Kilkanaście osób na zebraniu. Poruszono kilka problemów

fot. UMiG Mrocza
21 marca 2025 r. odbyło się zebranie mieszkańców # Osiedla Młodych w mieście Mrocza. Zebranie otworzyła i poprowadziła Przewodnicząca Zarządu Osiedla Pani Beata Dudzińska.
W zebraniu uczestniczyło 17 mieszkańców oraz goście: Radny Rady Powiatu Nakielskiego – Jarosław Odrobiński, Radna Rady Miejskiej w Mroczy - Patrycja Gill, Radna Rady Miejskiej w Mroczy – Wioletta Wika-Lewandowska, Radny Rady Miejskiej w Mroczy- – Arkadiusz Lange, - Radny Rady Miejskiej w Mroczy – Krzysztof Rotkiewicz, Kierownik Referatu Obsługi Komunalnej – Paweł Górecki.
Na początku zebrania Przewodnicząca Zarządu Osiedla przedstawiła sprawozdanie z działalności Zarządu za okres miedzy zebraniami, do którego nie wniesiono uwag.
Kolejnym punktem było podjęcie uchwały w sprawie zmiany planu finansowego Zarządu Osiedla „Młodych” w Mroczy na rok 2025. Projekt uchwały poddany został pod dyskusję mieszkańców. W wyniku przeprowadzonego głosowania większością głosów uchwała została przyjęta.
Podczas wolnych głosów i wniosków omówiono m.in.: planowaną inwestycję związaną z modernizacją placu zabaw odnośnie stworzenia miejsca do gry w koszykówkę, problem aktów wandalizmu na terenie placu zabaw, temat oświetlenia na terenie gminy, które wyłączane jest w porze nocnej.
Zwrócono ponadto uwagę na stale istniejący problem rozwijania znacznej prędkości na Osiedlu wpływającym na brak bezpieczeństwa na drogach osiedlowych. Głównym tematem rozmów była jednak stale wzbudzająca wiele emocji wśród mieszkańców opłata adiacencka z tytułu wzrostu wartości nieruchomości w wyniku wybudowania urządzeń infrastruktury technicznej.
W dyskusji poruszono ponadto temat chęci uczestnictwa we wspólnej inicjatywie mroteckich osiedli polegającej na naprzemiennym organizowaniu na terenie osiedli imprez integracyjnych dla mieszkańców Mroczy.
Na wszystkie pytania na bieżąco odpowiadał Kierownik Referatu Obsługi Komunalnej Pan Paweł Górecki oraz obecni radni.
materiał: Katarzyna Kobyłecka
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria









Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)