Ksiądz Albert Grudzka rapował na Wyspie Młyńskiej. Koncert w Boże Ciało

fot. Paulina Borucka
„Uwielbienie jest szczególną formą# modlitwy – może najpiękniejszą” – powiedział Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej, która była organizatorem koncertu na Wyspie Młyńskiej.
Wydarzenie w grodzie nad Brdą nie bez powodu odbywało się w Boże Ciało. Wraz z mieszkańcami miasta Boga wielbili: zespół warsztatów gospel oraz rapujący ks. neoprezbiter Albert Grudzka. Całość poprowadził jezuita – o Paweł Sawiak SJ. Przygotowaniem chóru i muzyków zajęło się młode małżeństwo muzyków – Marta i Bartek Haliniak. W czasie warsztatów, które odbyły się 3-4 czerwca w Domu Polskim nie tylko pracowali nad oprawą koncertu, ale wciąż przypominali, że jest to modlitwa. – Jesteśmy im za to wdzięczni – mówili uczestnicy warsztatów.
Wszystko pod hasłem „Kościół i już!”. – Nawiązuje ono do hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Oprócz tego, że chcemy się wspólnie radować ze wspólnoty Kościoła Bydgoskiego, gdzie są obecni przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń, pragniemy, by głównym adresatem byli ci, którzy znaleźli się w tym miejscu „przez przypadek”. Chcemy trafić do tych, co są na obrzeżach Kościoła, pokazując Jego radosną twarz, modląc się za nich – dodał Marek Dłuski.
Jednak najważniejszym gościem był Jezus, którego można było adorować. – Będąc tutaj, powtarzamy Jemu: „kocham, wierzę Ci” – powiedział przedstawiciel Szkoły Nowej Ewangelizacji, która zorganizowała koncert po raz ósmy. Pierwszy miał miejsce dziesięć lat temu. – Przygotowanie wydarzenia wiąże się z pracą, poświęconym czasem, na który składają się również trudne momenty – mówi Mateusz Miernik. – Jednak potem, kiedy słucham muzyki i patrzę na modlących się ludzi, to wiem, że warto – dodał. – Jeśli Wyspa Młyńska jest sercem Bydgoszczy, to warto, by biło ono we właściwym rytmie. Pięknie, że można modlić się za miasto, mieszkańców. Piękne, że tą modlitwą można także się dzielić. Z kolei sam śpiew ma tę cudowną właściwość, że łączy ludzi i to bez względu na wiek – podsumował Marek Dłuski.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













































Czytaj również
- Narodowy Dzień Zwycięstwa. Hołd dla bohaterów II wojny światowej
- Minął rok od wyborów. Burmistrz Okonek sprawdza się na stanowisku? (sonda)
- Obiekt niszczał przez dziesięciolecia. Pałac zyska dawny blask?
- Pokaźny zastrzyk dla klubu. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu
- „Historyczna sprawa zakończona sukcesem". Gmina przejmuje kamienicę
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)