Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Jak zezłomować samochód?

fot. powierzone

fot. powierzone

Nie każde auto może znaleźć dla siebie nowego właściciela. Nie brakuje pojazdów bardzo starych, niesprawnych lub powypadkowych, które nie nadają się już do dalszej jazdy.

W przypadku wielu z nich w grę nie wchodzi nawet sprzedaż na części, jedyną opcją zasługującą na rozważenie okazuje się wiec ich zezłomowanie pojazdu. Legalna Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” prowadzi złomowanie pojazdów w procesie autokasacji.

Zapoznaj się z wymogami formalnymi

Analizując przepisy polskiego prawa błyskawicznie można zauważyć, że zezłomowanie samochodu w naszym kraju nie może mieć miejsca w sposób przypadkowy. Jedynymi podmiotami uprawnionymi do tego są stacje demontażu pojazdów. Również one nie mogą jednak uczestniczyć w złomowaniu każdego auta. Jego właściciel powinien więc pojawić się na miejscu z kompletem dokumentów. Kluczowe znaczenie ma w ich przypadku dowód osobisty, umowa kupna-sprzedaży, karta pojazdu i jego dowód rejestracyjny. Jeśli samochód, który ma zostać zezłomowany, jest zarejestrowany na firmę, nie można zapomnieć także o wpisie do EDG.

Znajdź odpowiednią stację demontażu pojazdów

Jak już wspomniano, tylko stacja demontażu pojazdu może pośredniczyć w procesie zezłomowania auta. Jej znalezienie jest zadaniem właściciela pojazdu i także na tym polu zaleca się pewną dozę ostrożności. W pierwszej kolejności wskazane jest upewnienie się, że placówka, z którą mamy do czynienia działa legalnie, a tym samym, że posiada zgodę wojewody do wydawania tych dokumentów, które pozwolą na wyrejestrowanie samochodu. Współpraca z nieuczciwym partnerem uniemożliwi właścicielowi auta również starania podejmowane w celu wypłacenia niewykorzystanej części składki za polisę OC. Firma „Kapral-Car” prowadzi legalnie działającą Stację Demontażu Pojazdów z upoważnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w numerze C-43.


Dopiero mając pewność, że nawiązuje się współpracę z wiarygodnym partnerem, warto zainteresować się przygotowanym przez niego cennikiem. Podejście poszczególnych firm do wyceny świadczonych przez nie usług nie zawsze jest takie same. Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży warto więc prześledzić ofertę przynajmniej kilku podmiotów. Stacja Demontażu Pojazdów „Kapral-Car” zapewnia darmowy odbiór, atrakcyjną cenę oraz potrzebne dokumenty.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)