Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2022

XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz. Zwycięstwo Jana Rosińskiego

fot. pow.

fot. pow.

19 stycznia odbył się XI Turniej Szachowy UKW Bydgoszcz#. Zawody już standardowo zostały zorganizowane i przeprowadzone przez dr Piotra Szybowicza, który prowadzi zajęcia szachowe na uczelni. Mistrzostwa odbyły się portalu lichess.org.

Czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut. W rozgrywkach wzięło udział 11 zawodników. W turnieju zwyciężył student stosunków międzynarodowych II stopnia Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza), który zdobył 9 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Galiński (Koronowo) z dorobkiem 6 punktów, a trzecie miejsce wywalczył Jakub Makarewicz (SzDK Szubin/Kcynia) z 5 punktami na koncie. Tuż za podium znalazły się Ewa Karkowska (LUKS Feniks Mrocza) oraz Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz). W zawodach krótki występ zaliczył także dr Piotr Szybowicz (BKS Chemik Bydgoszcz). Jako ciekawostkę należy podać fakt, że 4 zawodników z powiatu nakielskiego znalazło się w czołowej piątce turnieju.

Najlepsza piątka XI Mistrzostw Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w szachach szybkich:
1. Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) - 9 punktów,
2. Grzegorz Galiński (Koronowo) - 6 punktów,
3. Jakub Makarewicz (SzDK Szubin/Kcynia) - 5 punktów,
4. Ewa Karkowska (LUKS Feniks Mrocza) - 4 punkty,
5. Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz) - 4 punkty.

Materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)