Dziś mamy 26 września 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 sierpnia 2022

Zła wiadomość dla najemców gminnych lokali. Stawki czynszu w górę!

fot. archiwum

fot. archiwum

Wszechobecne podwyżki, z jakimi mamy w ostatnim czasie do czynienia, dotkną również osoby, które # wynajmują lokale będące własnością gminy Mrocza. Nowe wyższe stawki będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

Zastępca burmistrza Mroczy wydał zarządzenie dotyczące wysokości stawek czynszu najmu lokali komunalnych, socjalnych oraz tymczasowych, które należą do zasobu gminy Mrocza. Od 1 stycznia 2023 roku najemców lokali komunalnych, socjalnych oraz tymczasowych na terenie gminy będzie czekała podwyżka czynszów. Stawka zostanie podwyższona o 10%. Ustalono wysokość podstawowej stawki za metr kwadratowy w kwocie 5,76 zł dla mieszkań o współczesnym standardzie, czyli tych z centralnym ogrzewaniem, łazienką i WC.

Jeżeli budynki te są usytuowane niekorzystnie, czyli w otoczeniu nie ma zieleni, budynek jest oddalony od komunikacji miejskiej, są to ciemne mieszkania na parterach czy też w podwórzach albo w złym stanie technicznym najemcy będą mogli liczyć na obniżkę 10% od podwyższonej stawki. Dla mieszkań z łazienką i WC, ale bez centralnego ogrzewania nowa stawka wyniesie 4,95 zł za metr kwadratowy. Najemcy mieszkań tylko z WC będą musieli płacić 4,20 zł za metr kwadratowy.

W mieszkaniach tylko z instalacją wodno-kanalizacyjną wysokość czynszu ustalono na 3,40 zł za metr kwadratowy, a bez tej instalacji – na 2,59 zł. Obniżki o 10% czynszu od podwyższonych stawek dotyczą tylko mieszkań o współczesnym standardzie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Luli, w dniu 09-08-2022 17:17:15 napisał:

  5,76 zł za metr kwadratowy - przecież to nadal jak za darmo.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mig, w dniu 10-08-2022 08:48:07 napisał:

  Poproszę o wycenę, kalkulacje kosztów utrzymania tych budynków. Dlaczego gmina czytaj reszta ma się dokładać do tego?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Tytyt, w dniu 11-08-2022 13:42:23 napisał:

  Niech płacą,każdy chciałby mieć mieszkanie " za darmo"

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)