Dziś mamy 9 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

05 czerwca 2023 0

Mundurowi opowiadali o swojej pracy. Policjanci na powiatowych festynach

Policjanci z Nakła, Mroczy, Kcyni i Szubina gościli na festynach# z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się przy szkołach w Kosowie, Kcyni i Szubinie. Mundurowi opowiadali o swojej pracy i prezentowali sprzęt będący na wyposażeniu policji.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2023 5

Zespół Loka zagrał w Szubinie. Mieszkańcy świetnie się bawili!

4 czerwca przy ruinach zamku w Szubinie - w ramach tegorocznych obchodów #Dni Szubina - lokalna społeczność miała okazję na żywo obejrzeć koncert zespołu Loka, który poprzedziły występy lokalnych wokalistek.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 0

Wyjątkowy dzień dla dzieci. Mnóstwo rozrywki i atrakcji

Dzięki współpracy: Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy, Osiedla „Jedynka”, Osiedla „Stare Miasto”, Urzędu Miasta i Gminy Mrocza, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy, dnia 1 czerwca na mroteckim Stadionie odbył się Dzień Dziecka.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 3

Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Kto zwyciężył?

31 maja w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury zorganizowano #XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Organizatorem tego tradycyjnego już wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza.

(czytaj więcej)
31 maja 2023 0

Warsztaty uczą, bawią i "smakują". Integracja w ramach projektu

W mediatekach trwają warsztaty kulinarne w ramach projektu #"Człowiek siłą Krajny i Pałuk”. Warsztaty uczą, bawią i "smakują".

(czytaj więcej)
27 maja 2023 3

Artystyczny Dzień Matki w Mroczy. Widownia była zachwycona!

26 maja - z okazji Dnia Matki - w mroteckiej hali widowiskowo-sportowej zorganizowano wyjątkowe #wydarzenie, którym niewątpliwie okazał się muzyczny spektakl pt. "Hemar - czyli piosenki 20-lecia międzywojennego".

(czytaj więcej)
26 maja 2023 3

Spektakl muzyczny z okazji Dnia Matki. Piosenki z lat dwudziestych

Z okazji Dnia Mamy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy zaprasza na spektakl #muzyczny „Hemar – czyli piosenki 20-lecia międzywojennego”, który odbędzie się 26 maja o godz. 19.00.

(czytaj więcej)
25 maja 2023 1

"Zdrowie to podstawa". Uczniowie ze szkół powiatu na pikniku profilaktycznym

To była ogromna przyjemność, móc przygotować dla uczniów szkół podstawowych z terenu #Starostwa Powiatowego w Nakle zajęcia edukacyjno-informacyjne ze szczególnym uwzględnieniem #higiena oraz #profilaktyka chorób i uzależnień.

(czytaj więcej)
24 maja 2023 0

"Zobacz więcej". Film o Środowiskowym Domu Samopomocy w Paterku

Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku #bierze udział w projekcie fotograficznym Magdy Rdest-Nowak "Zobacz więcej", który jest jednocześnie kampanią społeczną.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Fotorelacja z festiwalu

Słuchajcie Ludzie! Istnieją mądrzy ludzie, którzy nie są zdolni. Istnieją też ludzie zdolni, którzy nie są# mądrzy. I oprócz nich istnieją całe tłumy ludzi niezdolnych i niemądrych, ale sprytnych i wygadanych. I często oni zwyciężają. Nieee nie, to nie ja tak twierdzę, tylko Sándor Márai, w Dziennikach. Ja twierdzę, że należę do…

(czytaj więcej)
20 maja 2023 0

61. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk. Poznajmy laureatów!

20 maja w Szubińskim Domu Kultury rozstrzygnięty został Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk im. Wandy Szkulmowskiej. #Była to już 61 odsłona tego wydarzenia.

(czytaj więcej)
20 maja 2023 11

Zabawa w stylu PRL-u. Kiedyś to było!

W piątkowy wieczór w Muzeum Ziemi Szubińskiej zorganizowano cieszące się bardzo dużym #zainteresowaniem wydarzenie pt. "Noc Muzeów - Perły PRL-u!". Uczestnicy imprezy mogli tego dnia na chwilę dosłownie przenieść się w czasie do przeszłości.

(czytaj więcej)
19 maja 2023 0

Marian Dąbrowski opowiedział o Ugandzie. Ciekawostki i kawa dla gości

Dnia 18.05.2023r. w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Mroczy odbyło się spotkanie z #podróżnikiem, mieszkańcem Mroczy Panem Marianem Dąbrowskim. Celem podróży była Afryka Wschodnia: Uganda była to wyprawa niezwykła, przez swoją egzotykę i odległość.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 15

Majówka z Gminą Sicienko. Zenek Martyniuk rozgrzał publiczność

Koncert Zenka Martyniuka podczas majówki #w Sicienku przyciągnął tłumy!

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Spotkanie z Marianem Dąbrowskim. Podróżnik opowie o wyprawie do Ugandy

"Wyprawa do Ugandy". Serdecznie zapraszamy na pokaz slajdów i opowieści# z wyprawy.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Spektakl muzyczny z okazji Dnia Matki. Piosenki z lat dwudziestych

Z okazji Dnia Mamy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy zaprasza na spektakl #muzyczny „Hemar – czyli piosenki 20-lecia międzywojennego”, który odbędzie się 26 maja o godz. 19.00.

(czytaj więcej)
04 maja 2023 2

Majówka w sportowo–muzycznym stylu. Świętowanie na mroteckim Rynku

3 maja na mroteckim Rynku działo się wiele, a wszystko za sprawą sportowych rajdów# oraz muzycznych atrakcji. Tegoroczną gwiazdą majówki w Mroczy był zespół Starless.

(czytaj więcej)
04 maja 2023 20

Majówkowy "Rose Concert". Zespół Starless oczarował widownię!

3 maja mieszkańcy Mroczy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie zespołu# Starless.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)