Mroteccy gimnazjaliści ruszyli w tany
Bawili się wspaniale!

fot. Jacek Tomasz/Aleksandra Wiśniewska/Małgorzata Maciejewska
Uczniowie klas III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy bawili się na swoim pierwszym w życiu ważnym balu, który rozpoczął się od tradycyjnego poloneza. Zabawa trwała do północy.
Impreza odbyła się 13 lutego w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. Na początku uczniowie zatańczyli poloneza, który jest symbolem dorosłości i wyrazem szacunku dla tradycji. Jak co roku, młodzież przygotowała taniec pod kierunkiem wicedyrektor szkoły Hanny Staneckiej. Następnie przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Dyrektor szkoły Danuta Radecka-Dubiel życzyła uczniom pomyślnego zdania egzaminów gimnazjalnych oraz doskonałej zabawy na balu. Głos zabrali również przewodnicząca rady rodziców Katarzyna Maciejewska i przedstawicielka uczniów Aleksandra Meller.
Kolejnym ważnym punktem balu były pamiątkowe zdjęcia klasowe wykonane przez Jacka Tomasza. Po kolacji, przygotowanej przez Bar „Pod Basztą” Elżbiety Nowakowskiej, gimnazjaliści ruszyli na parkiet. Do tańca przygrywał zespół „Maciejka”. W trakcie zabawy uczniowie z ochotą zatańczyli „Belgijkę” – taniec, który na stałe wpisał się w muzyczny i taneczny repertuar. W sumie na tegorocznym balu gimnazjalnym w doskonałych humorach bawiło się ok. 140 osób – uczniowie, rodzice, nauczyciele i księża z parafii p.w. św. Mikołaja i WNMP ks. Dawid Sewruk oraz ks. Andrzej Bartkowski.
Mamy nadzieję, że bal gimnazjalny 2015 na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów. Dziękujemy mamie jednego z uczniów – Justynie Grudzka – za upieczenie pięknie wyglądających i smacznych tortów oraz wszystkim zaangażowanym rodzicom za przygotowanie uroczystości.
kl. III a wych. Sabina Lange,
kl. III b wych. Barbara Kotulska,
kl. III c wych. Maria Łątkowska,
kl. III d wych. Maria Krakowska,
kl. III e wych. Agnieszka Głąb,
kl. III f wych. Hanna Waśniowska i Magdalena Zawieja.
materiał: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczy
Galeria




























































































Czytaj również
- Spotkanie z podróżnikiem. Wirtualna podróż po Andach
- 63. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk Na Pałukach już wiosna!
- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dyskutowano o bestsellerowej powieści
- Wiosenno-miłosny koncert. Uczniowie oczarowali widownię
- Śniadanie Wielkanocne w Mroczy. W hali zapanowała świąteczna atmosfera!
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)