Nieodpłatne wsparcie i doradztwo. Tematy dostosowane do potrzeb

fot. powierzone
Organizacje pozarządowe w naszym województwie mogą skorzystać z nieodpłatnego wsparcia i doradztwa. #Ośrodek Tłok zaprasza do konsultacji w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Obywatelskich – Pro NGO, który jest finansowany z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego.
- Działające w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Katalog dostępnego wsparcia obejmuje doradztwo m.in. księgowe, finansowe, marketingowe, prawne, RODO, planowanie strategiczne, źródła finansowania NGO, konsultowanie projektów. Tematy zostaną dostosowane do potrzeb, bowiem Tłok zaprasza do proponowania tematów.
- Prośby o doradztwo: rozwoj@tlok.pl, (należy podać krótki opis problemu i nazwę organizacji)
- Informacje o szkoleniach na www.tlok.pl.
Współpraca samorządu i organizacji pozarządowych
W Kujawsko-Pomorskiem współpracę ngo-sów z samorządem województwa budujemy w oparciu o Radę Działalności Pożytku Publicznego oraz Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego – gremium tworzone przez reprezentantów sektora ngo-sów z całego województwa. Oba zespoły współpracują ściśle z działającym w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Biurem Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i spełniają ważną rolę konsultacyjną.
Każdego roku pozarządówki otrzymują środki z budżetu województwa na realizację setek różnego rodzaju projektów z zakresu ochrony zdrowia, spraw społecznych, rozwiązywania problemów uzależnień, a także kultury, sportu i turystyki. Formą wsparcia dla organizacji pozarządowych jest także doroczny konkurs o dofinansowanie wkładów własnych w projektach finansowanych z funduszy zewnętrznych, unijnych lub krajowych. Najlepsze inicjatywy społeczne doceniamy nagrodami w konkursie „Rodzynki z pozarządówki”.
Czytaj także:
- RPO: nowoczesny sprzęt dla szpitali i projekty pozarządówek
- 3 miliony złotych na projekty społeczne organizacji pozarządowych
- Rodzynki z pozarządówek z nagrodami
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- Sztandar na 25-lecie Oddziału. Strażacy mieli powód do świętowania!
- Proces beatyfikacyjny ks. Zygmunta Trybowskiego. Pozytywna opinia
- Pożegnanie ks. Tomasza Kapczyńskiego. Podziękowania dla proboszcza
- To już 18 lat! Świętowanie w mroteckim WTZ
- Dziecięce występy umiliły czas seniorom. To był wyjątkowy dzień
Dodaj komentarz
Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).
(czytaj więcej)Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.
(czytaj więcej)Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.
(czytaj więcej)Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!