Dziś mamy 21 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

27 lutego 2024
Wiadomości z regionu

Kierował pod wpływem MDMA. 20-latek stracił prawo jazdy

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Każdego dnia #bydgoscy policjanci zatrzymują osoby łamiące prawo. Wśród nich są również te, które mają związek z narkotykami. Niejednokrotnie jest tak, że kierują pojazdem pod ich wpływem lub są one poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Nie inaczej było minionej doby.

Wczoraj (26.02.2024) około 21.20 policjanci ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej, jadąc na zdarzenie drogowe zaistniałe na ulicy Grunwaldzkiej, zwrócili uwagę na osobowego hyundaia, którego kierujący nie utrzymywał prostego toru jazdy oraz wykonywał gwałtowne manewry. Natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej przy ulicy Kruszwickiej. Już podczas podchodzenia do pojazdu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą. Podczas rozmowy funkcjonariusze zauważyli u niego objawy wskazujące na kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków – rozszerzone źrenice i nadmierne pobudzenie. Poddali 20-latka badaniu testerem Multi-Drug, który na miejscu pokazuje czy osoba jest pod wpływem zabronionych substancji. Wyszło na jaw, że kierował on hyundaiem tucsonem  będąc pod wpływem MDMA. Na tym jednak nie koniec. Okazało się również, że mężczyzna ma przy sobie słoik z kilkoma gramami suszu roślinnego oraz woreczek ze skrystalizowaną substancją. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to marihuana i 2-CB. Bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie środków zabronionych ustawą przeciwdziałaniu narkomani oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Stracił również prawo jazdy.

Konsekwencje swoich wcześniejszych czynów oraz, jak się okazuje, kolejnego poniesie 39-letni mieszkaniec naszego miasta, którego zatrzymali kryminalni z komisariatu na bydgoskim Błoniu. Ustalili oni, że poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy celem doprowadzenia do placówki penitencjarnej, przebywa w lokalu przy ulicy Skarżyńskiego, gdzie skierowali wczoraj swoje kroki. Tuż po 10.00 zauważyli go w osobowej hondzie na parkingu centrum handlowego i tam go zatrzymali. Chwile później ujawnili przy mężczyźnie woreczek z kilkoma gramami suszu roślinnego. Dodatkowo okazało się, że bydgoszczanin nie ma prawa jazdy. Już rozpoczął odbywanie zasądzonej kary w areszcie śledczym.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 15 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Szrajberplac, w dniu 27-02-2024 12:52:14 napisał:

  A Wąsika I Kamińskiego nie mogli odnaleźć u PAD w pałacu

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Xd, w dniu 27-02-2024 13:02:30 napisał:

  Zobaczcie już pierwszy idiota Nakielski nie na temat. Jakim trzeba być debilem żeby nie wiedzieć o czym jest artykuł. Myślę że następni nie pójdą tą drogą. Cały czas piszę czytać i jeszcze raz czytać ze zrozumieniem. Czy tak trudno chyba że edukację zakończono na 1 klasie podstawówki. Pozdrawiam normalnych ludzi.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Szrajber, w dniu 27-02-2024 15:41:32 napisał:

  Jak nie na temat piszą. Zwykłego szaraczka policja czy skarbówka znajdzie i dojedzie. A jak masz układy jak ludzie z pierwszego postu to musi być afera krajowa, aby odpowiednie służby cis zrobiły. A gdzie kara za respiratory, za 70 baniek przeje...e przez pis. Policja jakoś tego nie widzi bo nic nie robi. Ja za 70 baniek bym siedział!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Kg, w dniu 27-02-2024 18:24:59 napisał:

  Jak to Kaczor mówił że Polacy dzielą się na idiotów i pożytecznych idiotów.I wszystko w temacie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)