Dziś mamy 26 września 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

25 września 2022 0

Warsztaty kulinarne. Powstały przepyszne placki ziemniaczane

21 września 2022 r. odbyły się warsztaty kulinarne podczas których powstały przepyszne placki ziemniaczane.

(czytaj więcej)
18 września 2022 10

„Barwy Lata–Dary Jesieni”. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem

18 września mieszkańcy powiatu nakielskiego tłumnie zjechali się do # Minikowa, a wszystko za sprawą jesiennych targów ogrodniczych. Nie było to jednak jedyne wydarzenie odbywające się tego dnia na terenie Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Zakończenie lata z Klubem Seniora. Wspólne pieczenie kiełbasek

W dniu 14 września 2022 roku w Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie# o godzinie 10:00 odbyło się spotkanie Klubu Seniora z okazji zakończenia lata. Wśród zaproszonych gości zjawili się m.in. : Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Okonek oraz Sołtys Rościmina – Henryk Kimber.

(czytaj więcej)
11 września 2022 0

Święto Ziemniaka w Matyldzinie. Były konkursy i pyszne potrawy

10 września 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie odbyły się obchody# Święta Ziemniaka organizowane przez Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich, Sołectwo Matyldzin oraz LGD Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".

(czytaj więcej)
11 września 2022 11

Stanisław Soyka wystąpił w Szubinie. Kwartet zachwycił

W sobotni wieczór dla mieszkańców Szubina wystąpił Stanisław Soyka Kwartet!# Sala Szubińskiego Domu Kultury była wypełniona po brzegi, a publiczność zachwycona występem na żywo.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Zwiedzili Kołobrzeg i Ciechocinek. Pogoda dopisała zwiedzaniu

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nakle ostatnio odwiedzili Kołobrzeg i Ciechocinek.

(czytaj więcej)
05 września 2022 22

Widownię poniosło! FMNM gościło gwiazdy polskiej piosenki

„Pogo!”, „Robimy koło!” „Było mało!” – To były jedne# z niektórych okrzyków, jakie dało się słyszeć podczas Festiwalu Muzyka nad Notecią. Na nim zagrały gwiazdy polskiej estrady, które sprawiły, że słuchaczy dosłownie „poniosło”.

(czytaj więcej)
01 września 2022 0

"Krzyżówka z nakielską policją". Konkurs rozstrzygnięty

„Krzyżówka z nakielską Policją” to konkurs, jaki funkcjonariuszka zajmująca się w # nakielskiej komendzie profilaktyką, ogłosiła jeszcze w trakcie wakacji. Przedsięwzięcie skierowane było do dzieci w wieku od 6 do 9 lat z terenu powiatu nakielskiego. Z ogromną radością doliczyliśmy się blisko 100 krzyżówek rozwiązanych przez dzieci. Wielkie brawa!

(czytaj więcej)
26 sierpnia 2022 0

Bibliotekarz poleca dzieciom. Przygody kury Adeli

W cyklu Bibliotekarz poleca dzieciom, dzisiaj przedstawiamy serię Kura Adela autorstwa Joanny Krzyżanek.

(czytaj więcej)
23 sierpnia 2022 0

Koncert zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Fotorelacja z wydarzenia

Tegoroczne Urodziny Mroczy zakończył koncert jednego z najpopularniejszych# polskich zespołów, znanego na polskiej scenie muzycznej od wielu lat, zespołu „Varius Manx” z wokalistką Kasią Stankiewicz. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych mieszkańcy naszej gminy oraz przyjezdni sympatycy zespołu dzielnie wspierali artystów podczas występu.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2022 32

121,122,123… Szkolenie spadochronowe

W minionym tygodniu rozpoczął się podstawowy #kurs spadochronowy dla ratowników JRS oraz kandydatów do służby w jej szeregach.

(czytaj więcej)
22 sierpnia 2022 14

Varius Manx i Kasia Stankiewicz w Mroczy! Była „moc”!

Drugi dzień „Urodzin Mroczy” był z „pompą”.# Tym razem wisienką na torcie był zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Fanów nie powstrzymała nawet nawałnica.

(czytaj więcej)
20 sierpnia 2022 0

Pierwszy dzień obchodów Dni Mroczy. Było sportowo i muzycznie

W ten weekend Mrocza świętuje swoje 629. urodziny. Z tej okazji zaplanowano sporo atrakcji sportowych, jak i muzycznych.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2022 0

Koncert Nakielskiej Orkiestry Dętej. Mieszkańcy bawili się znakomicie

16 sierpnia 2022 r. w Domu Pomocy Społecznej w Nakle odbył się# koncert Nakielskiej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą Krzysztofa Marlewskiego.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2022 2

OSP JRS Kowalewko dla dzieci i młodzieży. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek

W miesiącu sierpniu po raz kolejny Jednostkę Ratownictwa# Specjalnego w Kowalewku odwiedziły dzieci i młodzież z terenu gminy Sadki.

(czytaj więcej)
16 sierpnia 2022 0

Zgodnie z tradycją. Mieszkańcy przygotowali bukiety

W piątek 12 sierpnia Mieszkańcy wraz z Paniami Terapeutkami# przygotowały bukiety na Wniebowstąpienie Najświętszej Marii Panny potocznie zwane świętem Matki Boskiej Zielnej, które jest obchodzone 15 sierpnia. W tym dniu, zgodnie z tradycją święcone są bukiety z ziół, warzyw, owoców i kwiatów.

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2022 5

Impreza bliska sercem regionowi. Trzecia edycja Pałukowiska

Za nami już trzeci festiwal kulturowy pt. „Pałukowsko”. Impreza# trwała aż do północy i opiewała w różnorodne atrakcje, które zbliżyły uczestników do tradycji regionu Pałuk.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Walczył o ochronę praw dziecka. Janusz Korczak - autorytet moralny

Janusz Korczak (właściwe nazwisko Henryk Goldszmit) urodził się # 22 lipca 1878 roku w Warszawie, w rodzinie żydowskiej. Jego pradziad był szklarzem, dziadek – lekarzem, a ojciec znanym adwokatem.

(czytaj więcej)
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)