Dziś mamy 25 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2021

Po weekendzie znacznie mniej zakażeń. Sprawdzamy najnowsze dane

fot. archiwum

fot. archiwum

29 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 13 115 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 18 osób zakażonych koronawirusem. Z czego 13 miało choroby współistniejące.

Województwo kujawsko-pomorskie

Nowe przypadki: 762

Przypadki śmiertelne: 3

W ciągu doby w kujawsko-pomorskim wykonano 2 798 testów. W naszym województwie 35 602 osoby przebywają na kwarantannie.

Powiat nakielski

W ciągu doby odnotowano 24 nowe zakażenia koronawirusem. Nie zmarła żadna osoba. Wykonano 162 testy, a 1 597 osób jest objętych kwarantanną.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -8 (22)

  4367, w dniu 29-11-2021 11:24:27 napisał:

  My zaszczepieni,wyrażamy podziękowania wszystkim niezaszczepionym za dobrowolny udział w eksperymencie w roli próby kontrolnej .To dzięki Waszemu bohaterskiemu poświeceniu wiemy jak szczepionki są skuteczne .Żal nam jednak, że tak szybko odchodzicie z tego Świata .Cześć i Chwała wszystkim niezaszczepionym ,którzy poświecili swe życie dla dobra nauki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 17 (27)

  Gnojokok, w dniu 29-11-2021 15:18:34 napisał:

  Za pośrednictwem zarządzania strachem realizowany jest scenariusz pt. „szczepionki pokonają wirusa”. Na potrzeby propagandy stworzono właśnie jakiegoś Omikrona. Nie pokonają. W najbardziej „wyszczepionej” Wielkiej Brytanii mamy największą liczbę nowych zakażeń w Europie. We wzorcowo „wyszczepionym” Izraelu wraca obowiązek kwarantanny i to dla zaszczepionych! Zamknęli kraj. Dlaczego? Ponieważ tam również wzrasta liczba zakażeń i dodano element nowego wirusa by element grozy,strachu potęgował zagrożenie. Jest to związane z kryzysem gospodarczym aby opanować globalną drożyznę na surowce.Ropa i waluty już pikują w dół. Tak wygląda obłędna walka z pandemią, czyli z sezonową infekcją dróg oddechowych. Wiara w wyeliminowanie koronawirusa przy pomocy szczepionek ma taki sam sens jak wiara w wyeliminowanie wirusa grypy przy pomocy szczepionek. Niestety, efektów nie widać żadnych i wszystko wskazuje na to,że ich nie zobaczymy bo kolejny raz jesteśmy w miejscu z którego zaczynaliśmy.Doszliśmy do ściany.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Fotobombki
19,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)