Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

Ciekawostki

01 lipca 2020 1

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
26 czerwca 2020 0

Słodzić czy nie słodzić? Po które zamienniki cukru warto sięgnąć?

Cukier jest obecny w większości produktów i często nie zdajemy sobie sprawy z #tego, jak dużo go spożywamy. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie bez niego życia, powstało wiele zdrowych zamienników. O tym, po które szczególnie warto sięgnąć, opowiada Gaja Kuroń, dietetyczka i ekspertka kulinarna.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2020 0

Wakacje 2020. Co zrobić, by bezpiecznie dotrzeć do celu?

Wakacje 2020 z pewnością przejdą do historii jako „niezapomniane”, z uwagi na #specyficzną sytuację epidemiologiczną na świecie i związane z tym ograniczenia. Po kilku miesiącach przymusowej izolacji, dzięki poluzowaniu obostrzeń otrzymaliśmy zielone światło m.in. na wyjazdy wakacyjne.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2020 1

Lato czeka, a wraz z latem czeka… kuchnia. Wakacyjny jadłospis bez nudy

Stało się! Data w kalendarzu jednoznacznie wskazuje, że oficjalnie można rozpocząć #sezon letni. Na ten moment czekał każdy zmarzluch, który za wakacyjnymi temperaturami tęsknił już od jesieni. Lato to czas, kiedy myśli beztrosko krążą wokół niebieskich migdałów, a grube płaszcze oraz swetry zamienia się na lekkie ubrania i kolorowe kapelusze. Rewolucji ulega także jadłospis. Podpowiadamy, co jeść podczas lata, by było smacznie i różnorodnie.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2020 1

Pandemia koronawirusa obniżyła dochody aż 7 na 10 konsumentów

Nie będzie powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii Covid-19, a skutki finansowe obecnego kryzysu# będziemy odczuwać przez kilka, jak nie kilkanaście następnych lat. Czas pokaże, czy spełnią się te i inne czarne scenariusze tworzone przez ekspertów na całym świecie.

(czytaj więcej)
12 czerwca 2020 4

Krwi nie można wyprodukować. Dlaczego warto ją oddawać? Czy to bezpieczne?

Krew to lek, którego nie da się wyprodukować w laboratorium. Mimo że badania w kierunku #wyhodowania jej syntetycznego odpowiednika trwają od lat, to nadal pozostają w fazie testów. Bieżące zapotrzebowanie na krew jest jednak ogromne i stale rośnie – szczególnie w okresie letnim. Dlatego ideę krwiodawstwa powinno się szerzyć i promować w społeczeństwie. Kto może zostać honorowym krwiodawcą, dlaczego warto oddawać krew i czy jest to bezpieczne?

(czytaj więcej)
07 czerwca 2020 0

Ogród - miejsce wypoczynku i zabaw. Zadbaj w nim o bezpieczeństwo dzieci

Własny ogród, nawet najmniejszy, jest dziś na wagę złota. Doceniają go teraz szczególnie #rodzice, bo dzięki niemu dzieci mogą niemal bez ograniczeń spędzać czas na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych na posesji i dokładnie przemyśleć jej aranżację. Zebraliśmy 5 kluczowych zasad, które musimy wziąć pod uwagę, urządzając przydomową przestrzeń.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2020 0

Jak nie marnować żywności? Poznaj kilka cennych wskazówek

Wielu z nas coraz częściej zastanawia się, jak żyć bardziej świadomie z założeniem, by #codzienne działania nie wpływały negatywnie na środowisko naturalne. Warto wprowadzać zmiany etapami, zaczynając od codziennych czynności, takich jak np. przemyślane zakupy, a w dalszej kolejności świadome gotowanie. W ten sposób każdy z nas może realnie ograniczyć zjawisko marnowania żywności, które nadal stanowi poważny problem, także w Polsce, gdzie marnuje się aż 247 kg rocznie żywności na osobę! Poznaj kilka zasad Akademii Uwielbiam, które pomogą ograniczyć straty w kuchni!

