Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

30 października 2019

Niezapomniana lekcja historii. Harcerze porządkowali miejsca pamięci

fot. G. Paliwoda

fot. G. Paliwoda

Zbliżają się listopadowe dni, w których wspominamy zmarłych. Wspominamy zarówno # naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski.

Zuchy i harcerze z gromad zuchowych i drużyn harcerskich działających przy Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wraz z opiekunkami: M. Leks, B. Półgęsek i G. Paliwodą wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

25 października 2019r. porządkowali groby żołnierzy, powstańców i osób związanych z historią Mroczy na miejscowych cmentarzach.

Uczniowie zapalili znicze i oddali cześć pamięci tym, którzy oddali życie za Mała Ojczyznę. Dla uczniów i opiekunów była to niezapomniana lekcja historii. W przyszłości zuchy i harcerze będą nadal opiekować się miejscami pamięci narodowej.

materiał: G. Paliwoda

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Baterie
od 0,90PLN
Konstrukcje stalowe
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Mikrodermabrazja
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)