Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2023

Pożegnanie ks. Tomasza Kapczyńskiego. Podziękowania dla proboszcza

fot. MM

fot. MM

1 grudnia w kościele w Witosławiu miała miejsce uroczysta #pożegnalna msza święta proboszcza parafii pw. św. Macieja w Orlu ks. Tomasza Kapczyńskiego.

Parafianie tłumnie przybyli na ostatnie nabożeństwo odprawione przez ks. Tomasza Kapczyńskiego, któremu przy ołtarzu towarzyszył proboszcz parafii pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy ks. dziekan Wojciech Cierniak.

Zarówno odchodzący z parafii proboszcz, jak i zgromadzeni w świątyni wierni - nie kryli swych emocji. Ks. Tomasz Kapczyński skierował do swoich parafian wiele ciepłych słów, dziękując im za wieloletnią współpracę. Parafianie również podziękowali swojemu proboszczowi za blisko 9-letnią posługę kapłańską. W mszy świętej uczestniczyły także liczne delegacje, m.in. lokalnych władz samorządowych, sołectw, szkoły w Witosławiu oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych. Tego samego dnia złożono też szczególne podziękowania za ogromne, bezinteresowne zaangażowanie na rzecz wspólnoty parafialnej organiście Michałowi Sercowowi, odpowiadającemu m.in. za prowadzenie oficjalnej strony parafii na portalu Facebook.

Przypominamy, że ks. Tomasz Kapczyński w dniu 3 grudnia rozpocznie swoją posługę kapłańską jako proboszcz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Gołańczy. Z kolei proboszczem parafii pw. św. Macieja w Orlu mianowany został ks. Mirosław Baniecki, który w ostatnim czasie sprawował funkcję wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy.

Oceń artykuł: 30 43

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)