Dziś mamy 28 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

11 marca 2024

Konferencja dla nauczycieli „Zapiski z fiszki polonistki...”

fot. MM

fot. MM

11 marca w zabytkowej auli I Liceum #Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle odbyło się edukacyjne spotkanie pn. „Zapiski z fiszki polonistki...”.

Była to specjalna konferencja dla nauczycieli języka polskiego oraz zainteresowanych przedstawicieli rady pedagogicznych szkół i placówek z terenu powiatu nakielskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prf. dr hab. Roman Leppert z UKW w Bydgoszczy.

Po oficjalnym rozpoczęciu konferencji, głos zabrała dyrektor I LO w Nakle Aleksandra Białka, która powitała wszystkich przybyłych gości i nauczycieli. – Współczesna edukacja stawia przed nami wiele nowych wyzwań i skłania do podejmowania innowacyjnych rozwiązań, które w nowej rzeczywistości pozwolą odnaleźć się zarówno uczniowi, jak i samemu nauczycielowi (…) Zapraszam więc do dyskusji na temat edukacji, zmieniającej się przestrzeni społecznej, o roli współczesnego nauczyciela, relacjach z uczniami i nowych sprawdzonych trendach oraz praktykach nauczania języka polskiego. Dzielmy się swym doświadczeniem i energią (…) – mówiła dyrektor. Chwilę później przyszedł czas na artystyczne występy w wykonaniu Oliwii Kaniewskiej oraz Antoniny Brzozowskiej.

W dalszej kolejności rozpoczął się główny program konferencji. Jako pierwszy głos zabrał pedagog, nauczyciel akademicki w bydgoskim UKW prof. dr hab. Roman Leppert, który przedstawił wykład pt. „A gdyby tak nie uczyć (się) języka polskiego...”. Następnie wykład pt. „Stacja: Sztuczna Inteligencja w edukacji polonistycznej” wygłosiły mgr Karolina Strógarek oraz mgr Katarzyna Włodkowska. Po krótkiej przerwie i kuluarowych rozmowach, odbył się kolejny tego dnia wykład, za przedstawienie którego odpowiada mgr Iwona Rostankowska. Wykład nosił tytuł: „Kompetencje kluczowe na lekcji języka polskiego krokiem do sukcesu”. Jako ostatnia na temat nowatorskich metod i form przekazywania wiedzy oraz zdobywania umiejętności wypowiedziała się mgr Izabella Bartol.

Oceń artykuł: 28 26

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    Ja, w dniu 12-03-2024 06:38:33 napisał:

    Sztuczna inteligencja jesteście chorzy .Inteligentny może być tylko człowiek a to jest rzeczą plastikiem do kosza z tym .

    odpowiedz

    • -2 (2)

    ONU, w dniu 12-03-2024 09:41:42 napisał:

    Mam trzy polonistki w rodzinie i jedna od drugiej mądra inaczej . Niestety taką mamy niby inteligencję . Popatrzmy chociaż na te "nasze " słynne nauczycielki z R.......

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Bolo, w dniu 13-03-2024 16:04:11 napisał:

    Onu, ty za to jesteś ostoją inteligencji, mądrości i inteligencji - właśnie inaczej :)

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Obiektyw, w dniu 13-03-2024 17:19:43 napisał:

    ONU ma traumę z czasów, kiedy w drugiej klasie na języku polskim musiał przerabiać "Rogasia z Doliny Roztoki" - od tej pory nie lubi polonistek, bo neurony mu się zagotowały tak, że mało co tam pod łepetyna mu zostało

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rejestracja BDO
500PLN
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Trwa liczenie artystów i twórców. Jak wziąć udział w badaniu?

Policzone i Policzeni 2024 – to projekt badawczy, który pozwoli# oszacować, ilu jest w Polsce artystów i twórców zawodowych, poznać warunki ich życia i pracy i lepiej zrozumieć ich potrzeby. Wyniki będą podstawą do opracowania ustawy o statusie artysty zawodowego oraz systemu wsparcia artystów w wymiarze społecznym i socjalno-ekonomicznym.

(czytaj więcej)
0

Piękna trucicielka. Konwalię należy trzymać z dala od dzieci

Najpierw z kłącza wyrasta zielona łodyżka, a dopiero później #pojawiają się drobne dzwonki ukryte pomiędzy dużymi, zielonymi liśćmi. Tak rozkwita konwalia majowa, która przyciąga delikatną wonią. Jej piękne, białe kwiaty od wieków są symbolem niewinności. Dziko rosnąca roślina ma wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)