Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Konkursy

25 listopada 2022 0

"Z Kuferka Babuni zimowe wariacje". Konkurs rękodzieła

Zapraszamy na XV Powiatowo - Gminny Konkurs Rękodzieła Z Kuferka Babuni "zimowe wariacje".

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Kryminalny Debiut Roku 2021. Nagrody dla najlepszych autorów

Niebawem poznamy zwycięzcę pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego Kryminalny Debiut Roku 2021. #W sobotę (26 listopada) w toruńskim Teatrze Muzycznym podczas uroczystej gali marszałek Piotr Całbecki nagrodzi autora najlepszego kryminału wydanego w ubiegłym roku w Polsce. Debiutujący pisarz otrzyma 25 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Konkurs "Europa z naszej ulicy". Nagrodą wyjazd do Brukseli

Rok 2022 został przez Komisję Europejską ogłoszony Rokiem Młodzieży, dlatego też już po raz piąty zapraszamy młodzież ze szkół #ponadpodstawowych do udziału w konkursie w ramach projektu Europa z naszej ulicy, w którym nagrodą jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europosłami. Organizatorem konkursu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Nabór projektów trwa do 27 stycznia 2023.

(czytaj więcej)
23 listopada 2022 0

Konkurs "Ozdoba Bożonarodzeniowa". Brak ograniczeń wiekowych

Dom Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zapraszają #do wzięcia udziału w konkursie: "Ozdoba bożonarodzeniowa".

(czytaj więcej)
19 listopada 2022 0

Za nami etap powiatowy konkursu. Poznajmy zwycięzców!

19 listopada w świetlicy nakielskiej Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzono powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej# pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Kto będzie reprezentował powiat nakielski na szczeblu województwa?

(czytaj więcej)
16 listopada 2022 0

"Zapobiegajmy pożarom 2022”. Wyłoniono laureatów konkursu

Znane są wyniki eliminacji miejsko-gminnych konkursu plastycznego o tematyce przeciwpożarowej prowadzonego pod hasłem# "Zapobiegajmy pożarom".

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

„Smaki Krajny i Pałuk”. XVIII Konkurs Dziedzictwa Kulinarnego

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym, którego tematem przewodnim jest:# Wigilia na Krajnie i Pałukach.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

"Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?”. Nagrody finansowe dla laureatów

Członkinie kół gospodyń wiejskich, prowadzące swoją działalność w świetlicach, zapraszamy do udziału w konkursie #„Świetlice wiejskie – co się tutaj dzieje?”. W puli nagród blisko 10 tysięcy złotych. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 2

Dania z gęsiny na stole. Konkurs na relację ze świętowania

W ramach akcji "Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” organizujemy konkurs #na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości przy daniach z gęsiny. W tym roku zapraszamy do udziału rodziny, a także koła gospodyń wiejskich. Czekają atrakcyjne nagrody. Na relacje ze wspólnego świętowania czekamy do 21 listopada.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Konkurs dla sołectw. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych

Zapraszamy sołtysów, członków rady sołeckiej, wójtów i burmistrzów gmin do udziału w konkursie #„Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”, którego celem jest promocja idei funduszu sołeckiego. Zgłoszenia można przesłać do 15 listopada. Na zwycięzcę czeka 5 tysięcy złotych!

(czytaj więcej)
07 listopada 2022 0

"Moja Bożonarodzeniowa Choinka". Konkurs dla dzieci i młodzieży

Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zaprasza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami z Powiatu Nakielskiego# do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Moja Bożonarodzeniowa Choinka".

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Dla pasjonatów astronomii. „Niebo nad astrobazami”

Pasjonuje cię astronomia? Weź udział w naszym konkursie! Uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych naszego# regionu zapraszamy do uczestnictwa w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym. Na prace czekamy do 21 listopada. Zwycięzcy otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

„Giganci medycyny Kujaw i Pomorza”. Poznają wybitne sylwetki

Są przykładem i inspiracją dla kolejnych pokoleń. Cykl edukacyjny Urzędu Marszałkowskiego „Giganci Kujaw i Pomorza” to seria spotkań #online promujących zasłużone postaci związane z naszym regionem. W ramach tegorocznej edycji poznamy sylwetki działających na rzecz rozwoju medycyny. Zapraszamy także do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Konkurs krasomówczy dla młodzieży. "Tu jestem"

Jeżeli jesteś miłośnikiem województwa kujawsko-pomorskiego, jego historii, znanych i mniej znanych urokliwych #miejsc, fauny i flory, pysznych regionalnych przysmaków, turystycznych walorów, podniosłych okoliczności czy pamiętliwych wydarzeń, inspirujących bohaterów, sławnych, znanych i charakterystycznych postaci, ubierz swoje myśli i uczucia w słowa, opowiedz nam o tym i wygraj nagrody!

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Konkurs dla młodzieży. Świat rzeczywisty, czy wirtualny

Powiatowa Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna ogłasza powiatowy konkurs na #twórczą interpretację hasła: "W świecie rzeczywistym, czy wirtualnym ? - oto jest pytanie..."

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Konkurs dla sołectw. Na laureatów czekają wycieczki

Przypominamy o drugiej edycji konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza dla #sołectw na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w 2022 r.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Mikołajkowy turniej pięknego czytania. Utwory Konopnickiej.

Rok Marii Konopnickiej powoli dobiega końca, w 180. rocznicę urodzin jednej z najwybitniejszych pisarek w historii polskiej literatury Nakielski Ośrodek# Kultury, pragnąc uczcić jej pamięć, zaprasza serdecznie młodzież do udziału Mikołajkowym Turnieju Pięknego Czytania, który odbędzie się 6 grudnia.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Konkurs "Odkrywca 2022". Zgłoszenia do 10 listopada

Trwa czternasta edycja marszałkowskiego konkursu „Odkrywca”, w którym wyróżniamy #osoby, instytucje i firmy, dzięki którym Kujawsko-Pomorskie staje się regionem coraz bardziej atrakcyjnym turystycznie. W tym roku w konkursie pojawiły się nowe kategorie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

(czytaj więcej)
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)