Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2023

Policjanci na festynie szkolnym. Przygotowane atrakcje cieszyły dzieci

fot. powierzone

fot. powierzone

Mrotecka szkoła podstawowa zorganizowała festyn dla uczniów, do udziału w którym zaproszeni #zostali policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dyrekcja oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Mroczy zorganizowała festyn z okazji Dnia Dziecka, do udziału w którym zaprosiła mundurowych z miejscowego komisariatu oraz nakielskiej komendy powiatowej. Atrakcje przygotowane przez policjantów cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Dzieci miały możliwość poznać pracę funkcjonariuszy referatu ruchu drogowego, porozmawiać z przewodnikiem psów i poznać umiejętności jego czworonożnych podopiecznych. Dzielnicowi z miejscowego komisariatu przypominali zasady ruchu drogowego i uczyli dzieci, jak prawidłowo korzystać z tras.

Uczniowie zobaczyli też specjalistyczne wyposażenie, jakie policjanci wykorzystują przy zabezpieczaniu różnego rodzaju imprez oraz mieli okazję wsiąść do oznakowanego radiowozu oraz na motocykle, którymi „drogówka” w sezonie wiosenno-letnim patroluje trasy.

Na pamiątkę spotkania z mundurowymi, dzieci otrzymały od nich odblaskowe prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)