Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

25 maja 2022 0

Zajęcia na trzech obiektach. Nadleśnictwo zaprasza szkoły

Maj i czerwiec to wzmożony okres zajęć edukacyjnych realizowanych# przez Nadleśnictwo Szubin.

(czytaj więcej)
21 maja 2022 18

Wojskowy piknik na przystani. Trwa nabór do dobrowolnej zasadniczej służby

21 maja w godzinach od 11:00 na# terenie przystani powiat nakielski trwa piknik wojskowy, który inauguruje nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Co przygotowano dla mieszkańców?

(czytaj więcej)
21 maja 2022 0

Podsumowujemy WKTON. Tym razem gospodarze ulegli gościom

18 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim w Mroczy odbył się# XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych ”Razem przez świat”. Po trzech latach przerwy społeczność osób sprawnych inaczej była bardzo spragniona integracji, dlatego do Mroczy przyjechały licznie grupy z całego województwa, z 19 podmiotów.

(czytaj więcej)
19 maja 2022 0

Razem przez świat. Wielkie święto po 2 latach przerwy!

We wtorek, 18 maja, odbył się w Mroczy XIII Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy bawili się wyśmienicie!

(czytaj więcej)
16 maja 2022 0

Marian Dąbrowski zabrał gości w niezwykłą podróż. Spotkanie w bibliotece

11 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w# Mroczy odbyło się spotkanie z podróżnikiem, mieszkańcem Mroczy P. Marianem Dąbrowskim.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

Rysowanie piaskiem na szkle. Zapraszamy do obejrzenia pokazu lokalnej artystki

Trwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, program mający na celu szeroko pojętą promocję czytelnictwa.

(czytaj więcej)
12 maja 2022 0

„O Krajeńską Gąskę". I Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej

Dnia 10 maja 2022 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury# w Nakle nad Notecią odbył się I Powiatowy Przegląd Pieśni Ludowej „ O Krajeńską Gąskę” . Konkurs został połączony z wystawą prac fotograficznych pt. „Sielsko” Pani Lidii Koniec. Na wydarzenie zgłosiło się mnóstwo uczestników między innymi z Paterka, Mroczy, Szubina, Występu, Trzeciewnicy, Wyrzyska i oczywiście Nakła nad Notecią. Młodzi wykonawcy zaprezentowali się znakomicie dając tym samym radość dla ucha i oka wszystkim siedzącym na widowni.

(czytaj więcej)
10 maja 2022 0

Piknik astronomiczny w Niedźwiadach. Frekwencja dopisała

W sobotę, 7 maja w obserwatorium astronomicznym w# Niedźwiadach odbył się piknik naukowy. Mimo niekorzystnej aury impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Nie wszyscy chętni pomieścili się na sali wykładowej. Piknik rozpoczął się od wykładu Przemysława Mazura pt. „Astronomia w Niedźwiadach” ilustrowanego zdjęciami, wykonanymi właśnie w Niedźwiadach.

(czytaj więcej)
09 maja 2022 0

„Śladami Miejsc Pamięci”. Mieszkańcy wzięli udział w rajdzie

7 maja br. w Gminie Mrocza miał miejsce rajd# "Śladami Miejsc Pamięci". Po kilku latach przerwy został on ponownie zorganizowany z inicjatywy Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, Koła im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy. Blisko 16-kilometrowa trasa przechodziła przez kilka miejsc pamięci.

(czytaj więcej)
08 maja 2022 0

Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Dlaczego warto czytać?

W dniach od 8 do 15 maja obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Święto to, jest corocznie # organizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po to, by promować czytelnictwo oraz biblioteki i bibliotekarzy Pierwszy raz obchodzono je w 2004 roku. W tym roku jego hasło przewodnie brzmi: „ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU”. Nadarza się więc szczególna okazja by wyruszyć w fascynującą podróż po bibliotece, wybrać książkę i zatopić się w historii ukrytej na jej kartach.

(czytaj więcej)
04 maja 2022 3

Muzyczna majówka. Klimatyczny koncert na mroteckim rynku

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy w miniony# wtorek przygotował dla mieszkańców kilka muzycznych atrakcji, dzięki którym już od godz. 16:00 na mroteckim Rynku zrobiło się niezwykle klimatycznie.

(czytaj więcej)
03 maja 2022 15

Na góralską nutę! Zespół Baciary rozgrzał nakielską publikę

3 maja w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbył się# koncert podhalańskiego zespołu Baciary.

(czytaj więcej)
03 maja 2022 0

Majówka w sportowym stylu. Mieszkańcy uczestniczyli w rajdach

3 maja, dokładnie w samo południe na# mroteckim Rynku pojawili się miłośnicy jazdy na rolkach oraz rowerach. Łączył ich wspólny cel – wzięcie udziału w specjalnych rajdach. Kilka godzin później mieszkańcy zostali zaproszeni na koncerty lokalnych grup i artystów.

(czytaj więcej)
02 maja 2022 0

Mieszkańcy DPS-u zobaczyli wystawy. O tradycja opowiedziała Anna Sergott

27 i 29 kwietnia 2022 roku Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej zawitali# na Rynku by zwiedzić wystawy plenerowe „Wielkanoc. Tradycje i obrzędy” oraz „Pisanki” przygotowane przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej.

(czytaj więcej)
02 maja 2022 5

Majowa SzuFLA, czyli Stand–up Comedy Show. Wystąpił Adam Van Bendler

1 maja w Szubińskim Domu Kultury odbyła się# kolejna odsłona wydarzenia pt. „Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu” znanego szerzej jako SzuFLA. Tym razem przed publicznością wystąpił jeden z najbardziej znanych stand–uperów w Polsce – Adam Van Bendler.

(czytaj więcej)
02 maja 2022 0

Wyjazd integracyjno-edukacyjny do Torunia. Było aktywnie i kolorowo

Klub Młodzieżowy „Akademia sportu” aktywnie uczestniczył w# kolejnych zajęciach zorganizowanych przez Tomasza Kwiatkowskiego i Ośrodek Szkolenia Kierowców TOP Kwiatkowscy.

(czytaj więcej)
01 maja 2022 0

Wycieczka do Solca Kujawskiego. Uczestnicy byli zachwyceni

Uczestnicy projektów współfinansowanych ze# środków Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" z gminy Szubin, Mrocza, Kcynia i Sadki mieli okazję odwiedzić Solec Kujawski i zachwycić się urokiem miasta.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2022 0

15-lecie mroteckiego Koła TPPW. Przygotowano skromną uroczystość

12 kwietnia 2007 roku zostało założone# Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego im. ppor. Franciszka Borzycha w Mroczy. W tym roku mija 15 lat działalności Koła. Aby uczcić ten Jubileusz 27 kwietnia br. zostało zorganizowane spotkanie.

(czytaj więcej)
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)