Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Korzystajmy z uroków zimy z rozsądkiem. Policjanci z apelem

fot. archiwum

fot. archiwum

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkie dzieci ferie. Dla wielu, to czas wyjazdów. Policjanci przypominają, by z uroków zimy# korzystać z rozsądkiem i pamiętać o bezpieczeństwie.

Od dzisiaj (30.01.23) uczniowie szkół naszego powiatu rozpoczęli ferie. Jest to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Niestety część osób korzystając z uroków zimy zapomina o zagrożeniach, które spotkać można w różnych miejscach i różnych sytuacjach.

Właśnie dlatego policjanci przypominają o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.
Apelujemy do dzieci:
• By zachowały rozsądek podczas zabaw na śniegu, a do zjazdów na sankach wybierały miejsca oddalone od ciągów komunikacyjnych.
• By nie wchodziły na zamarznięte akweny, co zawsze niesie za sobą spore ryzyko.
• By o swoim miejscu pobytu zawsze informowały rodziców lub innych bliskich.
• By nie nawiązywały relacji z nieznajomymi, a przebywając w domu bez nadzoru rodziców zachowywały się rozsądnie.
• By w sposób bezpieczny korzystał z dróg, nosiły na odzieży elementy odblaskowe, przechodziły przez jezdnię tylko w miejscach wyznaczonych i nie wykorzystywały pasa drogowego do zabaw.
• By podczas wyjazdów na zimowiska bezwzględnie przestrzegały obowiązujących tam regulaminów i słuchały zaleceń opiekunów.
Zwracamy się do rodziców
• By należycie zadbali o bezpieczeństwo dzieci, które ferie spędzą w domach.
• By organizując wyjazdy w góry, dbali o bezpieczeństwo swoich pociech. W tym miejscu przypominamy, że dzieci poniżej 16 roku życia, korzystające z kompleksów narciarskich, zobowiązane są do noszenia kasków ochronnych.
• By ruszali w trasę zawsze trzeźwi, wypoczęci, autem sprawnym technicznie i należycie wyposażonym. Na drodze stosowali się do obowiązujących przepisów, szczególnie dostosowywali prędkość do warunków drogowych.
• By przed wyjazdem właściwie zabezpieczyli mieszkanie/dom i poprosili zaufaną osobę o sprawdzanie dobytku. Niezmierne ważne jest także zachowanie rozsądku podczas publikacji zdjęć z wyjazdów na portalach społecznościowych. Warto powstrzymać się z tym do czasu powrotu.

Korzystając z uroków zimy i ciesząc się wolnymi dniami, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Bądźmy rozsądni i ostrożni.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)