatu

Dnia 17 maja 2022 roku na boisku ,,Orlik" przy SP nr 3# w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Trójboju La dziewcząt i chłopców.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Pojadą na zawody w Wąbrzeźnie. Uzyskali bardzo dobry wynik

17 maja 2022 roku na boisku "Orlik" przy# SP nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w trójboju La dziewcząt i chłopców.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 0

Mrotecka szkoła wicemistrzem powiatu. Rywalizowali w czwórboju

17 maja 2022 roku na boisku "Orlik" przy# SP nr 3 w Nakle odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół podstawowych w Czwórboju La dziewcząt i chłopców.

(czytaj więcej)
18 maja 2022 12

Mrotecka lokomotywa nie zwalnia tempa. Dobry mecz Felippe Eduardo

Chyba już nikt i nic nie zatrzyma mroteckiego Tarpana w drodze po# awans do A – klasa. Tym razem o sile podopiecznych Pawła Mądrzejewskiego przekonał się Myśliwiec Gostycyn.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Pierwsza połowa załatwiła sprawę. Wygrana Dębu w Turze

Podbudowany ubiegłotygodniową wygraną w# Nakle zespół Hutnika Tur w 16. kolejce rozgrywek piłkarskich B – klasy podejmował na własnym boisku Dąb Potulice. Goście już w pierwszej połowie zapewnili sobie 3 punkty.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 3

Tenisiści zainaugurowali nowy sezon. Turniej przebiegał w dobrej atmosferze

Miłośnicy Tenisa Ziemnego uroczyście rozpoczęli# tegoroczny sezon na kortach Nakielskiego Towarzystwa Tenisowego "Sokół". Z tej okazji w sobotę 14 maja zorganizowano Otwarty Turniej, w którym wystartowały w osobnej klasyfikacji pary deblowe żeńskie oraz pary deblowe męskie. W rywalizacji tenisistek najlepsza okazała się para w składzie Mariola Knioła/Justyna Mrotek, a srebro wywalczyły Iwona Armknecht/Aldona Benenowska. Złota para męska to Andrzej Armknecht/Paweł Wąsowicz, którzy pokonali w finałowym pojedynku duet w składzie Jacek Ratajczak/Jacek Szamlewski.

(czytaj więcej)
16 maja 2022 3

Mistrzostwa w Siedlcach. Startowali zawodnicy z Tarpana Mrocza

W niedzielę 15 maja 2022, zakończyły się w# Siedlcach Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17. Julia Szczepaniak z Tarpana Mrocza i Dawid Lisiak z Budowlanych Całus Nowy Tomyśl) wśród młodzików, Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko) i Dawid Majsy z LKS Dobryszyce z najlepszymi wynikami Sinclaira! Budowlani Całus Nowy Tomyśl nr 1 w punktacji klubowej we wszystkich kategoriach! Nie wygrali tylko punktacji wojewódzkiej! Tu najlepsze lubelskie!

(czytaj więcej)
15 maja 2022 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zapasach Kobiet. Dwa starty dwa medale

W Suwałkach dobiegła końca rywalizacja XXXVIII OOM - PODLASKIE 2022 w zapasach kobiet.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Czwartki Lekkoatletyczne trwają w najlepsze. Zobacz nowe wyniki!

12 maja 2022 roku na boisku Orlik przy# Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyło się trzecie spotkanie w rundzie wiosennej zawodów dziecięcych XXVIII edycji imprezy pn. „Czwartki Lekkoatletyczne".

(czytaj więcej)
13 maja 2022 10

Kolejny krok zrobiony. Popis strzelecki Tarpana Mrocza

Pewnie zmierzający po awans do# A – klasy mrotecki Tarpan na kolejny mecz w rozgrywkach piłkarskich B – klasy wybrał się do Skarpy. Miejscowy KS Gryf nie miał wiele do powiedzenia i uległ aż 0:16.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Młodzi powalczyli. Piłkarze zdobyli komplet punktów

W mocno okrojonym składzie piłkarze Szubinianki przystąpili #do meczu 20. kolejki piłkarskiej A-klasy. Młodzi zawodnicy spisali się jednak doskonale i w starciu z Zagłębiem Piechcin przed własną publicznością zdobyli komplet punktów.

(czytaj więcej)
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)