Dziś mamy 2 listopada 2024, sobota, imieniny obchodzą:

29 sierpnia 2024

Dzisiaj Święto Straży Gminnej i Miejskiej. Ustanowione po 1997 roku

fot. archiwum

fot. archiwum

29 sierpnia w naszym kraju obchodzony jest #Dzień Straży Gminnej. To także okazja do wręczenia wyróżnień i awansów dla zasłużonych strażników.

To święto wszystkich pracowników i funkcjonariuszy straży gminnej oraz miejskiej. Zostało ustanowione w rocznicę uchwalenia ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. określającej zasady działania straży gminnej. Święto funkcjonuje także pod nazwą "Dzień Strażnika Miejskiego".

Do zadań straży gminej lub miejskiej należy w szczególności: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego - w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, kontrola publicznego transportu zbiorowego, czy współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń.

Wszystkim Strażnikom w dniu Ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

Redakcja

Oceń artykuł: 22 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

    • -6 (8)

    Amado feuntes, w dniu 29-08-2024 09:46:32 napisał:

    No dalej nakloki hejt czas start

    odpowiedz

    • 2 (8)

    FanNakłaNr1, w dniu 29-08-2024 10:27:38 napisał:

    Amado stop hejt, kochajmy Nakło jakie jest.

    odpowiedz

    • 4 (30)

    Demaskuj łgarstwo, w dniu 29-08-2024 12:08:13 napisał:

    Czy tu chodzi o hejt-? Nie.Ta "służba" pod auspicjami Burmistrzów ( bo to ich służba represji ) zwyczajnie nie jest pro społeczna,a zadania i cele które są zapisane w ustawie to zbiór pobożnych życzeń.Mieszkańcy Nakła,lokalną straż gminną kojarzą w zasadzie tylko i wyłącznie z dwóch kluczowych działań służbowych.Pierwsze to wyłapywanie psiaków pozostawionych bez opieki tzw.psi patrol.Drugie,to dozór,nadzór opłat parkingowych.Pozostałe aspekty wynikające wprost z ustawy to fikcja statystyczna.Nie jestem zwolennikiem tej formacji bo kompletnie nie wypełnia zadań,i generuje z miejskiej kasy olbrzymie środki.Szereg miast w Polsce już dawno rozwiązało tę formację uznając,że nie dba w mieście o spokój i porządek,ma ograniczony czas służby,nie reaguje na zgłaszane interwencje,mało inicjuje spraw własnych.Roczne utrzymanie straży gminnej kosztuje gminę średnio od 600 tyś do ponad 1.mln.zł To są pieniądze praktycznie wyrzucane w błoto.Dla zobrazowania kosztów jakie gminy wydają na utrzymanie SG-średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej w Nakle nad Notecią w roku 2024 wynosi 7.358,42 zł

    odpowiedz

    • -2 (14)

    mieszkaniec, w dniu 29-08-2024 12:22:34 napisał:

    Wyslać ich na obchod Nakla , zadbac o bezpieczenstwo mieszkancow.

    odpowiedz

    • 5 (15)

    JS, w dniu 29-08-2024 13:46:32 napisał:

    Mrotecka Straż Miejska generuje bardzo duże koszty dla lokalnego samorządu a kasa jest pusta więc radni powinni przeanalizować czy warto tą formację utrzymywać

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (15)

    MPE, w dniu 29-08-2024 17:06:56 napisał:

    Banda nierobów

    odpowiedz

    • 6 (18)

    obserwator , w dniu 29-08-2024 17:25:36 napisał:

    popieram wpis że formacja straży miejskiej jest zbędna szkoda pieniędzy podatników

    odpowiedz

    • 2 (4)

    Baba mnie utrzymuje, w dniu 30-08-2024 10:59:03 napisał:

    2 mln rocznie na 4 osoby, jakieś 10 lat bez tych durniów i wyszlibyśmy z deficytu. Zamiast tego wszyscy będziemy płacili co roku większe i większe podatki. Mops, Urząd Pracy i Straż burmistrza do zaorania w pierwszej kolejności !!!

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Feliks, w dniu 30-08-2024 17:58:58 napisał:

    Klika rodzinna na państwowym.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Nowy urlop dla rodziców wcześniaków. Przyjęto projekt ustawy

Rada Ministrów przyjęła przygotowany w naszym resorcie projekt #ustawy wprowadzający nowe uprawnienie – uzupełniający urlop macierzyński dla rodziców wcześniaków i rodziców dzieci urodzonych w terminie, ale wymagających dłuższej hospitalizacji po urodzeniu. Rodzice wcześniaków czekali na ten projekt od kilkunastu lat. To niezwykle ważny krok w kierunku poprawy sytuacji rodzin mierzących się z obawami o życie i zdrowie ich nowonarodzonych pociech. Wymiar uzupełniającego urlopu macierzyńskiego będzie wynosił odpowiednio do 8 albo do 15 tygodni.

(czytaj więcej)
0

Spodziewany wzmożony ruch. Najbliższy czas wymagający dla kierowców

W najbliższych dniach spodziewamy się wzmożonego ruchu# na drogach krajowych. Dlatego podjęliśmy działania, których celem jest ułatwienie kierowcom sprawnego i bezpiecznego podróżowania. Jednak pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. Apelujemy - jak najwięcej rozsądku, jak najmniej brawury za kierownicą!

(czytaj więcej)
0

Ołowiana kapsuła czasu. Niezwykłe odkrycie podczas prac remontowych

Podczas trwających dużych prac remontowych# Kościoła Rektorskiego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Klarysek” w Bydgoszczy znaleziona została ołowiana kapsuła czasu.

(czytaj więcej)
0

Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach

Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.

(czytaj więcej)