Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2022

Przygoda z nauką i świąteczna atmosfera. Wycieczka do Poznania

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

21 grudnia uczniowie klas 4-8 ze szkół w Mroczy i Witosławiu wyjechali do Poznania, by przeżyć niezwykłą przygodę z# nauką, a także poczuć atmosferę świąt i kupić oryginalne prezenty na jarmarku bożonarodzeniowym.

Wycieczka rozpoczęła się od naukowej wystawy „Body Worlds” autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. To tam można było podziwiać ponad 160 anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał, które uświadomiły zwiedzającym, jak niezwykłe, ale także jakże kruche jest ludzkie ciało. Na obecnej wystawie „The Cycle of Life” była możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Kolejnym punktem programu była wizyta na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, podczas której uczniowie poznali “Fizyczną opowieść o Mikołaju i Rudolfie”. Przekonali się, że Mikołaj i Rudolf, dzięki wykorzystaniu wiedzy z fizyki, potrafią pokonać wiele trudności, by na czas dostarczyć prezenty dzieciom. Praktyczne rozwiązania trudnych problemów zapracowanego duetu zostały zaprezentowane w formie ciekawych eksperymentów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer w zimowym miasteczku i skorzystanie z atrakcji, które oferował jarmark bożonarodzeniowy. Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera zachwyciła uczniów.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)