Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

Aktualności

24 maja 2022 0

Sesja radnych gmina Mrocza w przyszłym tygodniu. O czym będą rozmawiać?

We wtorek, 31 maja w sali mroteckiego urzędu odbędą się# obrady radnych gmina Mrocza. Początek sesji zaplanowano na godzinę 9.00, a transmisję mieszkańcy będą mogli oglądać za pośrednictwem internetu.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 0

„Bitwa Regionów”. Koła gospodyń wiejskich mogą się zgłaszać do konkursu

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do# tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Organizatorami są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

(czytaj więcej)
24 maja 2022 5

Podsumowanie akcji „Motocykliczni”. Nie obyło się bez mandatów

„Motocykliczni” to kolejne działania przeprowadzone przez# kujawsko-pomorskich policjantów ruchu drogowego w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Niestety nie obyło się bez grzywien i zatrzymanych uprawnień do kierowania. Najwięcej wykroczeń to przekroczenie dozwolonej prędkości

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

MRiPS: 86 mln zł na dofinansowanie pobytu dzieci w żłobkach

Dofinansowanie pobytu w żłobku, klubie lub# u dziennego opiekuna – chociaż weszło w życie 1 kwietnia br. – przysługuje z wyrównaniem od 1 stycznia br. W maju do podmiotów prowadzących placówki trafi w sumie 86 mln zł. To środki obejmujące dofinansowanie czterech miesięcy pobytu dzieci w instytucjach.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Ta przejażdżka mogła skończyć się tragedią. W porę zareagował świadek

Prawie dwa promile alkoholu miał w# organizmie kierowca renault zatrzymany w podnakielskich wsi, dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu przypadkowego świadka. Ten widząc, że 66-latek prowadził auto pijany, zaalarmował mundurowych.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 7

Zaginął kot. Czytelniczka prosi o pomoc

Otrzymaliśmy wiadomość od# naszej czytelniczki. Zaginął jej kot. Prosi o pomoc. Treść otrzymanego ogłoszenia zamieszczamy poniżej.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Porozumienie ze szkołą mundurową. Inwestycja w młodzież

20 maja 2022 r. podpisano porozumienie dotyczące# współpracy Zakładu Karnego w Potulicach z Zespołem Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie. Porozumienie dotyczy min. upowszechniania wśród uczniów szkoły zagadnień związanych z funkcjonowaniem Służby Więziennej. Szubińską szkołę reprezentowała dyrektor placówki p. Alicja Jaśkowiak natomiast Zakład Karny w Potulicach – zastępca dyrektora jednostki ppłk Adam Suchomski.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 5

Kradzież poloneza z posesji. Sprawcą okazał się mieszkaniec pow. nakielskiego

Czasami jest tak, że jakaś rzecz, mimo utraty na# wartości pieniężnej, ma dla nas dużą wartość sentymentalną. Tak też było w przypadku właściciela poloneza, któremu skradziono wspomniane auto. Samochód ma dla niego właśnie taką wartość. Mężczyzna podziękował policjantom za odzyskanie pojazdu i zaangażowanie w sprawie.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 3

Alina Majchrzak i Bogdan Kowalczyk zwyciężają! Rocznicowy turniej brydżowy

Para Alina Majchrzak i Bogdan Kowalczyk wygrali# turniej brydżowy w Nakle.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 1

Seniorzy czują się tu dobrze. Wsparcie również dla gminy Nakło

Osoby starsze i niesamodzielne oraz# ich rodziny chętnie korzystają z usług opiekuńczych świadczonych przez prężnie działające w naszym regionie domy dziennego pobytu. Podopieczni mogą spędzać tam czas, uczestnicząc w bezpłatnych zajęciach terapeutycznych i warsztatach. W Kujawsko-Pomorskiem funkcjonuje obecnie 36 tego typu placówek powstałych w oparciu o środki unijne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego (RPO) na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Po pożarze budynku w Nakle. Kilkaset tysięcy złotych strat

Ponad pięć godzin strażacy walczyli z pożarem poddasza w# budynku mieszkalnym w rejonie ulicy Hłaski w Nakle. Straty są duże.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 5

Sklep internetowy otwarty! Lokalne przysmaki trafią na nasze stoły

Domowe drożdżówki z lokalnymi dodatkami, rabarbar, wegańskie# naleśniki, pasztet ze śledzia i sery podpuszczkowe z rodzinnego gospodarstwa – to nowości, które pojawiły się w sklepie internetowym Lokalna Żywność. W ofercie także swojskie wędliny, przetwory owocowe i warzywne oraz miody. Okienko zakupowe będzie otwarte do 30 maja. Odbiór 2 czerwca w trzech toruńskich lokalizacjach.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Szkoła internetowa przygotowała plan lekcji. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Matematyka, fizyka, biologia, język polski dla# dzieci i dorosłych, a dla najmłodszych – edukacja wczesnoszkolna – to część zajęć, które znajdują się w tym tygodniu w ofercie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej dla Ukraińców. Początek codziennie o godzinie 10.20. Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, można do nich wracać także poza godzinami emisji.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 6

26-latka usłyszała 38 zarzutów. Grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności

Aż 38 zarzutów, w tym 37 z ustawy o# przeciwdziałaniu narkomanii, usłyszała mieszkanka szubińskiej gminy, zatrzymana przez kryminalnych z miejscowego komisariatu. Decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące, a grozi jej nawet 10 lat więzienia.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 2

Audi uderzyło w mur budynku. Wezwano straż, pogotowie i policję

Na jednej z kcyńskich ulic doszło do zdarzenia drogowego z# udziałem samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 1
(aktualizacja)

12 osób zatrzymanych. Śledztwo dot. tzw. leasingu pracowniczego

Dzięki współpracy CBŚP, KAS i Prokuratury Okręgowej w# Bydgoszczy rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są m.in. o przestępstwa karne w zakresie poświadczania nieprawdy w dokumentach podatkowych oraz przestępstwa skarbowe dotyczące uszczupleń Skarbu Państwa w wielkich rozmiarach. Dwóm osobom grozi odpowiedzialność za zbrodnię vatowską. Do nielegalnych działań dochodziło w ramach tzw. leasingu pracowniczego.

(czytaj więcej)
23 maja 2022 0

Weekend poświęcili zwiedzaniu. Jak minęły kolejne dni praktyk?

Po intensywnym tygodniu podczas stażu przyszedł czas na# odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)