Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2023

Działania profilaktyczne dla uczniów. Spotkania w ramach projektu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej przez ostatnie #dwa dni (7-8.11.23) rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle oraz Szkoły Podstawowej w Mroczy w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU".

Przez ostatnie dwa dni (7-8.11.23) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle oraz Szkole Podstawowej w Mroczy w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU” prowadzone były działania i spotkania profilaktyczne dla uczniów. Zajęcia prowadziły mundurowe asp. Zofia Wrzeszcz, st. post. Wiesława Ambrozik wspólnie z dzielnicowymi:. asp. Łukaszem Szczepaniakiem i sierż. szt. Arkadiuszem Lemke.

Podczas spotkań policjanci mówili o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczyli dzieci najważniejszych przepisów, znaczenia znaków drogowych oraz pokazywali, jak poznane przepisy stosować w praktyce. Dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły, jak winien zachowywać się pieszy oraz rowerzysta na drodze. Sprawdzano praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód oraz podczas pokonywania skrzyżowań na drodze.

Uczniowie starszych klas dowiedzieli się czym jest demoralizacja, jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują zmienione przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i jakie decyzje może w stosunku do młodzieży łamiącej prawo podjąć sąd.

Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości. Funkcjonariusze omówili jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane, jak ich unikać oraz jaka odpowiedzialność prawna grozi zarówno nieletnim, jak i dorosłym za łamanie prawa z wykorzystaniem Internetu.

Na zakończenie omówiono również zagadnienie dotyczące handlu ludźmi i tego w jaki sposób młodzi ludzie podają ofiarami, tego typu procederu.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)