Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

20 marca 2023
Wiadomości z regionu

Ratownicy obrzuceni kamieniami. Ambulans ratunkowy został zniszczony

fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy

fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy

W nocy 20 marca 2023 roku pod Bydgoszczą doszło do kolejnego aktu agresji w stosunku do zespołu ratownictwa #medycznego. Medycy zostali obrzuceni kamieniami! Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała. Zniszczeniu uległ natomiast ambulans ratunkowy.

Za każdym razem w takich przypadkach dziwimy się, że osoby niosące pomoc zostają często popychane, szarpane, uderzane, zniesławiane czy znieważane. To skandaliczne i niezrozumiałe zachowanie. Jak w każdym takim przypadku WSPR w Bydgoszczy bezzwłocznie złożyła do organów ścigania wniosek z żądaniem ścigania sprawcy agresji.

️Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym stanowi, że osoba podejmująca medyczne czynności ratunkowe korzysta z ochrony przewidzianej w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny dla funkcjonariuszy publicznych: „Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 3”.

Agresja to współczesny problem ochrony zdrowia, ale głównie ratownictwa medycznego. Każdy, kto pracuje w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, spotkał się nie raz z agresją słowną i fizyczną ze strony pacjenta, jego kolegów lub rodziny. Ratownicy medyczni, pielęgniarki i lekarze już nie tylko podnoszą wiedzę merytoryczną i praktyczną związaną z wykonywanym zawodem, ale coraz częściej uczą się samoobrony oraz stosowania przymusu bezpośredniego itp.

W tym roku na bazie porozumienia wszyscy pracownicy medyczni z WSPR w Bydgoszczy przejdą po raz kolejny cykl szkoleń i warsztatów z policyjnymi instruktorami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Drodzy Państwo – my nie oczekujemy traktowania nas jak bohaterów. Oczekujemy szacunku.

Materiał: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • -9 (19)

  Covid23, w dniu 20-03-2023 18:21:56 napisał:

  Pawulony

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -7 (23)

  Oglądający , w dniu 20-03-2023 18:35:40 napisał:

  Pierwsza moja myśl, chyba ktoś oglądał ostatnio dodany odcinek na YT przez emerytowanego policjanta Dariusza Nowaka pod tytułem " Łowcy Skór " tam on pokazuje co robili ratownicy medyczni w Łodzi w latach 90

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (14)

  Pogromca ciołów, w dniu 20-03-2023 19:17:56 napisał:

  Zwierzęta, utylizować, niech ratują się sami.

  odpowiedz

  • 5 (21)

  Obserwator z pisowskiego bagna, w dniu 20-03-2023 19:53:43 napisał:

  rośnie nowe pokolenie... pokolenie pisu

  odpowiedz

  • -3 (23)

  Ja. , w dniu 20-03-2023 22:20:22 napisał:

  Do obserwator Ty Dzbanie czy to PiS czy PO czy inne ścierwo jeden uj szkoda mi takich głąbów jak ty co myślą że jak pada to wina PiSu Ja nie za tym ani za tym politykę mam w dupie bo kradli kradną i kraść będą ale nie pisz bzdur

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Jak nie my to kto , w dniu 21-03-2023 01:07:18 napisał:

  Może wieźli covida w karetce to ich chcieli odgonić

  odpowiedz

  • 7 (7)

  JaJacek, w dniu 21-03-2023 09:24:35 napisał:

  Komentarze jak zwykle na nakielskim poziomie...

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Walezjusz, w dniu 21-03-2023 10:22:09 napisał:

  Na komisariat policji i przepałować gumą

  odpowiedz

  • 2 (4)

  adam, w dniu 21-03-2023 11:13:15 napisał:

  ruskie to by zrobili porzadek raz dwa z polactwem

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)