Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

13 listopada 2022

Cenne doświadczenie. Ligowa potyczka szachistów

fot. powierzone

fot. powierzone

13 listopada szachiści Feniksa Mroczy zainaugurowali rozgrywki III Ligi Drużynowych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W pierwszej kolejce mroczanie zmierzyli się u siebie z zespołem CK Łubianka. Mrotecka ekipa wystąpiła w składzie: Jan Rosiński, Bogdan Winkler, Franciszek Skrzypiński, Remigiusz Skrzypiński, Ewa Karkowska. Funkcję kapitana Feniksa w tym meczu pełnił Jan Rosiński. Mecz był sędziowany przez Mirosława Kozielskiego.

Spotkanie od początku zapowiadało się bardzo emocjonująco. Bukmacherzy oszacowali podobne kursy na zwycięstwa obu drużyn. Sporo kibiców obstawiło to spotkanie. Ligowa potyczka cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na serwisie streamingowym Viaplay odnotowano przeciążenie serwerów. Ultrasi obu ekip tłumnie zebrali się pod salą gry i głośno śpiewali klubowe przyśpiewki. O godzinie 10:00 oficjalnie uderzono w gong i rozpoczęto mecz.

Na I szachownicy Jan Rosiński zmierzył się z Michałem Kruszyńskim. Była to najdłuższa partia zmagań tego dnia, gdyż trwała prawie 3 godziny. Mroczanin zagrał zbyt zachowawczo jak Villareal z Lechem Poznań w Lidze Konferencji i ostatecznie uległ przeciwnikowi. Na II desce nestor mroteckich szachów Bogdan Winkler przegrał z Jakubem Dwojackim. Po partii Bogdan Winkler w australijskim stylu chwalił swojego ucznia Franciszka Skrzypińskiego za świetne wyniki w „Kangurze matematycznym”. Na III planszy młody i perspektywiczny szachista Feniksa Franciszek Skrzypiński musiał uznać wyższość doświadczonego Grzegorza Dwojackiego. Franek zdobywa cenne doświadczenie i z pewnością zdobędzie jeszcze dużo punktów. Na IV szachownicy Remigiusz Skrzypiński pokonał wyżej notowanego Wojciecha Piórkowskiego. Na V desce Ewa Karkowska wygrała walkowerem z Anną Kurpiewską. Mrotecka zawodniczka rozpoczęła tym samym marsz po puchar niczym Real Madryt w Champions League. Tej siły z pewnością już nic nie zatrzyma. Ewa Karkowska odniesie sukces w lidze jak Zielona Budka Zbigniewa Grycana na rynku konsumenckim.

Mecz zakończył się wygraną drużyny z Łubianki 3:2.

Po pierwszej kolejce Feniks zajmuje 15. miejsce w lidze ze stratą 2 dużych punktów do lidera. Następny mecz ligowy mroczanie rozegrają na wyjeździe z drużyną ITS Feniks Inowrocław II. Czekają nas ekscytujące derby dwóch Feniksów i przyjazd jeszcze większej liczby fanatycznych kibiców. Spotkanie zaplanowano na 27 listopada, a tranmisja odbędzie się w Canal+Sport HD.

Materiał: Ewa Karkowka i Jan Rosiński

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (4)

    Sherlock, w dniu 13-11-2022 19:42:36 napisał:

    Janek, daj mi namiary na swojego dilera ;)

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)