Dziś mamy 9 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Aktualności

07 czerwca 2023 2

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

Straż Miejska apeluje. Nie dotykaj, nie dokarmiaj i nie zabieraj dzikich zwierząt!

Straż Miejska w Nakle nad Notecią apeluje o nie dotykanie, nie dokarmianie oraz nie #zabieranie dzikich zwierząt min. lisów, saren, dzików ze swojego naturalnego środowiska. Jest to niebezpieczne nie tylko dla człowieka ale, również dla zwierzęcia.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 7
Wiadomości z regionu

Oszustwo "na policjanta" i "covid19". Seniorki straciły pieniądzę i biżuterię

Sprawcy, podszywając się pod policjantów oraz personel medyczny, okradli dwie #bydgoszczanki. 82 i 87-latka straciły pieniądze oraz złotą biżuterię, po tym jak odebrały telefon od „fałszywego” policjanta, a w drugim przypadku medyka. Pamiętajmy, że POLICJANCI nigdy i pod żadnym pozorem nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek kwot pieniędzy czy innych kosztowności. Bądźmy czujni i nie przekazujmy żadnych pieniędzy nieznanym osobom. To oszuści!

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

"W cieniu Twej ręki”. Przygotowania do obchodów 20-lecia diecezji bydgoskiej

„Musimy być w ciągłym nasłuchu, by wyczuwać potrzeby duszpasterskie” – powiedział #bp Krzysztof Włodarczyk, który spotkał się z przedstawicielami mediów w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Głównym tematem było przygotowanie do obchodów 20-lecia diecezji bydgoskiej, które zainauguruje nowenna – 24 czerwca w hali Sisu Arena w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 2

Składka w III kwartale. Ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie

Kasa informuje, że Uchwałą Nr 17 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia #1 czerwca 2023 r. została ogłoszona wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w III kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 17

Potrącenie na przejściu dla pieszych! 58-latkowi zatrzymano prawo jazdy

Dzisiaj, 7 czerwca około godz. 8 doszło do potrącenia# 10-latka na przejściu dla pieszych w Nakle na ul. Dworcowej.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 4
Wiadomości z regionu

Podpalacz aresztowany. 69-latek spowodował straty na ponad 76 tys. zł

Policjanci z bydgoskiego Fordonu, po raz kolejny, zatrzymali 69-latka mającego związek #z podpaleniami pojemników na odpady oraz pomieszczeń, w których te się znajdowały. Do tego typu zdarzeń dochodziło na osiedlu Brdyujście w Bydgoszczy. Mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia o łącznej wartości ponad 76 tysięcy złotych. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 1

Pyszne danie z kociołka. Pożywny posiłek doskonały na biesiady

Wesołe biesiady przy ognisku, na łonie natury w gronie rodziny i przyjaciół lubi każdy. To okazja do# rozmów, zabawy i odpoczynku. Takie spotkania można połączyć ze wspólnym przygotowaniem smacznego i pożywnego po-siłku, który zasmakuje wszystkim. Zamiast typowej kiełbaski z grilla może-my zaskoczyć towarzystwo pysznym daniem przyrządzonym w kociołku.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 1

Konkurs plastyczny. Prace można dostarczać do nakielskiej komendy

Policjanci z zespół ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy przypominają# o trwającym konkursie plastycznym, adresowanym do uczniów klas I-III szkół podstawowych i zachęcają dzieci do wzięcia w nim udziału.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

Gminny Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konieczna była dogrywka

5 czerwca w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbył się Gminny Konkurs# Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Władze samorządowe Gminy Mrocza reprezentowali: Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska- Zawieja oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Okonek.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

X gminny i IX powiatowy konkurs pierwszej pomocy. Kto zwyciężył?

Minione tygodnie upływały nam pod znakiem szkoleń z zakresu #pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadziliśmy w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych powiatu nakielskiego. W tym roku warsztaty odbywały się dzięki środkom pozyskanym przez nasz Klub w ramach otwartych konkursów ofert ze środków budżetowych Gminy Kcynia, Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 6

2,5 tys. wniosków w ciągu dwóch dni. Wsparcie dla rolników na budowę silosów

Do 60 tys. zł można otrzymać na budowę lub wyposażenie# silosów. 5 czerwca ruszył nabór. W ciągu dwóch dni do ARiMR wpłynęło 2,5 tys. wniosków na kwotę 108 mln zł. Nabór potrwa do 5 lipca 2023 r. Pomoc finansowana jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

"Wszystkie dzieci nasze są". Szkolny koncert z okazji Dnia Dziecka

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" (J.Korczak). 1 czerwca głównym zadaniem w# Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu było wywołanie uśmiechu na twarzach uczniów. Tego dnia odbył się przygotowany przez Panią Ilonę koncert piosenki dziecięcej zatytułowany: "Wszystkie dzieci nasze są".

(czytaj więcej)
07 czerwca 2023 0

Biblioteka gościła drugoklasistów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania

W minionym tygodniu Biblioteka Dziecięca gościła uczniów klasy 2 z Niepublicznej Szkoły #Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 7

Nagrody Zarządu Powiatu Nakielskiego. Wyróżniono 41 osób

6 czerwca w sali konferencyjnej Kujawsko–Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie odbyła się# uroczysta gala wręczenia nagród Zarządu Powiatu Nakielskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 6

Popołudniowa interwencja strażaków. Zadymienie w bloku

We wtorek, 6 czerwca w godzinach popołudniowych straż pożarna #została zaalarmowana o silnym zadymieniu w jednym z bloków przy ulicy Księdza Skargi w Nakle.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2023 0

Spotkanie z okazji Święta Województwa. Uroczysta sesja sejmiku

W środę 7 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się w ogrodach przedstawicielstwa #Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku uroczysta sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Poprzedzi ją msza święta koncelebrowana w intencji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, która odbędzie się o godzinie 10.00 w bazylice katedralnej Wniebowzięcia NMP we Włocławku.

(czytaj więcej)
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)