Uroczysta Gala Ucznia Zdolnego. "Sokratesi Księcia Krzywoustego"

fot. Jacek Tomasz
19 czerwca 2024r. w zabytkowej auli I Liceum #Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się uroczysta Gala Ucznia Zdolnego „Sokratesi Księcia Krzywoustego” dedykowana laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych, konkursów, turniejów i zawodów sportowych.
Wyróżnieni licealiści otrzymali statuetki w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, przyrodnicze, języki obce oraz sport. W tym roku nagrodą specjalną było przyznanie stypendium naukowego ufundowanego przez Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią dla Kornelii Siei - uczennic, która uzyskała najwyższą średnią ocen r roku szkolnym 2023/2024.
Kolejnym wyróżnieniem było stypendium sportowe dla Julii Szczepaniak, która została nominowana przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorek Młodszych do lat 17. Nagroda dla Julii przyznana została przez Radę Rodziców I LO .
Wszystkim odznaczonym uczniom towarzyszyli rodzice i nauczyciele, których zaangażowanie i wsparcie przyczyniły się do sukcesu wypracowanego wytrwałością, ciekawością świata i chęcią rozwoju własnego talentu.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicestarosta Nakielski - Michał Dubkowski, przewodniczący Rady Rodziców I LO - Piotr Gajewski , Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią - Wojciech Gawlak oraz patroni i sponsorzy Gali Ucznia Zdolnego, których wsparcie umożliwiło zorganizowanie tak istotnego przedsięwzięcia promującego uzdolnioną młodzież I LO. Zgromadzonych gości w murach I LO przywitała dyrektor Aleksandra Białka, wskazując na poczucie dumy z osiągnięć uczniów, ogromną i znaczącą rolę rodziców wspierających działania swoich dzieci oraz nauczycieli będących mentorami motywującymi do rozwijania ich zdolności. „Talent określa co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest.(...) Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego”- cytując T. Pratchetta, dyrektor dodała, że sukces i talent mają przede wszystkim czynić człowieka lepszym.
Uroczystą galę przygotowaną przez panie: Katarzynę Pawlak- Marosz i Katarzynę Łapińską poprowadziły: Anna Marosz i Lena Grzechowiak. Muzycznych wrażeń dostarczyli nauczyciele I LO - panowie Michał Gacka oraz Andrzej Otto, a także wokalistki Wiktoria Pinkowska i Anna Marosz– uczennice I LO. Scenografia - Joanna Palka.
Materiał: Katarzyna Pawlak-Marosz
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






































































































Czytaj również
- Gala Laureatów Kuratora Oświaty. Wyróżnienia dla ucznia i nauczyciela
- Uczniowie wzięli udział w kampanii. Złożyli symboliczny hołd ofiarom
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)