Dziś mamy 25 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

Sport

20 stycznia 2022 0

XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Zwycięstwo Jana Rosińskiego

19 stycznia odbył się XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz#. Zawody już standardowo zostały zorganizowane i przeprowadzone przez dr Piotra Szybowicza, który prowadzi zajęcia szachowe na uczelni. Mistrzostwa odbyły się portalu lichess.org.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2022 0

Szachiści z całego powiatu zjechali się do Mroczy. Znamy wyniki turnieju!

16 stycznia po raz szósty młodzi entuzjaści szachów przyjechali do# Mroczy gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się VI Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2022 1

Kolejne mecze za nami. Rojiblancos lepsi w meczu czołowych zespołów

Na hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się# 7. kolejka zmagań w Nakielskiej Halowej Lidze Piłki Nożnej 2021/2022. Pierwszą porażkę zanotowali piłkarze Stali Produkt Nakło, którzy wysoko ulegli innej czołowej drużynie – Rojiblancos.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2022 3

Ewa Karkowska zostawiła rywali w tyle. Szachowy turniej UKW

12 stycznia odbył się# X Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
12 stycznia 2022 2

Brydżowy mikst ponownie na topie. Turniej w rygorze sanitarnym

Para Eurobac Nakło Aleksandra Granowska i Piotr Wołowski zwyciężyła w# turnieju brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2022 0

Brydżyści utrzymali 7. pozycję. Sobotnia rywalizacja za nami

W sobotę (8 stycznia) nakielscy brydżyści rozegrali# drugą rundę nowego sezonu w 3. lidze. Zespół Eurobac Nakło doznał dwóch nieznacznych porażek i utrzymał siódme miejsce w tabeli.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2022 0

Po przerwie wrócili do rywalizacji. MiSSM Trzecia Fala na prowadzeniu

9 stycznia, wyjątkowo w sali gimnastycznej ZS-P nr 3 rozegrano# VIII kolejkę Nakielskiej Ligi Siatkówki. Odbyły się cztery mecze, we wszystkich wygrywały wyżej rozstawione zespoły.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2022 0

Piłkarze wznowili rozgrywki. Udany pościg AZR Ślesin

W hali widowiskowo – sportowej w Paterku odbyła się# 6. kolejka Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Pewne zwycięstwa zanotowały czołowe zespoły rozgrywek.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2022 0

Mecz ligowych szachistów Feniksa z drużyną z Inowrocławia. Jak im poszło?

9 stycznia szachiści Feniksa Mroczy zmierzyli się na# wyjeździe z drużyną ITS Kopernik Inowrocław w meczu 4. kolejki III ligi KPZSzach.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2022 0

Szachiści z całej Polski wzięli udział w turniejach z cyklu „Nocne granie”

W latach 2020-2022 pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku# Szachowego i Szubińskiego Domu Kultury odbywał się Turniej Szachowy "Nocne Granie".

(czytaj więcej)
06 stycznia 2022 0

Jakub Witucki zawodnikiem Tarpana Mrocza. Wczoraj podpisano kontrakt

Pragniemy poinformować, że wczoraj, nasz klub podpisał z# Jakubem 2,5 letni kontrakt.

(czytaj więcej)
05 stycznia 2022 4

Kacper Gieryk najlepszym polskim juniorem roku 2021. Gratulujemy!

Kacper Gieryk (KTK Kalisz) został# najlepszym polskim juniorem roku 2021 według Kolarstwo na sport Narodowy. To był niezwykle trudny wybór, ponieważ naszym zdaniem kilku zawodników ścigało się na podobnym poziomie.

(czytaj więcej)
31 grudnia 2021 9

Sportowe podsumowanie roku. Nie zabrakło sukcesów indywidualnych, jak i drużynowych

Po trudnym 2020 roku, mijające 12 miesięcy było# zdecydowanie bardziej sprzyjające dla sportowców z powiatu nakielskiego. Jak zwykle nie zabrakło sukcesów indywidualnych czy drużynowych, nie tylko w takich dyscyplinach sportowych jak siatkówka, podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka, ale również w mniej popularnych jak wioślarstwo, kolarstwo, szachy czy tenis stołowy. Minione miesiące obfitowały w mniejsze bądź większe sukcesy, które postaramy się przybliżyć, aby zobrazować, że sport w powiecie nakielskim ma się dobrze. Wszystkim sportowcom, zawodnikom, zespołom, trenerom oraz działaczom gratulujemy osiąganych wyników i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzących latach.

(czytaj więcej)
29 grudnia 2021 1

Świąteczno-Noworoczny Turniej Szachowy za nami. Kto stanął na podium?

W miniony wtorek, 28 grudnia, odbył się# VI Świąteczno - Noworoczny Turniej Szachowy o puchar prezesa LUKS Feniks Mrocza. Turniej rozegrany został Systemem Kołowym - każdy z każdym. Sędzią turnieju był Mirosław Kozielski, posiadający I centralną klasę sędziowską.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2021 0

Odbudowa sprawności po nauce zdalnej. Młodzież wzięła udział w zajęciach

Od września do grudnia bieżącego roku w Zespole Szkół im.# Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią odbywały się zajęcia na siłowni dla młodzieży szkolnej.

(czytaj więcej)
27 grudnia 2021 0

Mistrzostwa Województwa w warcabach stupolowych. Kto stanął na podium?

W Szubińskim Domu Kultury odbyły się IX Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych.

(czytaj więcej)
24 grudnia 2021 0

Świąteczne zmagania sportowców. Młodzież świetnie się bawiła

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w# Hali Widowiskowo-Sportowej w dniach 21 i 22 grudnia został zorganizowany Bożonarodzeniowy turniej dla dzieci i młodzieży. W ramach turnieju rozegrane zostały mecze towarzyskie. W meczach tych wzięli udział piłkarze LUKS Feniks Mrocza oraz MGLKS Tarpan Mrocza.

(czytaj więcej)
22 grudnia 2021 0

Mistrzostwa powiatu w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiły trzy szkoły

16 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w# Nakle nad Notecią odbył się Finał Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w piłce siatkowej chłopców.

(czytaj więcej)
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)