Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

10 listopada 2023

Działania profilaktyczne dla uczniów. Spotkania w ramach projektu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej przez ostatnie #dwa dni (7-8.11.23) rozmawiali o bezpieczeństwie z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle oraz Szkoły Podstawowej w Mroczy w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU".

Przez ostatnie dwa dni (7-8.11.23) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle oraz Szkole Podstawowej w Mroczy w ramach projektu "Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU” prowadzone były działania i spotkania profilaktyczne dla uczniów. Zajęcia prowadziły mundurowe asp. Zofia Wrzeszcz, st. post. Wiesława Ambrozik wspólnie z dzielnicowymi:. asp. Łukaszem Szczepaniakiem i sierż. szt. Arkadiuszem Lemke.

Podczas spotkań policjanci mówili o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczyli dzieci najważniejszych przepisów, znaczenia znaków drogowych oraz pokazywali, jak poznane przepisy stosować w praktyce. Dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły, jak winien zachowywać się pieszy oraz rowerzysta na drodze. Sprawdzano praktyczne umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód oraz podczas pokonywania skrzyżowań na drodze.

Uczniowie starszych klas dowiedzieli się czym jest demoralizacja, jak kwestie odpowiedzialności za łamanie prawa regulują zmienione przepisy ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich i jakie decyzje może w stosunku do młodzieży łamiącej prawo podjąć sąd.

Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości. Funkcjonariusze omówili jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane, jak ich unikać oraz jaka odpowiedzialność prawna grozi zarówno nieletnim, jak i dorosłym za łamanie prawa z wykorzystaniem Internetu.

Na zakończenie omówiono również zagadnienie dotyczące handlu ludźmi i tego w jaki sposób młodzi ludzie podają ofiarami, tego typu procederu.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)