Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

21 marca 2024

Tarpan zainaugurował rundę wiosenną. Udany rewanż w Jabłonowie Pomorskim

Tarpan Mrocza jako pierwszy z zespołów powiatu nakielskiego po przerwie #zimowej powrócił do zmagań w seniorskiej piłce. W pierwszym wiosennym meczu podopieczni Pawła Mądrzejewskiego zmierzyli się na wyjeździe z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

Po kilkumiesięcznej przerwie zimowej piłkarze poszczególnych poziomów rozgrywkowych w województwie kujawsko – pomorskim wracają do gry. Pierwszym zespołem z powiatu nakielskiego, który zainaugurował rundę wiosenną był Tarpan Mrocza, który występuje w V lidze. Pierwszym rywalem podopiecznych Pawła Mądrzejewskiego był Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Spotkanie zostało rozegrane na boisku rywala. Mrotecki klub jechał na to spotkanie mocno zmotywowany, bo nie dość, że z bardzo dobrej strony pokazał się w Okręgowym Pucharze Polski, to przede wszystkim liczył na rewanż za porażkę na własnym boisku w rundzie jesiennej. Mecz rozpoczął się jednak pechowo dla gości, którzy po niecałych pięciu minutach gry stracili kapitana. Bartosz Stoppel nabawił się urazu i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Ta sytuacja nie podcięła jednak skrzydeł kolegom. W 10. minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym Tarpan wyszedł na prowadzenie, a do siatki przeciwnika trafił Kamil Adamski. Pierwszą asystę w barwach mroteckiego zespołu zanotował w tej sytuacji nowy zimowy „nabytek” Keishin Shirai. Gospodarze nie otrząsnęli się po stracie tej bramki, a już po chwili po raz drugi musieli wyciągać piłkę z siatki. Kolejna dobra akcja zespołu zakończyła się celnym trafieniem Mateusza Oczkowskiego. W 15. minucie miejscowi przeprowadzili akcję, po której w mieli szansę na bramkę kontaktową. Strzał jednego z piłkarzy został jednak zablokowany przez Shiraia, który zdaniem piłkarzy i kibiców Naprzodu pomógł sobie przy tym ręką. Sędzia nie dopatrzył się takiego zagrania i grę kontynuował. Przez kolejne minuty meczu gra była wyrównana, aczkolwiek zespołu nie były w stanie stworzyć sobie na tyle klarownej okazji, żeby zmienić rezultat. Dopiero w końcówce pierwszej połowy bliscy zdobycia gola byli gospodarze, ale po strzale z rzutu wolnego bardzo dobrą interwencję zanotował Mateusz Biernat.

Do przerwy zatem było 2:0 dla Tarpana, który był na najlepszej drodze do udanego otwarcia rundy wiosennej, a także zrewanżowania się rywalowi za porażkę na własnym terenie. Piłkarze jednak nie zamierzali zwalniać i od początku drugiej połowy przycisnęli rywala. Przed szansą na trzecia bramkę dla swojego zespołu stanął Kacper Wachowski, który w dobrej sytuacji dwukrotnie fatalnie uderzał. Po kilku minutach przewagi gości, powoli do głosu zaczęli dochodzić miejscowi zawodnicy. W 61. minucie po dobrze rozegranej akcji stanęli przed szansą na bramkę kontaktową, ale jeden z piłkarzy w bardzo dobrej sytuacji oddał zbyt lekki strzał. 4 minuty później wynik powinien ulec zmianie. Napastnik Naprzodu wyszedł sam na sam z Biernatem, ale mrotecki golkiper po raz kolejny pokazał klasę i wygrał ten pojedynek. Co się odwlekło jednak to nie uciekło. Za trzecim razem już się udało i w 70. minucie miejscowi zdobyli swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Piłkarze nie zamierzali na tym poprzestać i w kolejnych fragmentach gry szukali sposobności na doprowadzenie do remisu. Mrotecka defensywa zachowywała jednak odpowiednią czujność i w porę powstrzymywała zapędy przeciwnika. W 82. minucie Tarpan się przebudził i przeprowadził skuteczną akcję. Kamil Żylski zagrał na lewą stronę do Marcina Kosmeli, a ten odegrał do Oczkowskiego, który zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Jak się potem okazało, był to ostatni tego typu akcent w tym starciu i mrotecki zespół sięgnął po pierwszy w rundzie wiosennej komplet oczek. A przy okazji udanie zrewanżował się rywalom za porażkę z rundy jesiennej, wygrywając takim samym stosunkiem, a więc 3:1.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Tarpan Mrocza 1:3 (0:2)

Bramki dla Tarpana: Mateusz Oczkowski 2, Kamil Adamski