Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

KSW 88 za nami. Co nas czeka na najbliższych galach?

fot. powierzone

fot. powierzone

W 88 gali KSW doszło do „Bitwy o Radom”, która zakończył się# sensacyjnym rozstrzygnięciem. Patryk Kaczmarczyk pokonał Daniela Rutkowskiego i skomplikował sytuację w tej kategorii wagowej. Co czeka nas na kolejnych galach?

Zaskakujący zwycięzca

Przed rozpoczęciem walki wieczoru podczas ostatniej gali KSW analitycy nie mieli żadnych wątpliwości co do tego, kto był faworytem. Po raz kolejny mogliśmy się jednak przekonać, że kursy nie występują w oktagonie, a o losach pojedynku może zdecydować nawet jeden cios. Patryk Kaczmarczyk od pierwszych minut tego starcia znakomicie wszedł do walki i celnie trafiał swojego rywala. Rutkowski być może nie był przygotowany na taką taktykę swoje rywala.

Co ciekawe, jeszcze przed rozpoczęciem tego starcia w kuluarach mówiło się, że Daniel Rutkowski może być kolejnym przeciwnikiem Parnasse’a w walce o pas mistrzowski. Biorąc jednak pod uwagę, że przegrał na punkty rywalizację z Patrykiem Kaczmarczyk okiem, to obecnie jego sytuacja mocno się skomplikowała. Wątpliwe, aby Rutek w takiej sytuacji otrzymał szansę na walkę o pas mistrzowskich już w kolejnym starciu. Bardziej prawdopodobne jest za to potencjalne zestawienie jednego z tych zawodników z Robertem Ruchałą.

KSW 88 – najważniejsze wyniki:

 • Patryk Kaczmarczyk pokonał Daniela Rutkowskiego

 • Piotr Kuberski znokautował Bartosza Leśkę

 • Marcin Wójcik brutalnie znokautował Henrique Da Silvę

 • Albert Odzimkowski posłał na deski Jorge Luiza Bueno

 • Štefan Vojčák brutalnie rozbił Kamila Gawryjołka

Parnasse atakuje rekord!

89 edycja gali KSW, która odbędzie się już w grudniu, będzie miała szansę na zawsze zapisać się w historii. Przed nami starcie, którego do tej pory nie było. Adrian Bartosiński, czyli mistrz KSW wyjdzie do oktagonu z Salahdinem Parnassem, a więc podwójnym mistrzem KSW. Stawką tej rywalizacji jest potrójny pas mistrzowski dla Francuza. Do tej pory żaden z zawodników KSW, a nawet Mateusz Gamrot, który był niepokonanym podwójnym mistrzem, nie dokonał tej sztuki.

Sama walka zapowiada się niezwykle pasjonująco, a tak naprawdę nie wiadomo, z jakim nastawieniem do tego starcia przystąpią obaj zawodnicy. Bartosiński powinien mieć tutaj przewagę warunków fizycznych i wykorzystać siłę swojego ciosu, aby posłać Francuza na deski. O tym, że jest to możliwe, przekonaliśmy się już jakiś czas temu, gdy Parnasse przegrał z Torresem przez nokaut. Biorąc pod uwagę, że Polak do tej pory stoczył 13 zawodowych pojedynków, w których 11 razy zwyciężał przez nokaut lub techniczny nokaut, to właśnie taki sposób wygranej jest tutaj możliwy. Przewaga kilogramów bez wątpienia będzie przemawiać na korzyść Adriana Bartosińskiego.

Francuz powinien tutaj jednak dysponować swoim największym atutem, czyli większą szybkością. Do tej pory kolejni rywale tego zawodnika mieli problemy, aby przede wszystkim nadążyć za nim w oktagonie, przez co nie mogli go trafić. Aktualne kursy i statystyki w sekcji KSW typy wskazują jednak, że faworytem tego starcia jest Polak. Czy Adrian Bartosiński stanie na wysokości zadania i wygra tę walkę?

