Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

29 listopada 2021 0

Orzelsko-Krajeńska Gala Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy!

W niedzielę, 19 grudnia o godzinie 16.00 w kościele w# Witosławiu odbędzie się Orzelsko-Krajeńska Gala Kolęd i Pastorałek. To idealny moment, aby poczuć świąteczną atmosferę i miło spędzić czas z rodziną. Więcej szczegółów na plakacie.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 1

Meteorolodzy ostrzegają! Na drogach i chodnikach może być ślisko

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od# 29 listopada od godziny 21.00 do 30 listopada do godziny 9.00 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Stypendia dla artystów. Wnioski można składać do 15 grudnia

Trwa nabór wniosków o stypendia artystyczne marszałka dla# twórców, animatorów kultury i osób zaangażowanych w opiekę nad zabytkami. Wsparcie można wykorzystać na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej lub realizację projektów kulturalnych, m.in. na organizację wystaw, publikację książki, nagranie płyty lub nakręcenie filmu. Na wnioski czekamy do 15 grudnia.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Poczuj atmosferę zbliżających się świąt. Zapraszamy na kiermasz

Wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w# Nakle nad Notecią oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica zapraszają na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się na nakielskim Rynku już 4. grudnia.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 1

Sesja radnych gminy Mrocza już dzisiaj. Znamy porządek obrad

Już dzisiaj o godzinie 12.00 rozpoczną się obrady radnych gminy# Mrocza. Jakie tematy poruszą? Transmisję z sesji można oglądać za pośrednictwem internetu.

(czytaj więcej)
29 listopada 2021 0

Rodzicu, to ostatni dzwonek na złożenie wniosku o „Dobry start”. Sprawdź!

Ważna informacja dla rodziców! Nabór wniosków w# ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start” trwa tylko do 30 listopada br. – Mają państwo ostatnią szansę na złożenie takiego wniosku, inaczej pieniądze przepadną – przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
27 listopada 2021 0

„Potulicka Dycha” już jutro. Zgłosiło się już 141 osób

Już w najbliższą niedzielę, tj. 28 listopada, odbędzie się bieg przełajowy# na 10 km „Potulicka Dycha”. W tym roku będzie to już piąta edycja. Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.11.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 1

Pandemia znowu pokrzyżowała plany. Koncert odwołany

Z powodu sytuacji pandemicznej, zaplanowany na# dzień 3 grudnia koncert orkiestry VITA ACTIVA zostaje odwołany.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 6

„Potulicka Dycha” już w ten weekend. Zapisz się już teraz!

O tym, że sportowe inicjatywy cieszą się wśród społeczeństwa coraz# większą popularnością nie trzeba już nikogo przekonywać.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 1

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Ten dyżur ekspertów jest dla Ciebie

Jak udzielić pełnomocnictwa innej osobie do# załatwiania spraw w ZUS, jak takie pełnomocnictwo odwołać? Jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i z niego korzystać? Na te i podobne pytania będą odpowiadać eksperci podczas dyżuru telefonicznego.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Zamów rozmowę i zapisz się na szczepienie przeciwko Covid-19

Aby maksymalnie skrócić czas oczekiwania na połączenie i# ułatwić zapisanie się na szczepienie przeciwko COVID-19, zmieniamy sposób obsługi klientów na Infolinii 989.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

W grudniu odbędzie się kilka szkoleń. Sprawdź rozpiskę

ZUS zaprasza na kolejne bezpłatne szkolenia.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Feryjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Będzie to już szósta edycja

W imieniu Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza oraz# Urzędu Miasta i Gminy Mrocza zapraszam na VI Feryjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży o Puchar Prezesa klubu LUKS FENIKS Mrocza.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Ekspercki dyżur pracownika ZUS-u. Zobacz, jakie tematy poruszą

30 listopada bydgoski oddział ZUS organizuje# telefoniczny dyżur ekspercki, w trakcie którego będzie można dowiedzieć się na temat zasad delegowania pracowników do pracy w innym państwie.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 0

Bezpłatny projekt dla mieszkańców powiatu. Ruszyła rekrutacja

Zapraszamy do udziału w projekcie „Akceptuję III – formy# aktywizacji mieszkańców powiatu nakielskiego. Mogą wziąć w nim udział osoby, które są mieszkańcami powiatu nakielskiego.

(czytaj więcej)
23 listopada 2021 1

To ostatni moment. 30 listopada mija termin na złożenie wniosków o 300 plus

Większość rodziców i opiekunów złożyła już wnioski o# wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry start". Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni się pospieszyć. Termin na złożenie wniosku o 300 plus upływa 30 listopada.

(czytaj więcej)
21 listopada 2021 1

„Moja aktywność - moje zdrowie”. Weź udział w projekcie

Klub Turystyki „Noteć” zaprasza do udziału w projekcie objętym# grantem „Moja aktywność - moje zdrowie”. Projekt przeznaczony jest dla 9 mieszkańców powiatu nakielskiego, którzy ukończyli 18 lat i potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Udział w projekcie jest bezpłatny.

(czytaj więcej)
21 listopada 2021 8

Przed nami sesja Rady Powiatu. Sprawdź, jaki jest porządek obrad

W środę, 24 listopada o godzinie 12.00 odbędzie się# XXXV sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Radni będą obradować w sali konferencyjnej na przystani. Jakie tematy zostaną poruszone?

(czytaj więcej)
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)