Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

05 lipca 2022

Słońce i plaża, górskie wędrówki, a może lato w mieście? Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się spędzić wakacje nad morzem,# z górach, na Mazurach czy może w mieście – z Kartą Dużej Rodziny zniżki czekają na nas w całej Polsce. – To ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, kina, muzea, pływalnie i wiele innych miejsc. Warto zapoznać się z ofertą partnerów i płacić mniej – zachęca minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wakacje z KDR
Karta Dużej Rodziny to już blisko 10 tys. partnerów oferujących zniżki w ponad 30 tys. lokalizacji w całej Polsce. Z Karty korzysta ponad 1,2 mln osób, a liczba aktywnych Kart zbliża się do 3,8 mln.

Masz Kartę Dużej Rodziny? Zapłacisz mniej zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych. W dużych sieciach, ale też u lokalnych przedsiębiorców. To nie tylko różnego rodzaju sklepy, gdzie możesz zaopatrzyć się w wakacyjną wyprawkę dla siebie i swojej rodziny. To też ośrodki wypoczynkowe, parki rozrywki, parki wodne, sale zabaw, kina, teatry, muzea. I wiele innych miejsc.

Pełna lista partnerów i punktów oferujących zniżki znajduje się w portalu Emp@tia. https://empatia.mpips.gov.pl/kdr

Bliżej natury

Wczasy w Małopolsce lub na Podkarpaciu? Na granicy tych dwóch województw znajduje się Magurski Park Narodowy. Posiadacze Karty Dużej Rodziny nie muszą płacić za wstęp, dzięki czemu mogą bezpłatnie wędrować po terenie Parku poznając jego przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe walory.

Dodatkowo w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym MPN im. Jana Szafrańskiego oferowana jest korzystna zniżka dla posiadaczy KDR. Osoby takie płacą za bilet wstępu na główną salę ekspozycyjną 1zł, co w stosunku do normalnych cen biletów (10 zł bilet normalny, 8 zł bilet ulgowy) jest znaczną różnicą. Umożliwia to skorzystanie z walorów edukacyjnych tego miejsca wszystkim członkom dużych rodzin bez ponoszenia pełnych kosztów.

Jeszcze trochę przyrody

Odpoczywamy w województwie lubuskim? Na posiadaczy Karty Dużej Rodziny czeka atrakcyjna na wizytę w Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym Parku Narodowego „Ujście Warty”. Ośrodek jest doskonałym miejscem aby zacząć zwiedzanie Parku. Zaciekawi zarówno dzieci jak i dorosłych. Nowoczesna, interaktywna wystawa pozwala odkryć tajniki tamtejszej przyrody, poznać historię okolicy i zaplanować wizytę w terenie.

Z Kartą Dużej Rodziny bilet do Ośrodka w Słońsku kupimy za 5 zł, za to bezpłatnie wejdziemy na wieżę widokową w Chyrzynie.

Poznaj historie… szkła

Skoro mówiliśmy o Podkarpaciu, to powiemy o Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. To nowoczesne, interaktywne muzeum, które w bardzo atrakcyjnej formie prezentuje zwiedzającym szklane dziedzictwo Krosna, regionu i Polski.

Pokazy ręcznego formowania szkła, jego zdobienia, warsztaty dla turystów, wreszcie wystawy stałe i czasowe składają się na bogatą ofertę tej wyjątkowej, nie tylko w skali Polski, placówki. Zwiedzający mogą z bliska oglądać wszystkie etapy powstawania szklanych obiektów, a nawet sami doświadczyć trudnej sztuki pracy ze szkłem (wybić szklany medal, uczestniczyć w warsztatach szklanego rzemiosła).

W sklepie formowych można kupić rozmaite szklane pamiątki, szkła użytkowe, dekoracyjne, biżuterię, bibeloty. Wiele z oferowanych tu przedmiotów powstało w naszych pracowniach. Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymują zniżkę 15 proc. od ceny biletu.

Spotkanie nowoczesności i dawnego rzemiosła

Jeżeli postanowiliśmy wybrać się na Śląsk, warto wpisać na listę miejsc do odwiedzenia Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.

W Starym Młynie w Żarkach spotykają się dawne rzemiosła z nowoczesnością. Ekspozycja poświęcona jest młynarstwu, piekarstwu, bednarstwu, kołodziejstwu i szewstwu. Pozwala na aktywne zwiedzanie, podczas którego można się sprawdzić nie tylko jako młynarz. Opowieść o rzemieślnikach jest przeplatana filmami, aktywnościami, grami i zagadkami. Dla zwiedzających przygotowano dwie ścieżki zwiedzania – dla dzieci i dorosłych.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wstęp na stałą ekspozycję w cenie biletu rodzinnego niezależnie od liczby pociech (dzieci do 18. roku życia lub 25. roku życia, jeśli się uczą w szkole lub studiują).

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  Omg, w dniu 05-07-2022 19:29:33 napisał:

  Kolejny pisowski gniot "Karta dużej rodziny" Stoję w kolejce do pewnego skansenu, pytam ile kosztuje bilet na 3 osoby (Ja żona i syn) a pani mówi mi że 150zl chyba że posiadam owa kartę to będzie taniej. Poczułem się jakbym dostał w pysk, mam płacić drożej za to że mam tylko jednego syna! Nikomu nie przyszło do głowy że nie możemy mieć np więcej dzieci czy to że nie chcemy sprowadzać na świat dziecka dla którego życie w tym kraju będzie bardzo ciężkie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Piotrek, w dniu 06-07-2022 10:43:19 napisał:

  Patologia i tyle

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)