Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

29 września 2023 0

Funkcjonariusze Służby Więziennej na szkoleniu. Niezwykle ważne umiejętności

W dniach 25-29 września br. w Ośrodku Konferencyjnym# Krucze Skały w Karpaczu funkcjonariusze Służby Więziennej z okręgu poznańskiego zdobywali oraz doskonali swoje umiejętności z zakresu prowadzenia negocjacji w sytuacjach kryzysowych, mogących wystąpić w jednostkach organizacyjnych.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej. Uroczyste podpisanie umowy

28 września 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy odbyło się# uroczyste podpisanie umowy o udzielenie dofinansowania ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(czytaj więcej)
29 września 2023 71

Co się wydarzyło w szkole? Prokuratura bada sprawę

Wszystko wskazuje na to, że w Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle doszło do# nadużyć. Działania prowadzi nakielska prokuratura. Sporo pytań i wątpliwości rodzi postawa organu prowadzącego, czyli powiatu.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Kolejne wręczenie promes. Środki na modernizację budynku urzędu

28 września 2023 roku w miejscowości Pakość miało miejsce kolejne uroczyste #wręczenie promes w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu odbudować blask zabytków w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

(czytaj więcej)
26 września 2023 0

Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa. Burmistrz odebrał czek

25 września 2023 roku w Sali im. #Bydgoskiego Marca 1981 Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego miało miejsce uroczyste wręczenie czeków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

(czytaj więcej)
26 września 2023 0

Manewry pod kryptonimem "Knieja 2023". Wspólne ćwiczenia strażaków

22 września 2023 roku na terenie Leśnictwa #Dąbrowice odbyły się ćwiczenia w zakresie zwalczania pożarów na obszarach leśnych. Na terenie Nadleśnictwa Runowo założenia realizowało ponad 20 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu sępoleńskiego i nakielskiego.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

"Dzielnicowy Roku - 2023". Mundurowi z powiatu na 3. miejscu w województwie

Dzielnicowi mł. asp. Patryk Dutkiewicz i sierż. szt. Arkadiusz Lemke#, reprezentująca policję powiatu nakielskiego, zajęli bardzo dobrą lokatę podczas etapu wojewódzkiego XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Mundurowi ostatecznie zakończyli rywalizację na 3 miejscu.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

Powołanie nowych członków Zespołu Interdyscyplinarnego. Zmiany w składzie

Zarządzeniem nr 0050.129.2023 Burmistrza Miasta i Gminy #Mrocza z dnia 12 września 2023 roku dokonano powołania członków Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Mrocza.

(czytaj więcej)
24 września 2023 0

Otwarcie drogi gminnej. Uroczyste przecięcie wstęgi

24 września 2023 roku na terenie miejscowości #Kaźmierzewo, Poseł na Sejm RP – Ewa Kozanecka, Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek, Kierownik Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska - Waldemar Chudzik, Sołtys Sołectwa Kaźmierzewo - Marek Musiał, Sołtys Sołectwa Witosław - Magdalena Musiał - Resler oraz Sołtys Sołectwa Wyrza - Żaneta Stakuć dokonali uroczystego przecięcia wstęgi w związku z otwarciem drogi gminnej Kaźmierzewo – Orle.

(czytaj więcej)
24 września 2023 0

Astronomiczny piknik w Niedźwiadach. Wystawy, wykłady i kosmiczna atmosfera

23 września w Obserwatorium Astronomicznym w #Niedźwiadach odbył się jesienny piknik astronomiczny. W wydarzeniu uczestniczyły osoby w każdym wieku, zagłębiając się przy tym w nieskończony świat kosmosu.

(czytaj więcej)
24 września 2023 0

Wprowadzenie nowego proboszcza. Przez cztery lata służył w kcyńskiej parafii

„Proboszcz jest pasterzem zleconej sobie parafii, podejmującym #pasterską troskę o powierzoną mu wspólnotę” – mówił 23 września bp Krzysztof Włodarczyk, wskazując na takie zadania, jak nauczanie, uświęcanie i kierowanie przy współpracy m.in. świeckich.

(czytaj więcej)
23 września 2023 20

Nadnoteckie Sokoły zakończyły sezon. Parada motocyklowa w Nakle!

23 września rozpoczęła się impreza z okazji zakończenia sezonu #motocyklowego 2023 przez Nadnoteckie Sokoły. Motocykliści zgromadzili się na parkingu przy ul. Nowej w Nakle, skąd przejechali ulicami miasta do kościoła pw. św. Stanisława BiM.

(czytaj więcej)
22 września 2023 24

"Straty oszacowano na kilka milionów złotych". Podpalenie przyczyną pożaru?

25 sierpnia o godz. 21.41 na Stanowisko Kierowania# Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle wpłynęło zgłoszenie o pożarze mebli w bramie wjazdowej przy budynku mieszkalnym. Po przyjeździe na miejsce, strażacy zastali jednak rozwinięty pożar w kamienicy przy ul. Rynek 11, płomieniami obejmujący wysokość dachu. Akcja trwała do godzin porannych. Niestety, ale w wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba.

(czytaj więcej)
21 września 2023 10

Biały czwartek na przystani. Zadbaj o swoje zdrowie!

21 września na nakielskiej przystani, Fundacja Salus Homini we# współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Nakle zorganizowała wydarzenie pt. "Biały Czwartek". To idealna okazja dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i poddać się rozmaitym badaniom.

(czytaj więcej)
20 września 2023 0

Trwa przebudowa kilku ulic. Wystapią utrudnienia w ruchu

W związku z trwającą przebudową ulic #Słonecznej, Zwycięstwa i Dmowskiego w dniach 21-22 września nastąpią poważne utrudnienia w ruchu. Prosimy o nieparkowanie swoich aut wzdłuż wymienionych ulic z uwagi na prowadzenie robót związanych z frezowaniem nawierzchni.

(czytaj więcej)
19 września 2023 0

Wręczenie promes w Pakości. 2,5 mln zł dla mroteckiej gminy

19 września 2023 roku w miejscowości Pakość miało miejsce uroczyste #wręczenie promes w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Edycja 6 - PGR. Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

(czytaj więcej)
19 września 2023 51

Spotkanie z Łukaszem Schreiberem. Rozmawiano o książce ministra

18 września w sali konferencyjnej przystani powiat nakielski zorganizowano spotkanie# autorskie z udziałem ministra Łukasza Schreibera. Tematem spotkania okazała się jego najnowsza książka zatytułowana „Zmanipulowani – czyli jak dobrzy ludzie dają się uwieść inteligentnej propagandzie”.

(czytaj więcej)
18 września 2023 0

Msza św. w 84. rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Wspólna modlitwa

„Trzeba nam pamiętać przed #Bogiem o tych, którzy cierpieli, poświęcili życie dla ojczyzny. To nasz święty obowiązek” – podkreślił ks. infułat Stanisław Kotowski, który przewodniczył w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy Mszy św. w 84. rocznicę napaści ZSRR na Polskę.

(czytaj więcej)
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)