KSW 89 – karta walk:

 • 77,1 kg - Adrian Bartosiński (16-3, 1NC) vs Salahdine Parnasse (18-1) - walka o pas mistrzowski

 • 83,9 kg - Paweł Pawlak (22-4-1) vs Michał Materla (33-9) - walka o pas mistrzowski

 • 83,9 kg - Tomasz Romanowski (18-9, 1NC) vs Damian Janikowski (9-5)

 • 70,3 kg - Raul Tutarauli (32-7) vs Marcin Held (28-9)

 • 120,2 kg - Szymon Bajor (24-10) vs Viktor Pešta (19-8)

 • 77,1 kg - Andrzej Grzebyk (20-6) vs Madars Fleminas (12-4)

 • 65,8 kg - Łukasz Charzewski (12-1, 1NC) vs Ahmed Vila (11-4-1, 1 NC)

Materla powróci na szczyt?

Na kolejnej gali KSW dojdzie również do bardzo ciekawego pojedynku o pas mistrzowski. Będzie to oczywiście starcie Pawła Pawlaka z Michałem Materlą. Część ekspertów uważa, że Pawlak nie będzie miał żadnych problemów, jednak trzeba przyznać, że Materla to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w KSW. Dodatkowo „Cipao” wygrał w ładnym stylu swoje ostatnie starcie, więc można powiedzieć, że zasłużył na kolejną szansę. W tym przypadku analitycy nie mają żadnych wątpliwości, że większe szanse na zwycięstwo ma tutaj zawodnik z Łodzi. KSW typy, statystyki i analizy wskazują na jego sporą przewagę.

Arkadiusz Wrzosek wraca do oktagonu - analiza od mma24!

Na 90 edycji KSW do oktagonu po raz kolejny wyjdzie Arkadiusz Wrzosek. Można się więc spodziewać, że na trybunach pojawi się fanatyczne wsparcie ze strony kibiców Legii Warszawa. Zawodnik ze stolicy w tym momencie ma na koncie 3 zawodowe pojedynki w MMA. Bilans do tej pory wyglądał imponująco, ponieważ zanotował komplet wygranych. Trzeba jednak pamiętać, że przeciwnicy szczególnie w dwóch ostatnich starciach nie byli z najwyższej półki. Najciekawsza walka z udziałem tego zawodnika odbyła się w jego debiucie, kiedy to w starciu kickbokserów pokonał Tomasza Sararę. Była to jedna z najlepszych walk w 2022 roku.

Wrzosek do tej pory zaliczył 3 zwycięstwa i co ciekawe, każde z nich w inny sposób. Trudno jest więc jednoznacznie ocenić, jak może zakończyć się jego kolejna walka. Biorąc jednak pod uwagę kickbokserską przeszłość tego zawodnika, może być tutaj finisz przed czasem zdaniem redaktorów mma24.

Kolejny przeciwnik to bez wątpienia najtrudniejsze wyzwanie w zawodowej karierze MMA dla Wrzoska. Ivan Vitasović ma na koncie 12 wygranych, 5 porażek i 1 remis. Reprezentant Chorwacji przystąpi do tego starcia po serii 6 kolejnych wygranych z rzędu. Warto również wziąć pod uwagę, że w tym czasie rywalizował z naprawdę solidnymi przeciwnikami, a jednym z nich był Michał Andryszak. Doświadczenie w walkach bez wątpienia ma, dlatego to będzie tutaj przemawiać na korzyść tego zawodnika. Czy Polak będzie w stanie poradzić sobie w takich okolicznościach? Przekonamy się już na KSW 90.

Jeśli interesujesz się lokalnym sportem, to zajrzyj do dedykowanej zakładki, gdzie znajdziesz wszystkie artykuły na ten temat.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) - @Mati_N95

 

Materiał Partnera - Artykuł SpPonsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)