Dziś mamy 14 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Wycieczka do sadu. Uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W środę, 20 września, uczniowie klas młodszych# Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do sadu w Sadkach.

Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią i poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie. Na miejscu powitał nas Pan Wiesław, który z ogromną pasją oprowadzał nas i opowiadał  ciekawostki na temat  różnych odmian jabłoni takich jak Piros, Polared. Uczniowie mieli okazję posmakować przepysznych owoców i warzyw, nauczyli się jak prawidłowo zrywać jabłka z drzew, a także  zaobserwowali owady pożyteczne, które zapylają kwiaty w sadzie.

Wycieczka  ta była dla uczniów sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu oraz obcowania z przyrodą.

Dziękujemy pracownikom Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Sadkach za gościnę, przemiłą atmosferę i zdrowy poczęstunek.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)