Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

25 lutego 2024 0

Duże zainteresowanie zimowym rajdem. Nie zabrakło poczęstunku

Za nami pierwszy, tegoroczny, zimowy rajd Nordic Walking, zrealizowany w ramach #cyklu Sołectwa z kijkami IV. Gościliśmy w sołectwie Łankowice.

(czytaj więcej)
25 lutego 2024 0

Poprzedni burmistrz obiecał, a aktualny się tłumaczył. Zebranie sprawozdawcze

31 stycznia w świetlicy wiejskiej #w Matyldzinie odbyło się pierwsze w tym roku sołeckie zebranie sprawozdawcze na terenie gminy Mrocza, podczas którego sołtys Marek Maciejewski dokonał podsumowania swojej działalności w kończącej się już kadencji.

(czytaj więcej)
24 lutego 2024 0

Opiekunowie MDP na szkoleniu. Duże zainteresowanie

W sobotę, 24 lutego ponad 150 osobowa grupa opiekunów #Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych w regionie, spotkała się na specjalnym szkoleniu, przygotowanym przez Zarząd ZOSP RP woj. kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
24 lutego 2024 58

Dobre wieści dla miłośników strzelectwa. Strzelnica wznowiła działalność!

Przez ostatnie miesiące jednostka JRS Kowalewko oraz wszyscy sympatycy# strzelectwa sportowego w regionie nie mogli spać spokojnie z uwagi na plany byłego już burmistrza Wojciecha Niemczyka, z którego to inicjatywy doszło do nieprzedłużenia umowy użyczenia obiektu strzelnicy w Kowalewku. Cała sprawa znalazła swój finał w lutym bieżącego roku, kiedy to kcyńskim magistratem zarządzał już Rafał Heftowicz. Na początku miesiąca zapadła decyzja o zamknięciu strzelnicy, jednakże tydzień później sytuacja zmieniła się o 180 stopni i obecnie strzelnica wznowiła swoją działalność!

(czytaj więcej)
24 lutego 2024 20

"Najbardziej potrzebna jest wiata". Nie ma nawet zatoczki

Przez Nakło przejeżdżają autobusy komunikacji publicznej i zatrzymują się #na wyznaczonych przystankach. Zdaniem wielu mieszkańców jeden z przystanków jest niebezpiecznie i niewygodnie usytuowany.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

100 tys. zł na przebudowę pomostu. Umowa podpisana

Dzisiaj starosta nakielski Tadeusz Sobol wraz z wicestarostą# nakielskim Tomaszem Miłowskim w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisali umowę o dofinansowanie w wysokości ponad 100 tysięcy złotych na przebudowę istniejącego pomostu na Przystani Powiat Nakielski w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 32

Korki na trasie Szubin-Bydgoszcz. Protest zakończyć ma się w nocy

W czwartek, 22 lutego o godz. 23.59 zakończyć ma się protest rolników #na odcinku drogi S5 w Białych Błotach.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych. Jakie kwoty przyznano placówkom?

19 lutego 2024 r. Zarząd Powiatu Nakielskiego rozstrzygnął konkurs na organizację zajęć #pozalekcyjnych dla szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Nakielski w 2024 roku.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Tematem przewodnim był stan dróg. Zebranie w Samsieczynku

W dniu 19 lutego 2024 r. odbyło się zebranie wiejskie# w Samsieczynku. Zebranie otworzyła i poprowadziła Sołtys Sołectwa Samsieczynek Pani Paula Kowalska. W zebraniu uczestniczyło 27 mieszkańców oraz goście. Gminę reprezentował Burmistrz Pan Jarosław Okonek oraz Radny Rady Miejskiej w Mroczy Pan Zbigniew Przybylski.

(czytaj więcej)
22 lutego 2024 0

Kolejne umowy podpisane. Dotacje dla stowarzyszeń z powiatu

Kolejne umowy na dofinansowanie realizacji zadań publicznych# związanych z realizacją zadań powiatu nakielskiego w 2024 r. zostały podpisane 20 lutego w gabinecie Starosty Nakielskiego. Umowy dotacyjne z ramienia Powiatu Nakielskiego podpisali: starosta nakielski Tadeusz Sobol, wicestarosta Tomasz Miłowski oraz skarbnik Natalia Zmudzińska.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 30

Takiego protestu nie było od lat. Rolnicy nie odpuszczają

Na drodze ekspresowej S5 w Białych Błotach cały czas trwa jeszcze protest #rolników. Do kiedy potrwają utrudnienia?

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 4

105. rocznica bitwy o pociąg pancerny. Podniosła uroczystość w Zamościu

18 lutego 2024 roku wzięliśmy udział w obchodach #105. rocznicy bitwy o pociąg pancerny pod Rynarzewem-Zamościem. Organizatorami wydarzenia było Sołectwo Zamość, Liga Kobiet Polskich w Zamościu i Stowarzyszenie Nasz Zamość.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Wprowadzono zmiany w budżecie sołeckim. Zebranie wiejskie w Izabeli

Mieszkańcy Izabeli spotkali się #20 lutego 2024 roku na zebraniu sołeckim w miejscowej świetlicy wiejskiej o godzinie 18:00.

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 14

Rolnicy spotkali się z wojewodą. Protestujący przedstawili postulaty

Rolnicy nadal nie schodzą z blokowanych dróg. Wczoraj przedstawiciele strajkujących# spotkali się z wojewodą. Protestujący przedstawili swoje postulaty.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 48

Rolnicy zostają na noc. Blokada drogi na trzy doby

Dzisiaj od rana w całej Polsce odbywa się ogólnopolski strajk# rolników. Kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Na węźle w Białych Błotach droga zablokowana będzie trzy doby.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 15

Rolnicy przybyli pod urząd wojewódzki. Ruchem kieruje policja

We wtorek, około godziny 13.00 delegacje protestujących rolników przybyły# do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy na spotkanie z wojewodą. Głośny dźwięk klaksonów niesie się po mieście.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 1

Powyborczy chaos. "Gdzie jest państwo, gdzie jest obywatel?"

Bieżąca sytuacja polityczna, z którą mamy do czynienia# po październikowych wyborach parlamentarnych jest dynamiczna i wymaga ciągłej uważnej analizy. Radny sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Jerzy Gawęda stara się wyjaśnić pewne mechanizmy w kolejnej naszej rozmowie.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 89

Ruszyli z Trzeciewnicy i Zamościa! Rolnicy biorą udział w strajku (film)

20 lutego od samego rana rozpoczęły się ponowne ogólnopolskie protesty rolników# na drogach. Blokowane są m.in. drogi krajowe i ekspresowe. Mieszkańcy powiatu nakielskiego muszą w szczególności spodziewać się sporych utrudnień na drogach prowadzących do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)