Dziś mamy 1 października 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

29 września 2023 0

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie wzięli udział w akcji

Dnia 29 września w szkolnej bibliotece uczniowie# klasy Ia, I b, Ic uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Głośnego Czytania.

(czytaj więcej)
29 września 2023 7

Nowy trener Tarpana wybrany. Stary dobry znajomy ponownie za sterami

Po tym jak działacze Tarpana Mrocza zwolnili# z funkcji trenera Włodzimierza Koreckiego rozpoczęli intensywne działania w poszukiwaniu następcy. Na efekty tych prac nie trzeba było długo czekać.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Dzień Patrona. Uczniowie zaprezentowali audycję "Poranek z Mickiewiczem"

W Szkole Podstawowej im. #Adama Mickiewicza w Witosławiu w ramach obchodów Dnia Patrona uczniowie klasy 8 zaprezentowali audycję pt. "Poranek z Mickiewiczem".

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej. Uroczyste podpisanie umowy

28 września 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy odbyło się# uroczyste podpisanie umowy o udzielenie dofinansowania ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Finał Konkursu „Bitwa Regionów”. 16 KGW powalczy o tytuł najlepszej potrawy

7 października 2023 r. Finał Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Zmarł ks. prałat Bronisław Kaczmarek. Był wikariuszem generalnym diecezji

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. prałat Bronisław Kaczmarek, wikariusz #generalny diecezji bydgoskiej oraz proboszcz parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę

21 i 28 września 2023 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej# w Nakle nad Notecią został przeprowadzony cykl zajęć z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, których uczestnikami byli uczniowie pierwszej klasy Technikum nr 2, kształcącego w zawodzie: technik eksploatacji portów i terminali Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

"Weekend seniora z kulturą” . Lista instytucji biorących udział w akcji

Oprowadzania po muzeach, spacery tematyczne, warsztaty i spektakle teatralne, koncerty operowe #oraz muzyczno-poetyckie, pokazy filmowe, spotkania autorskie, a także zajęcia gimnastyczne i taneczne – to tylko niektóre z atrakcji proponowanych przez ponad 500 instytucji w całej Polsce w ramach „Weekendu seniora z kulturą”. Tegoroczna edycja akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, potrwa od 29 września do 1 października. W tych dniach seniorzy będą mogli skorzystać bezpłatnie lub za symboliczną opłatą z licznych propozycji przygotowanych przez instytucje kultury w całej Polsce.

(czytaj więcej)
29 września 2023 5

5 tys. pluszowych misiów trafiło do straży pożarnej. Pomogą w trudnych chwilach

28 września 2023 roku w #Warszawie pan Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka przekazał na ręce nadbrygadiera Arkadiusza Przybyły zastępcy komendanta głównego PSP pięć tysięcy pluszowych misiów ratowników, które będą służyły jako pomoc dla strażaków podczas udzielania wsparcia psychologicznego dzieciom poszkodowanym w wypadkach samochodowych.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Jednorazowe odszkodowanie za wypadek w pracy. Ile wynosi?

Jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej jest #najpopularniejszym świadczeniem wypadkowym. Tylko w 2022 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił 44,2 tys. jednorazowych odszkodowań na łączną kwotę ponad 326 mln zł, gdzie rok wcześniej było to 43,9 tys. odszkodowań o łącznej wartości 308 mln zł.

(czytaj więcej)
28 września 2023 1

Rozwój małych gospodarstw. Od dzisiaj można składać wnioski

Można się już ubiegać o przyznanie wsparcia na #Rozwój małych gospodarstw w ramach interwencji z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wnioski będą przyjmowane do 27 października 2023 r. wyłącznie za pośrednictwem PUE ARiMR.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Kolejne wręczenie promes. Środki na modernizację budynku urzędu

28 września 2023 roku w miejscowości Pakość miało miejsce kolejne uroczyste #wręczenie promes w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu odbudować blask zabytków w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Wystąpią utrudnienia w ruchu. Ułożą pierwsze warstwy asfaltu

W związku z trwającą przebudową ulic #Słonecznej, Zwycięstwa i Dmowskiego w dniach 29-30 września nastąpią poważne utrudnienia w ruchu w związku z układaniem pierwszej warstwy asfaltu.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Cześć pamięci pomordowanych. Uroczystości w Dolinie Śmierci

Pamięć żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego# wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczcił składając kwiaty podczas uroczystości, odbywających się w fordońskiej Dolinie Śmierci.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Pamięć o Ofiarach Zbrodni Pomorskiej. W poniedziałek uroczystości wojewódzkie

Marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska zapraszają na #wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939. Główne uroczystości odbędą się w najbliższy poniedziałek (2 października) w toruńskim Parku Pamięci, pod odsłoniętym w 2018 roku pomnikiem, który jest symbolicznym miejscem upamiętnienia polskich cywili, bestialsko zamordowanych przez niemieckich okupantów w pierwszych miesiącach drugiej wojny światowej.

(czytaj więcej)
28 września 2023 0

Zamordowany przez komunistów. Pogrzeb Mariana Olejniczaka

Bydgoski kościół garnizonowy Matki Bożej Królowej Pokoju był miejscem rozpoczęcia# uroczystości pogrzebowych Mariana Olejniczaka. Żołnierz Niezłomny został zamordowany przez komunistów w 1949 roku. Jego szczątki odnalazł dwa lata temu Instytut Pamięci Narodowej.

(czytaj więcej)
28 września 2023 11

"Bitwa o remizy”. Doposażenie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej

W każdym powiecie (z wyłączeniem miast na prawach powiatu) gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją #w wyborach do Sejmu i Senatu, otrzyma 1 milion złotych dotacji na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.

(czytaj więcej)
28 września 2023 4

"Laptop dla nauczyciela". Firmy mogą dołączyć do programu

Zachęcamy wszystkich przedsiębiorców do dołączenia #do projektu Laptop dla Nauczyciela. Nauczyciele będą mogli skorzystać z rządowego dofinansowania do zakupu laptopów w Twoim sklepie.

(czytaj więcej)
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)