Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

W świecie pszczół. Uczniowie pozyskali cenną wiedzę

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W poniedziałek, 15 kwietnia uczniowie klasy# III i II Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, na zaproszenie Pani Wandy Olewicz-Chudej, udali się do Szkoły Filialnej w Dębowie na spotkanie z pszczelarzem.

Pani Ania - pasjonatka pszczelarstwa w bardzo interesujący sposób opowiedziała dzieciom o obowiązkach pszczelarza, zaprezentowała niezbędne narzędzia pracy, oraz ul – dom pszczół. Zwróciła też uwagę na bezpieczeństwo podczas kontaktu z pszczołami.

Młodsi uczniowie poznali wytwory pszczół, tj. wosk, propolis oraz degustowali miód w kilku smakach. Na koniec spotkania dzieci własnoręcznie wykonały kulę do kąpieli z pszczelim pyłkiem.

Lekcja ta uświadomiła najmłodszym, jak ważną częścią przyrody są pszczoły oraz jakie właściwości zdrowotne mają ich wytwory dla człowieka.

Dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)