Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2023

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zgłoszenia do 13 lutego

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Informujemy, że dnia 22 lutego 2023 r. odbędzie się XXV "Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 #na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych".

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Nakielskiego. Do konkursu przystępują grupy trzyosobowe.

Termin zgłaszania udziału w konkursie mija 13 lutego 2023 r. Zgłoszenia muszą zawierać: imię i nazwisko uczniów, nazwę szkoły, imię i nazwisko nauczyciela oraz jego adres mailowy i numer telefonu.

Zgłoszenia prosimy przesłać mailowo na adres: anna.sergott@muzeum.naklo.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 52 386 08 64. Regulamin konkursu jest do pobrania poniżej.

Konkurs odbędzie się w budynku muzeum przy ulicy Pocztowej 14 w Nakle nad Notecią. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00.

Materiał: Tomasz Pasieka / Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
regulamin Powstanie Wielkopolskie 2023 (1).doc

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)