Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Policjanci w Technikum Mundurowym w Mroczy. Uczniowie wysłuchali prelekcji

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie Technikum Mundurowym w #Mroczy spotkali się z policjantami i wysłuchali prelekcji na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich i dorosłych za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji nieletnich i jej przejawach.

Asp. Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik zajmujące się w nakielskiej komendzie profilaktyką wspólnie z dzielnicowym z mroteckiego komisariatu asp. szt. Piotrem Majewskim odwiedzili wczoraj (23.11.23) uczniów Technikum Mundurowego w Mroczy.

Policjanci przybliżyli młodzieży przepisy zawarte w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, informowali o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań i zwracali uwagę, że wszelkie decyzje w sprawie łamiących prawo nieletnich podejmuje sąd rodzinny. Mowa była również o demoralizacji, jej przejawach oraz działaniach policji po tym, jak zostanie ona powiadomiona o fakcie demoralizacji. Z racji tego, że część słuchaczy niebawem będzie już dorosła, policjanci przybliżyli także zapisy kodeksu karnego.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)