Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

04 lutego 2023 3

Kierowca może mówić o dużym szczęściu. Sekundy od tragedii

O dużym szczęściu może mówić kierowca samochodu osobowego, który 4 lutego br. podróżował ulicą# Antoniewską w Skokach, gdzie w wyniku porywistego wiatru spadło na drogę drzewo. Kierowcę dzieliły sekundy od tragicznego finału tej interwencji.

(czytaj więcej)
04 lutego 2023 4

Pożar w warsztacie samochodowym. Od prac spawalniczych

W sobotę, 4 lutego przed południem w warsztacie samochodowym w Lubaszczu (gm. Nakło) doszło do pożaru przy pracach spawalniczych.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 15

Ciężarówka wpadła w poślizg. Kierowca ukarany mandatem

Dzisiejsze warunki pogodowe utrudniają jazdę na drogach. W godzinach rannych w Mroczy kierowca ciężarówki wpadł w poślizg.# Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu, a cała sytuacja skończyła się na uszkodzeniu znaków drogowych.

(czytaj więcej)
03 lutego 2023 17

Dramat w Osieku nad Notecią. Nie żyją kobieta i dziecko

Do prawdziwej tragedii doszło wczoraj w Osieku nad Notecią w gminie Wyrzysk. W miejscowej przychodni zmarła 21–letnia kobieta i jej dziecko.

(czytaj więcej)
01 lutego 2023 1

Kolizja z udziałem dwóch samochodów. Działania służb (aktualizacja)

W środę, 1 lutego przed przejściem dla pieszych w Sadkach doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 17

Kolizja samochodów dostawczych i osobówki. Uszkodzona lampa (aktualizacja)

We wtorek, 31 stycznia na skrzyżowaniu przy ulicy Olszewskiej w Nakle doszło do kolizji trzech samochodów #- dwóch dostawczych i jednego osobowego.

(czytaj więcej)
31 stycznia 2023 0

Kierujący fiatem zatrzymany przez drogówkę. Kontrola trzeźwości

Trzeźwość 964 kierowców skontrolowali podczas porannych działań mundurowi w powiecie nakielskim. Zatrzymano #jedną osobę, która ruszyła w trasę nietrzeźwa.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 3

Poranna kolizja. Ciężarowe volvo zderzyło się z bmw

Dzisiaj w godzinach rannych w Samoklęskach Dużych (gm. Szubin) doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autem osobowym.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Nakielska "drogówka” na trasach naszego powiatu. Ponad 50 wykroczeń

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili w miniony piątek działania pn. „Bezpieczny pieszy”. #Mundurowi zwracali uwagę na to, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych i jak do przepisów stosują się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Korzystajmy z uroków zimy z rozsądkiem. Policjanci z apelem

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkie dzieci ferie. Dla wielu, to czas wyjazdów. Policjanci przypominają, by z uroków zimy# korzystać z rozsądkiem i pamiętać o bezpieczeństwie.

(czytaj więcej)
30 stycznia 2023 0

Trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o ostrożność

Opady śniegu i występująca miejscowo gołoledź powodują, że przemieszczanie się po trasach powiatu nakielskiego może być utrudnione.# Policjanci apelują do kierowców, by w tak niekorzystnych warunkach pogodowych zachowali szczególną ostrożność.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 6

Pożar garażu. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji

W sobotę, 28 stycznia przy ulicy Paderewskiego w Nakle doszło do pożaru w garażu budynku mieszkalnego.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 45

Kawałek tynku z kamienicy spadł na kobietę. 20-latka trafiła do szpitala

Na ulicy Pocztowej w Nakle kawałek tynku jednej z kamienic spadł na idącą chodnikiem młodą kobietę. Poszkodowana trafiła do szpitala.

(czytaj więcej)
28 stycznia 2023 2

Mniej zdarzeń, więcej ofiar. Bilans nie jest optymistyczny

Zeszłoroczny bilans zdarzeń drogowych w powiecie nakielskim wcale nie jest optymistyczny. Mimo, że ogólnie spadła liczba# wypadków jak i kolizji, to w porównaniu do lat poprzednich pochłonęły one więcej ofiar.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 0

Policjanci odnotowali 57 wykroczeń. Działania pn. "Pierwszeństwo"

W czwartek, 26 stycznia policjanci nakielskiej „drogówki” prowadzili na trasach działania pn.: „Pierwszeństwo”, które miały na celu #poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2023 1

Pożar mieszkania na I piętrze. Ewakuacja mieszkańców

W piątek 27 stycznia br, krótko po godzinie 5 nad ranem na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej #w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym w miejscowości Pęperzyn gm. Więcbork. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeńskim, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcborku oraz zastęp z Sitna.

(czytaj więcej)
26 stycznia 2023 7

Rozpoznajesz tę kobietę? Można przekazać informacje

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz Błonie zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach.# Wszyscy, którzy rozpoznają kobietę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Pił w parku pod okiem monitoringu. Ostatecznie dostał dwa mandaty

W poniedziałek, 23 stycznia 2023 roku obserwator Miejskiego Monitoringu Wizyjnego zauważył na jednym z #ustronnych miejsc w Parku 700-lecia przy ulicy Sądowej w Nakle nad Notecią mężczyznę pijącego z butelki alkohol.

(czytaj więcej)
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)