Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2022

Polska przed meczem z Arabią Saudyjską!

fot. powierzone

fot. powierzone

Reprezentacja Polski ma przed sobą drugie spotkanie na# Mistrzostwach Świata w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się tym razem z Arabią Saudyjską. Czy Biało-Czerwonym uda się potwierdzić przewidywania zakładów bukmacherskich i pewnie wygrają w tym starciu?

Na co musimy uważać?

Arabia Saudyjska jest drużyną, która bardzo dobrze prezentuje się w aspekcie gry defensywnej. Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw świata wiele osób zwracało uwagę na to, że w 19 ostatnich meczach ta drużyna tylko jeden raz straciła więcej niż jednego gola. Saudyjczycy przedłużyli tę passę również w meczu z Albicelestes, co było gigantyczną niespodzianką. Ogólnie analizując ofertę zakładów bukmacherskich, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na underowe zakończenie tego meczu. Arabia przed rozpoczęciem meczu z Argentyną miała serię 19 kolejnych spotkań z wynikiem -2,5 gola, ale przełamali się, wygrywając 2:1.

Saudyjczycy znakomicie prezentują się w aspekcie gry obronnej, jednak tak naprawdę Mistrzostwa Świata w Katarze będą ich pierwszą poważną weryfikacją. Warto przytoczyć tutaj między innymi przykłady reprezentacji Kataru czy też Iranu, które w strefie azjatyckiej miały naprawdę dobre wyniki i regularnie notowały czyste konta, a w swoich pierwszych starciach zostały boleśnie zweryfikowane. Arabia zaczęła od wygranej, ale nie ma jeszcze pewnego awansu.

Przewagą zespołu z Arabii Saudyjskiej bez wątpienia będą warunki atmosferyczne. Warto jednak podkreślić, że to spotkanie odbędzie się na klimatyzowanym stadionie, na którym oba te zespoły nie miały jeszcze okazji zagrać. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 14:00.

Gdzie możemy szukać swojej przewagi?

Zakłady bukmacherskie spodziewają się w tym spotkaniu zdecydowanej przewagi reprezentacji Polski w posiadaniu piłki. Nie wiadomo jednak, jak Biało-Czerwoni będą czuli się w roli zdecydowanego faworyta. Z reguły są to o wiele trudniejsze spotkania niż chociażby przystąpienie do rywalizacji w roli underdoga, gdzie każdy spodziewa się porażki.

Polacy w ostatnich meczach pod wodzą Czesława Michniewicza raczej nie mieli okazji, aby przejmować inicjatywę. Zarówno w meczach Ligi Narodów, jak i w spotkaniach towarzyskich. W większości przypadków to nasi przeciwnicy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a Polska grała raczej z kontry. Wyjątkiem może być tutaj domowe spotkanie z reprezentacją Walii, które rozegraliśmy kilka miesięcy temu. Wtedy jednak ekipa przyjezdna wystąpiła w mocno rezerwowym składzie, więc jest to również aspekt, który trzeba brać pod uwagę.

Ataku pozycyjnym to może być naprawdę ciekawe zjawisko do obserwowania. Taka sytuacja może sprawić, że Biało-Czerwoni będą mocno korzystać z dośrodkowań na głowę Roberta Lewandowskiego, który będzie się starał skruszyć Saudyjski mur. Lewy nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ zapewne będzie kryty przez kilku rywali w polu karnym, ale polskie zakłady bukmacherskie spodziewają się właśnie, że ma on największe szanse na zdobycie gola w tym meczu.

Więcej sportowych informacji znajdziesz w specjalnej zakładce.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)