Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Konkursy

22 marca 2023 1

Konkurs wiedzy o Wielkich Polakach. Do finału zakwalifikowano 45 osób

22 marca w Urzędzie Marszałkowskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego #o Wielkich Polakach z serii „Regionalnych Olimpiad Wiedzy o Wielkich Polakach”. Uczestników konkursu przywitał marszałek Piotr Całbecki. Tegoroczne hasło konkursu to „Mikołaj Kopernik i jego czasy”.

(czytaj więcej)
17 marca 2023 0

Kto wykona najpiękniejszą palmę wielkanocną? Konkurs dla parafian

Parafia p.w. Świętego Macieja w Orlu postanowiła w tym roku zorganizować konkurs na najpiękniejszą# palmę wielkanocną.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Koncert Zbigniewa Zaranka w regionie. Wygraj podwójny bilet!

Koncert Zbigniewa Zaranka i The Last Train już 25 marca 2023 roku w Żnińskim Domu Kultury. Do wygrania dwie podwójne wejściówki na nadchodzące wydarzenie.

(czytaj więcej)
12 marca 2023 0

Konkurs Plastyczny o Zawodach Rzemieślniczych. Czekają nagrody

Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy organizuje Konkurs #Plastyczny o Zawodach Rzemieślniczych w związku z realizacją projektu pn. „Nie zapomnij o rzemiośle – działania promocyjno-edukacyjne KPIRiP w Bydgoszczy” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach „Rządowego Programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030”. Okres realizacji projektu od 08.09.2022 r. do 31.12.2023 r.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 1

"Projekt z ZUS". Konkurs z nagrodami dla uczniów szkół podstawowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w #konkursie na najlepszą pracę, która wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Na zwycięzców etapu centralnego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. I etap konkursu już 5 kwietnia.

(czytaj więcej)
09 marca 2023 0

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Odbędą się dwa konkursy

Miło nam poinformować, że po raz kolejny będziemy szkolić z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

(czytaj więcej)
08 marca 2023 0

Sprawdź kto wygrał bon podarunkowy. Wyniki konkursu z okazji Dnia Kobiet!

Dzień Kobiet już dziś, wybraliśmy najciekawsze zgłoszenia konkursowe.

(czytaj więcej)
08 marca 2023 0

Rusza VIII edycja Bitwy Regionów. Konkurs lokalnych smaków

– Bitwa Regionów to kulinarny konkurs lokalnych smaków i promocja zdrowej polskiej żywności. #Polskie produkty są najlepsze, a gdy są przyrządzone przez gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich, stają się niebem dla podniebienia – powiedział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas konferencji prasowej towarzyszącej uroczystemu rozpoczęciu VIII edycji konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich (KGW). Głos zabrali także sekretarze stanu Anna Gembicka i Rafał Romanowski. Koła mają czas na zgłoszenia do Bitwy Regionów do 31 marca 2023 r.

(czytaj więcej)
03 marca 2023 1

Zdrowa żywność z polskich lasów. Konkurs skierowany do KGW

Edward Siarka wiceminister klimatu i środowiska 1 marca 2023 r. wziął udział w inauguracji II edycji #ogólnopolskiego konkursu Lasów Państwowych „Natura od kuchni” skierowanego do kół gospodyń wiejskich. Granty w wysokości do 10 tys. zł trafią do organizacji, które przedstawią propozycje promowania lasów oraz żywności pochodzenia leśnego.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Finał konkursu "Liturgia Benedicta”. Nie zabrakło uczestników z Nakła

Maciej Jazdon z VI LO w Bydgoszczy, Jakub Dekowski z V LO w Bydgoszczy i Natalia #Placek z IV LO w Bydgoszczy – to najlepsza trójka konkursu „Liturgia Benedicta”, którego finał przeprowadzono w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Konkurs na Dzień Kobiet! Wygraj bon podarunkowy do salonu kosmetycznego!

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wraz z lokalnymi salonami kosmetycznymi przygotowaliśmy dla Was konkurs.

(czytaj więcej)
20 lutego 2023 0

Maraton programowania dla uczniów szkół średnich. Zapisy od 17 lutego

Instytut Pamięci Narodowej organizuje HISTHACK – maraton programowania dla uczniów szkół #ponadpodstawowych z całej Polski.

(czytaj więcej)
15 lutego 2023 0

Junior Edu-Żywienie – czas start. Konkurs dla uczestników programu

Zachęcamy do udziału w konkursie „JEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy”. Inicjatywa jest skierowana do uczniów# klas IV-VI ze szkół podstawowych, które uczestniczą w programie JEŻ. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu kalendarza z informacjami na temat zdrowego żywienia. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 kwietnia.

(czytaj więcej)
15 lutego 2023 0

Konkurs plastyczny dla uczniów. Tematem prac zimowe utrzymanie dróg

Jak wygrać atrakcyjną nagrodę dla siebie i zapewnić interesujące atrakcje swojej klasie? Takie możliwości otwiera udział #w konkursie plastycznym organizowanym przez GDDKiA Oddział Bydgoszcz! Zapraszamy do wspólnej zabawy uczniów klas I-V kujawsko-pomorskich szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
13 lutego 2023 0

"Zwierzaki wierszem malowane”. Logopedyczny Konkurs Plastyczny

"Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią z Filią w Szubinie zaprasza do udziału w# Logopedycznym Konkursie Plastycznym "Zwierzaki wierszem malowane".

(czytaj więcej)
07 lutego 2023 0

Prace indywidualne. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych „My i Ryby”

Jesteś osoba kreatywną i lubiącą zdobywać nagrody? Malujesz, rysujesz albo wyklejasz? Zauważyłaś/eś zmiany w Twojej# okolicy? Chcesz się tym z nami podzielić? Ten konkurs jest dedykowany Tobie.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

"Zdrowy samorząd". Kujawsko-pomorskie nominowane w konkursie

Województwo kujawsko-pomorskie po raz piąty zostało nominowane w konkursie promującym inicjatywy prozdrowotne# „Zdrowy samorząd”. Znaleźliśmy się wśród trzydziestu samorządów terytorialnych wszystkich szczebli wybranych do udziału w ogólnopolskim finale tegorocznej edycji.

(czytaj więcej)
02 lutego 2023 0

Konkurs o nagrodę "Mężny Duch". Można zgłaszać kandydatów

Ruszyła VI edycja konkursu Animus Fortis 2022, którego nagrodą główną jest statuetka będąca miniaturą projektu Pomnika Sanitariusza.# Nagrodą tą dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego-PIB honoruje osoby i instytucje mające szczególny wpływ na pozytywne zmiany oraz kształtowanie wizerunku służb ratowniczych.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)