Dziś mamy 25 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Jak zezłomować samochód?

fot. powierzone

fot. powierzone

Nie każde auto może znaleźć dla siebie nowego właściciela. Nie brakuje pojazdów bardzo starych, niesprawnych lub powypadkowych, które nie nadają się już do dalszej jazdy.

W przypadku wielu z nich w grę nie wchodzi nawet sprzedaż na części, jedyną opcją zasługującą na rozważenie okazuje się wiec ich zezłomowanie pojazdu. Legalna Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” prowadzi złomowanie pojazdów w procesie autokasacji.

Zapoznaj się z wymogami formalnymi

Analizując przepisy polskiego prawa błyskawicznie można zauważyć, że zezłomowanie samochodu w naszym kraju nie może mieć miejsca w sposób przypadkowy. Jedynymi podmiotami uprawnionymi do tego są stacje demontażu pojazdów. Również one nie mogą jednak uczestniczyć w złomowaniu każdego auta. Jego właściciel powinien więc pojawić się na miejscu z kompletem dokumentów. Kluczowe znaczenie ma w ich przypadku dowód osobisty, umowa kupna-sprzedaży, karta pojazdu i jego dowód rejestracyjny. Jeśli samochód, który ma zostać zezłomowany, jest zarejestrowany na firmę, nie można zapomnieć także o wpisie do EDG.

Znajdź odpowiednią stację demontażu pojazdów

Jak już wspomniano, tylko stacja demontażu pojazdu może pośredniczyć w procesie zezłomowania auta. Jej znalezienie jest zadaniem właściciela pojazdu i także na tym polu zaleca się pewną dozę ostrożności. W pierwszej kolejności wskazane jest upewnienie się, że placówka, z którą mamy do czynienia działa legalnie, a tym samym, że posiada zgodę wojewody do wydawania tych dokumentów, które pozwolą na wyrejestrowanie samochodu. Współpraca z nieuczciwym partnerem uniemożliwi właścicielowi auta również starania podejmowane w celu wypłacenia niewykorzystanej części składki za polisę OC. Firma „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w numerze C-43.


Dopiero mając pewność, że nawiązuje się współpracę z wiarygodnym partnerem, warto zainteresować się przygotowanym przez niego cennikiem. Podejście poszczególnych firm do wyceny świadczonych przez nie usług nie zawsze jest takie same. Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży warto więc prześledzić ofertę przynajmniej kilku podmiotów. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór, atrakcyjną cenę oraz potrzebne dokumenty.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)