Dziś mamy 9 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Kto wykona najpiękniejszą palmę wielkanocną? Konkurs dla parafian

fot. powierzone

fot. powierzone

Parafia p.w. Świętego Macieja w Orlu postanowiła w tym roku zorganizować konkurs na najpiękniejszą# palmę wielkanocną.

Jest on skierowany do wszystkich parafian. Konkurs podzielony będzie na III kategorie:

I kategoria - dzieci do 12 roku życia
II kategoria - dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia
III kategoria - wioski należące do parafii

Z każdej kategorii jury wybierze jedną najpiękniejszą palmę. Brane pod uwagę będą elementy takie jak: bogatość kolorów, użycie tradycyjnych materiałów, wielkość (wysokość) palmy, pomysłowość i kreatywność.

Palmy w kategoriach I i II przygotowane mogą być przez jedna bądź więcej osób. Kategoria III przeznaczona jest dla WSZYSTKICH wiosek w parafii - każda z nich przygotowuje jedną palmę.

Palmy składać należy do dnia 31 marca 2023 (piątek) w kościele w Witosławiu. Wyniki ogłoszone zostaną w Niedzielę Palmowa na Mszy Świętej o godz. 9:30.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do odbioru swojej palmy bezpośrednio przed mszą w Niedziele Palmową, aby uczestniczyć w procesji z palmami. Przygotowane palmy należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz kategorią.

Dla zwycięskich palm przewidziane są atrakcyjne nagrody! Wszelkie pytania można kierować pod postem na facebook-u parafii.

Materiał: Michał Sercow / Parafia p.w. Świętego Macieja w Orlu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)