Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Wycieczka do sadu. Uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W środę, 20 września, uczniowie klas młodszych# Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do sadu w Sadkach.

Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią i poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie. Na miejscu powitał nas Pan Wiesław, który z ogromną pasją oprowadzał nas i opowiadał  ciekawostki na temat  różnych odmian jabłoni takich jak Piros, Polared. Uczniowie mieli okazję posmakować przepysznych owoców i warzyw, nauczyli się jak prawidłowo zrywać jabłka z drzew, a także  zaobserwowali owady pożyteczne, które zapylają kwiaty w sadzie.

Wycieczka  ta była dla uczniów sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz obcowania z przyrodą.

Dziękujemy pracownikom Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Sadkach za gościnę, przemiłą atmosferę i zdrowy poczęstunek.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)