Prace indywidualne. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych „My i Ryby”

fot. MRiRW
Jesteś osoba kreatywną i lubiącą zdobywać nagrody? Malujesz, rysujesz albo wyklejasz? Zauważyłaś/eś zmiany w Twojej# okolicy? Chcesz się tym z nami podzielić? Ten konkurs jest dedykowany Tobie.
Zasady udziału są proste
Pokaż nam, co zmieniło się w Twoim otoczeniu, dzięki Europejskiemu Funduszowi Morskiemu i Rybackiemu. Może będzie to nowe miejsce rekreacji i odpoczynku nad wodą, wybudowana ścieżka edukacyjno - przyrodnicza albo nowe huśtawki na placu zabaw? A może brałeś udział w dodatkowych zajęciach lub warsztatach edukacyjnych? Może rodzice rozwinęli swoją firmę, zmodernizowali maszyny? Może w Twojej okolicy założono stawy, w których rybacy hodują karpie lub inne ryby? Może wiesz, że niedaleko od Ciebie w trosce o czystość wód zadbano o koryto rzeki, lub usunięto zanieczyszczenia?
Rozejrzyj się, te zmiany są wszędzie wokół nas.
Wystarczy, że wyślesz nam swoją pracę konkursową prezentującą, jak wiele w Polsce zmieniły środki unijne z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” (PO RYBY 2014-2020). Wszystko zależy od Twojej kreatywności. Na Twoją pracę czekamy do 3 marca 2023 r.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych:
• klasy I-III,
• klasy IV-VI,
• klasy VII-VIII.
Organizator wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu w każdej kategorii wiekowej, w każdym z 16 województw.
Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe o wartości do 1000 zł. Dodatkowo przyznane zostaną także wyróżnienia.
Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. Uczestnicy zgłaszają się do konkursu indywidualnie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Prace konkursowe z podpisanym przez rodzica lub opiekuna prawnego formularzem zgłoszeniowym należy przesłać w formie elektronicznej (skan lub zdjęcie) na adres: MyiRYBY@minrol.gov.pl.
Szczegóły w regulaminie.
Zachęcamy do udziału.
Materiał: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
- Pliki do pobrania
- Regulamin_II_edycji_konkursu_My_i_Ryby.pdf
Czytaj również
- Gigantki Kujaw i Pomorza. Konkurs dla uczniów
- Powiatowy konkurs o profilaktyce. Zakres pytań był szeroki
- Konkurs wiedzy o samorządzie. Zwyciężyła uczennica z naszego powiatu
- Wojewódzki konkurs. im. E. Zawackiej. Wśród laureatów uczniowie z powiatu
- Konkurs Plastyczny "Wielkanoc w sztuce". Znamy wyniki
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!