(czytaj więcej)
02 czerwca 2020 0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
23 maja 2020 0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
15 maja 2020 0

Mała wyspa kuchenna twoich marzeń. Te 3 elementy uwzględnij konieczne!

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie BRW Polacy, bez względu na trendy, najbardziej #cenią jednak funkcjonalność kuchni (74%) jej układ i plan (64%.) oraz wyposażenie (57%). Jeśli chodzi o styl kuchni, aż 72% z nas najbardziej przypadła do gustu wyspa kuchenna. Przeanalizowaliśmy, czy to rozwiązanie faktycznie sprawdzi się w każdym domu.

(czytaj więcej)
15 maja 2020 0

Wspierać rodzinę, spełniać marzenia. Międzynarodowy Dzień Rodzin

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. – To wspaniała okazja, by przypomnieć, jak #ważną rolę w społeczeństwie pełni właśnie rodzina. Poszczególne programy społeczne – z „Rodziną 500+” na czele – pokazują, że pamiętamy i dbamy o polskie rodziny – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zachęcając do bezpiecznego świętowania tego szczególnego dnia.

(czytaj więcej)
12 maja 2020 0

Gotowanie. Czy wiesz, co oznaczają najpopularniejsze określenia?

Flambirowanie, trybowanie, czy garnirowanie – sprawdź, co oznaczają najpopularniejsze #terminy związane z gotowaniem.

(czytaj więcej)
10 maja 2020 1
(sonda)

Niedzielne zakupy ograniczone. W które niedziele 2020 roku zrobimy zakupy?

Ustawa o zakazie handlu w niedziele weszła w życie 10 stycznia 2018 roku. W tym roku jest #zaledwie siedem niedziel handlowych.

(czytaj więcej)
07 maja 2020 4

Trening dla ciała, relaks dla duszy. Aktywność fizyczna wzmacnia odporność

Zniesienie części obostrzeń dotyczących przebywania w przestrzeni publicznej pozwala na# wznowienie aktywności fizycznej. Ponownie otwarte parki i lasy to możliwość zadbania o kondycję, którą tak trudno było utrzymać na odpowiednim poziomie w warunkach narodowej kwarantanny. Sprawdź, co zrobić, by bezpiecznie wrócić do dobrej formy.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2020 0

Grillowanie na majówce. Przysmaki prosto z rusztu

Można lubić eleganckie restauracje, których wystrój potrafi zachwycić, a posiłek wymaga #założenia strojów wieczorowych. Można też kolekcjonować ozdobną porcelanę i kompletować zastawy, które są wyciągane z kredensu tylko na specjalne okazje. Gdy jednak zaczyna robić się ciepło, najbardziej kuszące wydaje się przygotowywanie grillowanych przekąsek na ruszcie. Do wyboru mamy zarówno grill klasyczny, jak i ten elektryczny, który z powodzeniem możemy użyć na własnym balkonie. Nic tak nie zaostrza apetytu, jak świeże powietrze – nawet to w przydomowym ogródku! Zbliżający się długi weekend majowy stanowi zatem kapitalną okazję do rozpoczęcia sezonu grillowego.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2020 2

26 kwietnia jest Dniem Drogowca i Transportowca!

26 kwietnia obchodzimy Dzień Drogowca i Transportowca. Wiele osób #zapewne o tym nie wie.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2020 14

Bieganie w maseczce? Obciąża płuca i serce

Jeżeli podczas treningu zakrywamy nos i usta, to wymiana oddechowa jest utrudniona.# „Wydolność organizmu bardzo szybko się pogorszy. Na pewnym etapie nawet u bardzo wysportowanej osoby, która będzie oddychała za szybko, może dojść do zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej. Może pojawić się ból głowy, tachykardia, duszność” – mówi w wywiadzie dla "Pulsu Medycyny" prof. dr hab. n. med. Miłosz Jaguszewski, specjalista kardiolog z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

(czytaj więcej)
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)