Dziś mamy 30 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

23 marca 2023

Odbiurokratyzowanie pracy szkoły. Spotkanie ze związkami zawodowymi

fot. MEiN

fot. MEiN

Sekretarz Stanu w MEiN Dariusz Piontkowski spotkał się z przedstawicielami trzech central związków zawodowych #zrzeszających nauczycieli w ramach Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Głównym tematem rozmów było odbiurokratyzowanie systemu pracy w szkole oraz ocena pracy nauczycieli.

- Zgodnie z sugestiami central związkowych przygotowaliśmy wykaz obowiązkowych dokumentów, które muszą wypełniać dyrektorzy oraz nauczyciele. Te informacje przekażemy także kuratorom oświaty i zmieścimy na stronie internetowej tak, aby wszyscy zdawali sobie sprawę jakie dokumenty są obowiązkowe w szkole – mówił wiceminister Dariusz Piontkowski.

Dodał, że ułatwi to nauczycielom reagowanie na polecenia dyrektorów szkół, domagających się dokumentów, które nie są obowiązkowe.

Rozmowy dotyczyły również zmian w ocenie pracy nauczycieli i zaproponowanego projektu nowelizacji rozporządzenia.

- Tu różnimy się ze związkami zawodowymi, które chciały by odejść od oceny punktowej, my przedstawiamy argumenty według których to rozwiązanie jest słuszne – dodał wiceminister.

Sekretarz Stanu w MEiN Dariusz Piontkowski zapowiedział kolejne spotkania ze związkowcami.

- W kwietniu czeka nas kolejne spotkanie ze związkami zawodowymi nt. edukacji włączającej, bezpieczeństwa w szkole a także dokumentów, które są związane z tą częścią funkcjonowania szkoły – mówił.

Materiał: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)