Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2022

Przygoda z nauką i świąteczna atmosfera. Wycieczka do Poznania

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

21 grudnia uczniowie klas 4-8 ze szkół w Mroczy i Witosławiu wyjechali do Poznania, by przeżyć niezwykłą przygodę z# nauką, a także poczuć atmosferę świąt i kupić oryginalne prezenty na jarmarku bożonarodzeniowym.

Wycieczka rozpoczęła się od naukowej wystawy „Body Worlds” autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. To tam można było podziwiać ponad 160 anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał, które uświadomiły zwiedzającym, jak niezwykłe, ale także jakże kruche jest ludzkie ciało. Na obecnej wystawie „The Cycle of Life” była możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Kolejnym punktem programu była wizyta na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, podczas której uczniowie poznali “Fizyczną opowieść o Mikołaju i Rudolfie”. Przekonali się, że Mikołaj i Rudolf, dzięki wykorzystaniu wiedzy z fizyki, potrafią pokonać wiele trudności, by na czas dostarczyć prezenty dzieciom. Praktyczne rozwiązania trudnych problemów zapracowanego duetu zostały zaprezentowane w formie ciekawych eksperymentów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer w zimowym miasteczku i skorzystanie z atrakcji, które oferował jarmark bożonarodzeniowy. Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera zachwyciła uczniów.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)