Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

09 marca 2023

Młodzież z wizytą w urzędzie. Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

8 marca Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemara Chudzika odwiedzili uczniowie #Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną urzędu oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny.

Wizyta zorganizowana została przez Dyrektor Szkoły im. Wojska Polskiego w Mroczy – Agnieszkę Klebs, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać nie tylko z Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemarem Chudzikiem ale również z Sekretarzem Miasta i Gminy Mrocza – Renatą Jesionowską- Zawieja, Skarbnikiem Miasta i Gminy Mrocza – Natalią Zmudzińską oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mroczy – Tomaszem Krakowskim.

W trakcie wizyty uczniowie uczestniczyli w quizie dotyczącym wiedzy o samorządzie gminnym, a najlepsi otrzymali nagrody w postaci gadżetów.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)