Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

30 października 2019

Niezapomniana lekcja historii. Harcerze porządkowali miejsca pamięci

fot. G. Paliwoda

fot. G. Paliwoda

Zbliżają się listopadowe dni, w których wspominamy zmarłych. Wspominamy zarówno # naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski.

Zuchy i harcerze z gromad zuchowych i drużyn harcerskich działających przy Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wraz z opiekunkami: M. Leks, B. Półgęsek i G. Paliwodą wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

25 października 2019r. porządkowali groby żołnierzy, powstańców i osób związanych z historią Mroczy na miejscowych cmentarzach.

Uczniowie zapalili znicze i oddali cześć pamięci tym, którzy oddali życie za Mała Ojczyznę. Dla uczniów i opiekunów była to niezapomniana lekcja historii. W przyszłości zuchy i harcerze będą nadal opiekować się miejscami pamięci narodowej.

materiał: G. Paliwoda

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Lipoliza injekcyjna
Botox i kwas hialuronowy
Meble łazienkowe
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)